Autor Wątek: Zamykanie naczynek -tak czy nie ?  (Przeczytany 23784 razy)

Gość

  • Gość
Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« dnia: 2005-11-17, 08:26:28 »
Wdziale  szkolenia  opisywalam  swoje klopoty ze  znalezieniem szkolenia  dotyczacego  zamykania  naczynek.
Szkolenie  ktore  znalazlam  ma  wysoka  cene,osmiele  sie powiedziec  nawet ,ze za  wysoka.
Poszlam  wiec  zorientowac  sie w temacie  do  kolezanki kosmetyczki ,ktora  naczynka  zamyka.
Teraz juz  wiem  na  czym polega ten zabieg co nie znaczy ,ze umiem juz  go wykonac.Ale  jesli zdecyduje  sie na ten drogi kurs  bede  wiedziala czy jestem tam opszukiwana  czy tez  daja takie   wiadomosci ,ktore  warte  beda tej ceny.
Chcialam Was  zapytac  czy   robicie takie  zabiegi w  swoich  gabinetach ?A  jesli nie  robicie czy  polecilybyscie ten zabieg  swojej  kilentce  ,ktora ma klopoty naczynkowe ???

Czy  macie jakies uwagi  w  zwiazku z tym?
Na  co trzeba uwazac?
Jakies  klopoty?
Pytania  bez odpowiedzi?
Straszne  historie nieudanych zabiegow  wsrod  znajomych ??

Chcialabym to wiedziec  zanim pojde na taki kurs  zeby moc  skoncentrowac  sie  na zadawaniu wlasciwych pytan.
Prosze   podzielcie  sie wiadomosciami :-)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-17, 09:42:54 »
Cytat: "Madziara"

Chcialam Was  zapytac  czy   robicie takie  zabiegi w  swoich  gabinetach ?A  jesli nie  robicie czy  polecilybyscie ten zabieg  swojej  kilentce  ,ktora ma klopoty naczynkowe ???

Moja zona od lat wykonuje te zabiegi i z powodzeniem zamyka naczynka - oczywiscie widzi efekty. Ostatnio miala wykonac zabiegi 'laserem na naczynka' ale niestety w terminie gdy laser mial u nas byc, byl on uszkodzony, wiec nie moge nic powiedziec o efektach lasera.

Gość

  • Gość
Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-18, 08:40:08 »
No tak ,laser  to juz  nowszej  generacji  sztuka, raczej dla  wiekszosci w  sferze marzen ,bo koszta  aparatury ogromne.
Dziewczyny ,czy naprawde  zadna nie  robi zamykania  naczynek ??
 Nie dajecie  sie prosic  o choc kilka  slow :-)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-18, 09:15:44 »
Cytat: "Madziara"
No tak ,laser  to juz  nowszej  generacji  sztuka, raczej dla  wiekszosci w  sferze marzen ,bo koszta  aparatury ogromne.

Aktualnie lasery się wypożycza, bo kogo byłoby stać na taki wydatek?

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-18, 21:31:58 »
hmmm powiem szczerze ze zamykanie naczynek to ciezka robota  :cry: ja po zmknieciu pajaczka na nosie mam nowego na nosie ale o innym ksztalcie(skutek uboczny) .....i co zrobic z taka klientka ?
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-19, 08:48:52 »
Biedronko :-)  ,odpisalam Ci .
Ale  gdzie znalazlam szkolenie  powiem tez tu  dla  innych.
Szkolenie organizuje  Biotronik w  swojej  siedzibie  w Warszawie ul Jana Pawła.Ich namiaray znalazlam  w necie.
Ten kurs  kosztuje  500  zl.  Wlasnie  sie odbyl tydzien temu i z tego  co wiem mieli jedna uczestniczke.
Ja  nie   moge kupic   nowego  aparatu poniewaz  salon w ktorym bede   wykonywac te  zabiegi nie jest moj,jestem tylko pracownikiem.
Przyjelam sobie taki plan ,ze przez   zime bede  sie uczyla zamykania naczynek na  nogach  swoich i  chetnych kolezanek  a na  wiosne  jesli nic nowego nie znajde  w temacie pojde  do Biotronika.
Chodzi nie tylko o naczynka  ale  rowniez usowanie brodawek i  pojedynczych  wlosow.Na pewno w  biotroniku mowia  o tym  wszystkim co mozna  zrobic tym akurat  aparatem i  t wplywa na  cene kursu.
Sama technika zamykania wydaje  sie bardzo latwa.To co jest  trudne  to ocena "pajaczka"  czy nadaje sie do zamkniecia  czy nie.
Z tego co wiem  pekanie naczynek jest zwiazane z cechami osobniczymi.Czyli ktos ma  do tego  sklonnosc albo  cierpi na kruchosc  naczyn  krwionosnych albo ma cienka  skore  itd.
Dlatego  u klientek ktore   decyduja  sie na ten zabieg  zwykle nie jest to sprawa jednorazowa.One  wracaja na kolejne zabiegi.
Naczynia na  skrzydelkach nosa  bardzo szybko ponownie pekaja.Czesty jest tez przypadek ,ze  zamyka  sie naczynie  a obok zaraz peka  nastepne.Tak jak u Oszin.
Poza tym bardzo  duze  znaczenie ma pielegnacja twarzy po zabiegu.Zdrapanie  strupka jaki sie  tworzy po koagulacji  albo przegrzanie  twarzy ( rowniez  picie  i jedzenie  goracych potraw  albo pieprznych albo alkoholu) moze  wplywac na niepowodzenie  gojenia  sie powstalych  skrzepow (strupkow).To wszystko klientka powinna  wiedzie .
No i  jak sie  dowiedzialam gleboko pekniete  naczynia  i rozlegle tez kiepsko sie zamykaja ,byc moze  chodzi wlasnie o rodzaj  aparatu, natezenie podawanego na  skore pradu.
Faktycznie idealem byloby zamykanie laserowe ,po ktorym z tego co wiem jest mniej powiklan niz po tradycyjnym aparacie .No i szybkosc  zamykania  naczynka.
Ja  mialam na  twarzy napawde malutkiego pajaczka .Wymagal  21 naklóć  zeby  zniknac.
Mozna  sobie  wyobrazic jaki to bol jesli klientka ma  cala twarz  w  takich  pajaczkach.
Dziewczyny ,dzieki ,ze  podjelyscie temat.
Po Nowym Roku mam jeszcze  dowiadywac  sie   o taki kurs  w Wyzszej  Szkole  Kosmetologii  na ul Podwale  Warszawa.
Jeslibym  miala  jakies nowe  wiesci bede  sie dzielila  nimi :-)Pozdrawiam ze  snieżnej Warszawy :-)

