Autor Wątek: Kosmetyki firmy M.A.C.  (Przeczytany 24759 razy)

Offline stefa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 42
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-11-28, 11:47:39 »
Elena, a czy bylaby mozliwosc, zebys dowiedziala sie, czy planuja otwarcie swojego salonu w Trojmiescie i kiedy? Abo moze podaj mail, sama sie wypytam :)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-11-28, 12:13:40 »
Wroclaw napewno ...a pewnie ze zapytam juz sie zaprzyjaznilam z szefowa :wink:

No kicha z ta dystrybucja tez im temat rzucilam...

Ale sadzę, ze to kwestia czasu....zobaczymy.. :roll:

W Anglii popularna marka i szkoła.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-11-28, 18:20:05 »
Ja mysle ze to jeszcze za wczesnie na otwieranie wielu punktow bo marka nadal jest malo zareklamowana i znana przecietnym klientom.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline stefa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 42
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-11-29, 17:33:06 »
No wizazystom znana bardzo dobrze ;) Ale masz racje, pewnie chca dotrzec do szerszego grona odbiorcow :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Alutkazaj

  • Gość
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-12-02, 22:57:35 »
dzisiaj bylam w centrum handlowym MAGNOLIA we Wroclawiu i wiem juz, ze tam bedzie sklep z kosmetykami M.A.C. !!! Nie byl jeszcze otwarty ale podobno ma to nastapic w grudniu, nie moge sie doczekac :) !!!!!

Offline stefa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 42
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-12-03, 13:03:00 »
Elena, czy wiesz juz moze cos na temat Trojmiasta?  :D

Offline CaroAngel

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 785
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-12-03, 13:59:45 »
no to super,najblizej mi do Wrocka :)

Offline malina084

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-12-12, 14:35:49 »
byłam w krakowskim MACu w weekend i najbardziej podoba mi się ten duży wybór kolorków, dostałam próbkę podkładu więc jak ją nałożę to dam znać. A i fajne mają cienie perłowe o takiej przyjemnej jedwabistej konsystencji...klasa

Tinuviel

  • Gość
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-12-31, 12:49:43 »
Witam,
pod swiateczna choinka znalazlam dwa cienie MAC-X CREAM SHADOW kolory tak cudne ze na poczatku mazialam i gapilam sie na nie jak glupia :lol: . Musze jednak popracowac nad ich aplikacja, bo ta akurat do latwych nie nalezy:)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
MAC - preparat łagodzący(oparzenie rogówki)
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-02-28, 12:02:40 »
Podczas prezentacji przez wizazystke  tego produktu niewielka ilosc dostala sie do mojego oka.
Bardzo zapiekło, ale jako, ze otrzymalam wiadomosc ze w sklad specyfiku wchodzi zielona herbata oraz rumianek zbytnio nie zareagowalam. Oczywiscie myslac ze zaraz to przejdzie.
Niestety oko z kazda chwila zaczelo żle reagować po czym bylam zmuszona udac sie na ostro do szpitala.
Niestety w Klinice okazało sie ze doznałam  poparzecnia   chemicznego rogówki oka.
Musialam pozostac w szpitalu. Opatrunki, bol i kłopot.
Niestety kolejna doba nie przyniosla poprawy wrecz przeciwnie rana sie rozszerzyła. Czyli preparat spenetrowal w znacznej czesci rogowke.

Powiadomilismy firme MAC o zaistniałej sytuacji. Otrzymalismy sklad kosmetyku.

Na opakowaniu oczywiscie nie ma ostrzezenia o ochronie oczu przed rozprysnieciem.

Na dzien dzisiejszy pozostaje w leczeniu z nieokreslonym jego wynikiem.

Sprawe przekazalam  dyrekcji  MAC Polska.

Podaje Wam  oficjalny skład kosmetyku ,
pod nazwą Revitalizing Energy.
ktory otrzymalam od firmy. Water/Aqua/Eau

Butylene Glycol

Caffeine

Diamond Powder

Polysorbate 80

Calcium Chloride

Sodium Sulfate

Magnesium Chloride

Potassium Nitrate

Potassium Phosphate

Fragrance(parfum)

Linalool

Citral

Limonene

Sodium Benzoate

Phenoxyethanol

Bardzo prosze Panie kosmetolog o komentarz  i analize  tego składu.

Wczesniej do Kliniki otrzymalam inny sklad, ktory zawierał salicic acid.
Sprawa wygląda na tyle nieciekawie,  ze Profesorowie nie moga okreslic jakie szkodywywoła w  dłuzszym czasie  ta substancja.

