Autor Wątek: Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.  (Przeczytany 9083 razy)

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-09-17, 20:39:01 »
niektórzy twierdzą, że to niepotrzebne, ale ja i tak jestem za autoklawami. Jasne, najtańsze to nie są, ale jak ktoś może, to czemu nie? W końcu bezpieczeństwa nigdy za wiele.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-09-18, 10:35:35 »
Czytam  i widze,  że temat troszke nam uciekł w inna strone.
Oczywiście też ważną ale może ja powróce do załozonego tematu.

Identyfikatory sa potrzebne do przedstawiania sie jeżeli stylistka wykonuje usługe w domu u klienta.
A przecież ogólnie wiadomo, że 50% stylistek wybiera ta forme działalności.
Więc musimy znależć droge srodka.
Poza tym taka mała uwaga.....jezeli uzywamy przyrzadow jednorazowych ( a takowe sa wykorzystywane do przedluzania paznokci) nie mamy metalowych narzedzi to co mamy wlozyc w te  autoklawy ....
Sanepid  w takich przypadkach zaleca glownie preparaty dezynfekujace oraz przyrzady jednorazowego uzytku   i  to dla wszystkich jest bardzo dobrym rozwiazaniem. (dot. tylko zakladania tipsow).

A wracajac do tematu.
Identyfikator ma potwierdzić zdobyte umiejętności na odpowiednim kursie.

 Uważam,  że Dyplomowane Stylistki wręcz powinny zadbać o odpowiednie przedstawienie sie i pokazanie jak wyglada usługa profesjonalna mimo tak utrudnionych warunków jak praca u kogoś w domu.
Wiadomo, że swoje miejsce lub  gabinet jest bardziej komfortowym dla nich rozwiązaniem.
No.... ale coż samo życie....nie każego stać na taki start...a od czegoś pewnie chca  zaczać.

PS.
Moniczka  napisz do biura w sprawie Identyfikatora.
Dziękuje za pozdrowionka:)
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-09-18, 17:05:21 »
Cytat: "Reila"
Jestem dopiero po ukończonym kursie. Ale jezeli idzie o higienę to na kursie nasłuchałam sie o tylu niebezpieczeństwach w obie strony, ze przez moment faktycznie aż się wystraszyłam. Ale ciesze sie że na kursie o tym mowiono ponieważ pewnie sama bym się nad tym nie zastanawiała.

Jednak mam zamiar wykonywac usługi u klientek i zarejestrowac taką działalnośc. Wszystko używam jednorazowe tak jak Pani Elenka mi kazała. Używam też własnie ECOLAB SKIN SEPT do odkażania to tez nam Pani Elena poleciła uzywac ze jest najlepszy.
Dezynfekuje równiez swoje dłonie i używam jednorazowej podkładki z ceratką. Zakładam na lewa rekę jednorazowa rękawiczke i ochronną czystą odzież wierzchnią. Staram się aby wszytko bylo jak najczyściej wykonane. Zostałam  przeczulona na tym punkcie już na kursie i takie postępowanie mi zalecono.
I powiem że klientki naprawde mile sa zaskoczone moją higieną i zaraz zwracają na nia uwagę:)

a pomysł z identyfikatorem bardzo mi sie przyda bo normalnie dzwigam mnóstwo rzeczy i Certyfikat który boję się że się zniszczy.

Pani Elenko ja też poproszę o ten dokument :)
Pozdrawiam.:)


I aby tak dalej!!!
To w jhakim stopniu przestrzegamy zasad dezpieczeństwa świadczy o nas samych i naszym profesjonaliźmie :)
Tak trzymamy

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-09-18, 17:07:48 »
[Poza tym taka mała uwaga.....jezeli uzywamy przyrzadow jednorazowych ( a takowe sa wykorzystywane do przedluzania paznokci) nie mamy metalowych narzedzi to co mamy wlozyc w te  autoklawy ....
Sanepid  w takich przypadkach zaleca glownie preparaty dezynfekujace oraz przyrzady jednorazowego uzytku   i  to dla wszystkich jest bardzo dobrym rozwiazaniem. (dot. tylko zakladania tipsow).

Tak i z tym się zgodzę, jeśli dziewczyny są tak uczone to nie ma dużych przeszkód do pracy w domu :)

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-09-18, 18:43:21 »
Cytat: "Reila"
Zakładam na lewa rekę jednorazowa rękawiczke i ochronną czystą odzież wierzchnią.

