Autor Wątek: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu  (Przeczytany 18540 razy)

Offline kami.pl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« dnia: 2012-11-30, 22:49:08 »
Witam wszystkich  :biggrin:
To moj pierwszy poscik na tym forum i odrazu  podlacze sie pod pytanie o podklady o zoltej tonacji. Tez mam "zolty" odcien skory i nie moge znalezc odpowiedniego podkladu, znacie jakas marke, ktora ma takie kolorki???

Offline justinee88

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-11-30, 23:15:48 »
Witaj w klubie. Mam ten sam problem niestety. Chociaż z drugiej strony jest to ładny kolor skóry, jednak mimo tego przysporzył mi wiele niespodzianek i rozczarowań odnośnie dobieranych podkładów. Wypróbowałam już wiele, wydając pieniądze i w kółko zaczynając przygodę po raz enty.
Po za tym ciężko dobrać mi odpowiedni kolor z drugiego względu - częstej zmiany koloru skóry, gdyż latem jestem opalona poprzez słońce, jesienią cera staje się jaśniejsza, gdy znów przed świętami i sylwestrem staje się ciemniejsza ze względu na solarium i znów po nowym roku jest bielsza. Także niestety muszę inwestować co raz to w nowe odcienie.
Latem jest o wiele łatwiej bo skóra jest opalona a odcienie ciemnych podkładów zazwyczaj jako tako dopasowują się dość dobrze, gorzej bywa gdy skóra jest jaśniejsza.

Co do podkładów o tonacji żółtej, a przynajmniej najlepiej wpasowującej się w żółty odcień skóry, to jak dla mnie jest to estee lauder double wear. Gama kolorystyczna jest dość ciekawa ale cena podkładu jest na tyle droga że zawsze szkoda mi pieniędzy, bo musiałabym zainwestować przynamniej w dwa lub trzy odcienie, aby były na każdą porę roku lub wykorzystać je do mieszania we własnym zakresie.

Ze względów finansowych obecnie używam mieszanki Revlona Colorstaydo tłustej/mieszanej. Na etapie dość bladym mieszam odcienie: 180 Sand beige z 330 natural tan i 310 warm golden. Kolory mieszam wg uznania w zależności od "opalenia" skóry. Gdy jestem już dość mocno opalona (latem) używam 330, wcześniej używałam 350 ale za bardzo "wchodził" w róż. Mieszanie dość dobrze mi wychodzi ale kolor i tak nigdy nie jest idealny. Obecnie posiadam kolory: 180, 300, 310, 320, 330, 340 i 350. Większość z nich była zakupiona z zamiarem kupna "idealnego" odcienia, a skończyło się mieszaniem wszystkich kolorów :D

Używałam także Vichy Dermablend kolor 25, 35 i 45 ale były zbyt mocne, chociaż kryły rewelacyjnie. Kolory były w miarę dobre ale jak dla mnie nie trudno o efekt maski, więc odłożyłam je w kąt.

Próbowałam ale tylko poprzez próbki tak jak wspomniałam Estee Lauder DW, ale nie pamiętam kolorów, bo kilka mi tam pasowało. Fajnie że każde oznaczenie koloru podpowiada tonację, czy żółtą, różowa, czy neutralną (jak się nie mylę).

Ostatnio moją nowością jest niezbyt znana firma Happymore skin care a podkład to Happymore BB. Nie jest to do końca podkład lecz jakby krem koloryzujący. Był jednym z mini produktów w ostatnim Glossybox'ie. Cena jest zabójcza bo 203 zł. Co mnie zdziwiło, że jest tylko jeden odcień i dopasowuje się do każdej skóry (podobno). Próbkę używałam jak byłam blada i jak trochę opalona i krem - podkład jest świetny. Lekka konsystencja a przy tym wystarczające krycie, co mnie w nim ujmuje to naturalność, wyglądam jak bym nie miała podkładu na twarzy. Jednak niestety na zdjęciach wykonanych fleshem lekkie rozczarowanie, bo twarz wygląda biało - dosłownie. Nie wiem czy ten efekt wywołany jest tym, że robię zdjęcia telefonem z bliska i temu, nie mam pojęcia.

Dzisiaj zaś przeglądałam w internecie kolorki Loreal True Match i wydaje mi się że można znaleźć coś żółtego, więc rozważam zakup testerów na allegro, każdy po 10 ml.

Przepraszam że tak się rozpisałam.
Jak by ktoś znał podkłady o tonacji żółtej również proszę o znak.
 