paulinkaaa

  • Gość
APILUS alternatywa dla lasera- ktoś słyszał?
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-04-16, 10:11:04 »
Witam!
Ostatnio przeczytałam metodzie zamykania naczyń krwionośnych
przy pomocy urządzenia APILUS (nie wiem czy mówicie właśnie o tym urządzeniu czy czymś innym;)))

"Polega ona na przyłożeniu elektrody (bez konieczności nakłuwania) do skóry w miejscu zabiegu i przepuszczeniu impulsu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. W punktach przyłożenia elektrod dochodzi do mikrozapalenia i w ten sposób do zamknięcia światła naczynia."

Zabiegi te wykonywane są w gabinetach kosmetycznych. Czy któraś z Was korzystała z takiego urządzenia i może się wypowiedzieć na temat jego skuteczności?

Pozdrawiam:)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: APILUS alternatywa dla lasera- ktoś słyszał?
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-04-16, 13:41:52 »
DLugi czas zona zamykala naczynka 'zwyklym aparatem' do tego przeznaczonym.
Jakies 2 lata temu kupilismy Apilusa i zona jest bardzo zadowolona. Oczywiscie urzadzenie wykorzystuje rowniez do innych zabiegow, szczegolow niestety nie znam :(

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-04-16, 19:34:44 »
Tomku! Czy możesz zdradzić koszt tego urządzenia?
Marze o jakiejś maszynie do zamykania naczynek bo coraz więcej kobiet (meżczyzn też) ma ten problem.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-04-17, 12:21:24 »
Dokladnie nie pamietam, ale wg mnie niecale 7000, z tym, ze w tej cenie bylo szkolenie.

Offline yamaya

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-05-27, 15:11:06 »
Tomku ,napisz proszę gdzie można wypożyczyć laser,i jakie są koszty,dziękuję.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-01-19, 19:42:45 »
Cytat: "Weronika"
Tomku! Czy możesz zdradzić koszt tego urządzenia?
Marze o jakiejś maszynie do zamykania naczynek bo coraz więcej kobiet (meżczyzn też) ma ten problem.

      
      Dodane po 12 min.:
                     
Cytat: "Tomek"
Dokladnie nie pamietam, ale wg mnie niecale 7000, z tym, ze w tej cenie bylo szkolenie.



Teraz jest nowsza wersja Apilusa Juniora
czyli Apilus Senior i koszt tego urządzenia to ok 16000,00 zł a Junior Plus ok 14000 czyli 2xtyle co podał Tomek, no cóż wszystko drożeje, a poza tym każda nowa wersja jest zawsze droższa  :(  niestety
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Tygrysek2009

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-02-24, 17:02:07 »
Witam.Czy któraś z was spotkała się z takim problemem?Zamykam naczynka koagulacją.Parę dni temu miałam klientkę, na którą nie działał prąd.Miałam problemy ze samym wkłuciem się (skóra była grubsza, twardsza).Jak już się udało to puszczając prąd nie działo się totalnie nic, żadnego ścinania białka, kompletnie nic.Co mogło być tego przeczyną?Bardzo proszę o odpowiedz.

Offline Fiona116

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-02-25, 14:35:14 »
Być może coś na kablach nie łączyło. Ja też kiedyś miałam taki przypadek, nie dokładnie podłączyłam elektrody :-D

Offline Tygrysek2009

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zamykanie naczynek -tak czy nie ?
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-02-25, 21:58:14 »
W tym problem, ze u wszystkich innych klientek jest ok.Miałam trzy podejścia w odstępach dwutygodniowych z tą panią i nic.