A co z prawą?  : bredzisz :
Przeciez to prawą reką sie pracuje, a lewa najwyzej podtrzymujesz reke klientki....
Ja tez pracuje w rekawiczkach, ale w OBU!
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-09-19, 13:23:55 »
Cytat: "Albertyna"
Cytat: "Reila"
Zakładam na lewa rekę jednorazowa rękawiczke i ochronną czystą odzież wierzchnią.

A co z prawą?  : bredzisz :
Przeciez to prawą reką sie pracuje, a lewa najwyzej podtrzymujesz reke klientki....
Ja tez pracuje w rekawiczkach, ale w OBU!


ja np piłując prawą ręką, notorycznie spiłowuję sobie lewy kciuk (żelik).. a prawej sobe nie uszkadzam bo nią trzymam pilniczek...
wydaje mi się że to jest powód dla którego można zakładać 1 rękawiczkę...
ale oczywiście powinno się zakładać 2 :)

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-09-19, 18:21:54 »
Pytanie do Eleny.A co z dyplomowanymi manicurzystkami,które robiły kursy w innych miejscach -nie u ciebie?

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-09-20, 14:28:32 »
Ja pracuje w rekawiczkach ....ale jezeli komus to przeszkadza w pracy to sciaga prawa. To mniejsze zlo...
I dokladnie Marta trafilas przewaznie tą czesc sobie uszkadzamy i zacieramy.
Mnie to nie przeszkadza wrecz lubie w nich pracować.
I  jest to komfortowe wyjscie dla obu stron.
Polecam winylowe rekawiczki napewno nie z lateksu - te uczulaja i odparzaja.
Zakladajmy 2 ale jezeli ktos ma sie tym zloscic niech chociaz ochroni lewą reke.
I przyznam ze temat dezynfekcji i chorob jest dosc mocno akcentowany na kursie bo przeciez musimy uswiadomic początkującym o tych mniej przyjemnych sprawach a rownie waznych jak cala reszta.
P.S
Biedrona dlatego napisalam na forum .....mysle ze inne firmy tez mogly by o tych Identyfikatorach pomyslec.
Od czegos musimy zaczac ....aby w koncu bylo bardziej  profesjonalnie jesli juz uslugi w domu.
W calosci takie dzialanie ustawia nas w innym swietle u klienta.
Co pociaga za soba odpowiednia cene uslugi.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-09-21, 13:05:46 »
Nie uważam aby to był dobry pomysł.Jesli każda firma ma o tym mysleć indywidualnie to nie widzę w tym ani sensu ani logiki.Bo czymże innym ma byc identyfikator od certyfikatu,który powinna otrzymać kazda kursantka po profesjonalnym szkoleniu?Czy jest to w jakikolwiek sposób miarodajne...Idea dla idei.Dopóki nie będzie jakiegoś ogolnopolskiego związku kosmetyczek,manicurzystek,który będzie prężnie działał na wzór izby lekarskiej dopóty będą w tej branży dziać się niestworzone rzeczy.

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Identyfikatory dla Dyplomowanych Stylistek.
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-09-23, 08:06:44 »
I widzisz piszesz o czyms czego nie mozna zrealizowac  z innymi -choc od dawna sie probuje wracac do tego tematu.
I jak narazie nie wypalił bo jak dochodzi do konkretow to nie ma z kim gadac ....tych prawdziwie zainteresowanych jest garstka.

A jesli chodzi o dokumet to  jest to pierwszy krok jaki mozna zrealizowac bez czekania na pozostałych, ktorzy w wiekszosci nie sa zainteresowani takim dzialaniem.

Dlatego uważam, ze  to co jest realne do zrobienia od zaraz trzeba robic, bo inaczej skonczy sie na gdybaniu.

A co do Identyfikatorow to bardzo sie myslisz co do oceny.
 Klient bardzo milo przyjmie taki dokument oraz nasze profesjonalne podejscie o ktorym wyzej juz pisano.
Pelna higiena i wysoka jakosc uslugi tego wymagamy i wrecz  wpajamy naszym przyszlym Stylistkom.

Wiec ja uwazam ze takie dzialanie jest wskazane a kto ma dobrą znajomosc klienta od razu zrozumie jego cel.
W szkole rowniez otrzymujesz legitymacje mimo ze dostajesz na koniec Swiadectwo taki malutki przyklad, ktos to juz wczesniej przemyslal.......
zaczynamy od Ewidencji Dyplomowanych Stylistek,  a w finale bedzie nasze STOWARZYSZENIE z siedzibą w Krakowie do ktorego napewno zaprosimy kazdego zainteresowanego.
 Kwestia czasu...spokojnie...

I zapewniam jest to dobry krok w dodatku bardzo dobrze przyjęty przez same Stylistki.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039