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-12-01, 12:58:39 »
Wydzieliłam ten wątek bo nie za bardzo się miał do tamtego tematu.
Hmm.. dziwne, że nie możecie znaleźć żółtawych podkładów. Większośc ludzi tak czy inaczej ma żółtawy odcień skóry. :)
Zerknijcie na podkłady Yves Rocher, mam jeden z serii Yria i jest żółty jak diabli. :)
Co do kremów BB to obecnie to jest wielki hicior na całym świecie. Przybyły do nas z Azji i rzeczywiście tam mają zazwyczaj jeden odcień, natomiast każda firma robi kilka ich rodzajów. Obecnie możecie znaleźć masę tego typu kremów robionych przez większość producentów od Nivea, Rimmel, Maybelline do Smashbox'a. Zalecam do ich zmywania oliwkę bo są na bazie silikonu.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline kami.pl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-12-02, 11:50:06 »
Justine dzieki za odpowiedz. Dokladnie tez tak mam, gdy jestem ciut opalona, to juz latwiej dobrac kolor, chociaz wcale sie nie opalam, wiec czesciej jestem blada  ;D. Od dluzszego juz czasu stosuje Revlon Colorstay dla cery tlustej (moja jest mieszana ze strefa T baaardzo tlusta), uwilbiam jego krycie i matowienie, ale koorow zoltych nie maja. Tez mieszam odc ienie, ale to nigdy nie jest "to".

Lady, wiele osob ma domieszki zolci w karnacji, ale widocznie my mamy wiecej, bo naprawde trudno jest dobrac kolor. Prawie wszystkie firmy robia podklady w tonacji rozowej (czyatalam, ze tak podobno jest latwiej).
Popatrze na te Estee Louder i Yves Rocher, moze cos znajde. Myslalam tez, zeby zobaczyc w MAC, tam powinne byc wszystkie odcienie mam nadzieje  :nono:

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-12-02, 15:28:23 »
MAC ma masę tego mam nadzieję, że coś znajdziesz. Poza tym popatrz na Smashbox, Make Up Store, Make Up Forever, Illamasqua jak się uda. Ja się maluje ostatnio takim mineralnym w musie Bourjois Mineral Matte Mousse Foundation. :) Tylko one nie są jakieś straszliwie żółte. No ale zerknij też na te z Yves Rocher - Yria.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Larraa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #5 dnia: 2021-11-09, 10:21:50 »
bourjois ma dużo podkładów z żółtymi tonami ;)

Mendel1983

  • Gość
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #6 dnia: 2021-11-19, 20:19:53 »
Nie wiem które podkłady będą dobrym wyborem.

Offline JoannaT1979

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #7 dnia: 2023-03-30, 09:52:23 »
Podkłady o żółtawym odcieniu warto stosować dla skóry o oliwkowej tonacji. Przed nałożeniem podkładu warto dobrze oczyszczyć skórę i zastosować krem nawilżający. Podkład najlepiej nakładać gąbeczką lub pędzlem, równomiernie rozprowadzając na twarzy. Po nałożeniu podkładu można uzupełnić makijaż innymi kosmetykami, np. pudrem, korektorem czy różem.
Istnieją sposoby na przyspieszenie metabolizmu. Po pierwsze, regularna aktywność fizyczna może pomóc w przyspieszeniu metabolizmu. Po drugie, spożywanie regularnych i zbilansowanych posiłków może utrzymać metabolizm na właściwym poziomie... https://twojcel.to/smart-caps-100-kapsulek.html

Offline sylber

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #8 dnia: 2023-06-29, 19:55:19 »
ostatnio ciekawe kolory znalazłam w seriach affect , całkiem ładnie sie prezentują

Offline DariaK11

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #9 dnia: 2023-12-18, 08:37:40 »
Ważne jest dostosowanie intensywności koloru podkładu do indywidualnych preferencji i tonacji skóry, a także pamiętanie o równomiernym nałożeniu produktu, aby uzyskać naturalny efekt. Dobrze jest również sprawdzić, czy podkład ma neutralne bądź lekko złote pigmenty, aby uniknąć wrażenia nadmiernego żółtawienia.

Offline zabkazabka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Podkłady dla skóry o żółtawym odcieniu
« Odpowiedź #10 dnia: 2024-01-11, 10:27:56 »
Warto sobie zakupić próbki produktów na próbę albo udać się na spotkanie z profesjonalistką (często takie osoby są w różnych drogeriach), która przeprowadzi testy i dobierze odpowiedni produkt.
https://magas.pl
« Ostatnia zmiana: 2024-02-16, 11:15:58 wysłana przez zabkazabka »