Autor Wątek: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE  (Przeczytany 6949 razy)

Offline Amelka321

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Zawsze można zacząć od nowa :)
POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« dnia: 2013-07-31, 12:33:52 »
Hej dziewczyny!

Szkołę kosmetyczną skończyłam w zeszłym roku, a teraz zaczyna pracę w zawodzie.
Macie jakieś doświadczenia, związane z początkiem pracy?
Podzielcie się, bo trochę się boję. Mam doświadczenie, bo tipsy robię od 2 lat,manikiur, pedikiur, henna, wosk to spoko tematy.
Mam nadzieję, że sobie poradzę. ;)

Pozdrawiam wszystkie początkujące kosmetyczki :) : dance :
Uśmiech to furtka, przez którą może dostać się w życie drugiego człowieka nieskończone dobro. :)

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-08-06, 20:24:35 »
Dasz radę, na początku też się bałam. A tipsów boję się do tej pory, bo robię od niedawna i trochę długo mi schodzi :/

Offline Elliah

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-08-08, 10:33:55 »
spokojnie dasz rade.
Ja najbardziej balam sie henny i manicure/pedicure. Ale na szczescie ( i nieszczescie) trafilam do salonu, gdzie nie bylo w ogole tych zabiegow. Za to byly aparaturowe + z manualnych to kwasy/oczyszczanie itp.

Po podpisaniu umowy (jeszcze na studium) odrazu wysylali mnie na szkolenia. A 1 dzien pracy juz  w salonie to od razu rzucili mnie na laser i pierwszym klientem to byl mezczyzna ;D

Strasznie sie balam, ale pozniej juz poszlo z gorki.

Szkole skonczylam 2 lata temu i zaluje tak naprawde, ze nie mialam tam manicure/pedicure czy henny gdyz teraz niestety bardzo ciezko mi idzie z tymi zabiegami, zwlaszcza z paznokciami.
I jak szukalam nowej pracy to musialam uderzac do salonow gdzie nie musialam wykonywac tych zabiegow, a duzo salonow niestety je ma.
No ale jakos wiekszych problemow nie bylo. Obecnie wlasnie ide na szkolenie z manicure/pedicure, podologii zeby jednak na przyszlosc nie miec problemow.

Najgorzej to sa poczatki, bo wiadomo, ze czlowiek sie boi. Ale w kazdej pracy tak jest, dasz rade :-)

Offline kasiaw90

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-09-05, 13:32:40 »
Mam bardzo podobne obawy. Również właśnie rozpoczynam pracę w zawodzie i nie ukrywam, że stres mnie zżera straszny. Może dlatego zalogowałam się na to forum :) Szukam wsparcie wszędzie gdzie się da :)

Offline Anita_1986

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-09-12, 11:04:28 »
Ja w połowie studiów pojechałam na praktyki na Rodos, i przez 3 miesiące byłam tam jeydną kosmetyczką!!! Myślałam, że dostanę zawału. Dowiedziałam się o tym, że będę pracować sama już na miejscu. Na szczęście wykonywałam proste zabiegi, głównie woskowanie, manicure i pedicure. Dałam radę, wy też dacie! ;)

Offline pejonarska

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-09-16, 14:16:25 »
Dokladnie tak - tez mialam obawy przed pierwszym dniem w pracy ale jakos to poszlo  : dance :
ormasport - trening szybkościowy i biegowy
http://www.eurosprzet.com.pl - dźwigi samochodowe

Offline janekwijas

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-10-17, 19:24:54 »
Nie będę mówił jakie są początku, ale już na wstępie warto zbudować sobie pozycję. Może nie nachalnie ale spokojnie interesować się nowościami może zabłysnąć jakąś nowinką w odpowiednim miejscu, ale bez przechwalania i z szacunkiem do bardziej doświadczonych pracownic.
szamba wywóz nieczystośći.

Offline mpech

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-10-19, 17:16:45 »
Trzeba stale obserwować wszystkie trendy i poszerzać swoją wiedzę. Moim zdaniem najlepiej zaczynać u boku kogoś doświadczonego i z wyrobioną renomą. Klienci szybciej Ci zaufają i przekonają się, że też coś potrafisz. Niestety obecnie sytuacja na rynku jest trudna. Ogromna konkurencja, ale trzeba pamiętać, że nie liczą się ceny, ale przede wszystkim właśnie opinia i dobra renoma. Zacznij budować swoją pozycję!
Nie pozycjonujemy się na forum!!!

Offline janbaran33

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-04-07, 16:33:30 »
W pracy niby musisz posiadać określoną wiedzę, no ale początki są bardzo cięzkie. Wiem z doswiadczenia. Nawet jak ktos posiada wiedze to moze tego nie przelozyc na praktykę. Powodzenia
Nie pozycjonujemy się na forum!

Offline KateKlich

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-05-06, 08:43:43 »
Nic nie zastąpi praktyki. A nie ma się czego bać, ponieważ, co tu dużo mówić, każdy musi kiedyś zacząć. Każdy musi się kiedyś wyszkolić i każdy musi wreszcie zdobyć doświadczenie by pracować w zawodzie.

Offline Studio Kosmetyki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: POCZĄTKI PRACY W ZAWODZIE
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-10-04, 16:16:41 »
Na początku zawsze jest strach.. Ja tez tak miałam i dlatego zaczynałam zapraszając do mnie znajomych. Tak jest łatwiej. To pozwala sie oswoić z gabinetem, przyrządami/maszynami i z każdą nową osobą czułam się pewniej. Po jakimś czasie wchodzi tzw. automatyka i nie trzeba już szukać gdzie co leży i miotać się dookoła łóżka hehe   :wink:

Wszystko przychodzi z  czasem. Każdy kiedys zaczynał i jeszcze nie jeden/nie jedna po nas zaczynać będzie.



Nie pozycjonujemy się     : dance :
« Ostatnia zmiana: 2014-10-06, 08:11:30 wysłana przez Tomek »
Nie pozycjonujemy się w podpisach!