A najfajniejsze to to,  ze zamierzalismy szkolic(Wizaż) na kosmetykach tej firmy....co by bylo jakby ktos na naszym szkoleniu doznał takiego urazu....
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-03-05, 10:09:06 »
Bardzo poruszyła mnie sytuacja Eleny, aczkolwiek się bardzo zdziwiłam, że taką reakcję wywołał cień MAC'a Od jakiegoś czasu miałam oko na ta firmę. W niedługim czasie postaram się przetłumaczyć nazewnictwo INCI na chemiczne po polsku :)
      
      Dodane po 10 godz. 5 min.:
                     Butylene glycol - glikol 1,3 - butylenowy, syntetyczny Nie wystepuje na liście GRAS Agencji ds Żywności i Leków Nie wolno go spożywać Powszechnie stosowany w sprayach do włosów i preparatach do układania włosów
Caffeine  Kofeina Jej głowne zadanie - ułatwia innym składnikom wnikanie w skórę
Diamond Powder jest to pigment, barwnik
Polysorbate 80 emulgator
Calcium Chloride  chlorek wapnia
Sodium sulfate siarczan sodu
Magnesium Chloride  chlorek magnezu
Potassium Nitrate azotan potasu
Potassium Phosphate  Fosforan potasu
Linalool linalol środek dezodorujący Może wywołać reakcie alergiczne, podrażnienia skóry i oczu
Citral cytral środek dezodorujący
Limonene środek dezodorujący
Sodium Benzoate  benzoesan sodowy konserwant
Phenoxyethanol  2 - fenoksyetanol - konserwant

Acid salicic kwas salicylowy, w wyższych stężeniach negatywnie wpływa na skórę. Ma zdolnośc przenikanie przez skórę do krwi. Kofeina również (zależy od stężenia)

Wprowadzanie kosmetyków jest chronione ustawą i poprzedzone badaniami laboratoryjnymi Oprócz składu ważne jest tez stężenie użytych ww składników Przykładowo kwas salicylowy, kofeina mogą przejść przez skórę do krwi, ale musiałoby być wyższe stężenie wyższe od dopuszczalnego w ustawie o składnikach wprowadzanych do kosmetyków Kofeina mogła pogorszyć ogólny stan oka poprzez ułatwienie wnikania innym substancjom Stąd diagnoza lekarza: poparzenie rogówki oka

Osobiście to uważam, że doszło do zaniedbania w trakcie nakładania cieni na oczy Prace z oczami wykonujemy tak, aby nic się do srodka nie dostało Dotyczy to nie tylko cieni do oczu ale i również kosmetyków do oczu Skóra wokół oczu to nie to samo co śluzówka oka! Domniemywam, że miałaś Eleno nakładany cień sypki. Ja w swojej pracy cień sypki nakładam wilgotnym aplikatorem lub pędzlem. Wilgotnym pędzlem nabieram cień, na dłoni usuwam nadmiar i rozprowadzam z wilgocią dokładnie, żeby się nie osypywał Dopiero na zamknięte powieki nakładam Większą część pracy wykonuję na zamknietych oczach i jeszcze przed otwarciem oka "sprzatam" Jeśli chodzi o nałożenie na dolną powieke to jest zalecana szczegółna ostrożność i doświadczenie  Dużo bezpieczniejsze jest malowanie kredką na dolnej powiece.
BIO-STUDIO Agnes

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-03-05, 15:49:40 »
Elena a jak dużo Ci wpadło tego cienia do oka, bo przecież mała ilość nie powinna spowodować takich obrażeń, a składniki chemiczne mają swoje skutki chemiczne, ale nie chce mi się wierzyć, żeby tak znana firma dopuściła bo do tego, aby jej kosmetyki były szkodliwe. A przepukałaś obficie oko? Bo wiadomo jak dłużej cień był w oko to tym gorzej.
Napisz jak w ogóle jak się czujesz czy jest coś lepiej??
دوبدوا

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-03-05, 17:07:56 »
Tu nie chodzi o to ile cienia wpadło do oka Jeśli stężenie kwasu salicylowego lub kofeiny bedzie większe od dopuszczalnego to wystarczy chwilka i składniki już penetrują w głąb skóry A co dopiero przez śluzówkę oka... Zbyt późne przepłukiwanie woda za wiele nie pomoże O to też chodzi, że jak coś wpadło do oka to powinno natychmiast się przepłukiwać, czego nie zrobili Zamiast tego poinformowali Elenę, że w składzie specyfiku jest rumianek i zielona herbata (ale oczywiście ich nie było). Takie działanie tez było nierozsądne.
BIO-STUDIO Agnes

Offline kaja

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2008
Kosmetyki firmy M.A.C.
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-03-05, 19:08:20 »
Też myślałam nad kupnem pigmentów MAC,ale boje się ,że moga to być podróbki...
znalazłam ciekawy artykuł odnośnie podróbek kosmetyków tej firmy :arrow: MAC-artykuł
jakby ktoś zakupił te pigmenty na allegro to proszę o sprawozdanie co one sa warte :wink: