Autor Wątek: czy jest sens robić kurs ???  (Przeczytany 47926 razy)

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
czy jest sens robić kurs ???
« dnia: 2007-01-11, 22:49:37 »
Cześć dziewczyny:) mam pytanko.... na wiosnę chce otworzyc salon kosmetyczny, teraz cala procedura sie toczy i wogole, takze mysle ze kolo kwietnia wszystko ruszy :) tak myślałam o wprowadzeniu kolzykowania ciała w salonie.... w całym moim mieście nigdzie nie kolczykują ciała (pępek, nos itp), nie wiecie czy coś takiego mog robić w gabinecie. I czy wogóle byłyby chętne osoby na to?? nie wiecie może gdzie taki kurs moge zrobic w okolocach Katowic albo ewentualnie w Krakowie.... czy ja wogóle dałabym sobie rade z takim czyms? jak myslicie czy jest sens wogole w to inwestowac?

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-12, 08:36:27 »
Sądzę, że piercing cały czas jest na topie i osób chętnych na kolczykowanie nie brakuje. Prawda też jest taka, że bez szkolenia tej usługi wykonywać nie wolno. Wystarczy wybrać się na dobry kurs a tam wszystkiego nauczą! Prawdę powiedziawszy trudnego w tym nic nie ma, chociaż jak dla mnie przekłucie języka to nie za przyjemna sprawa... Także piering wymaga również silnych nerwów czasami:) Moim zdaniem warto inwestować w coś takiego.[/url]

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-12, 12:21:50 »
a ja tylko dodam, że po kursie najlepiej się ćwiczy na mięsie w domu  :wink: i nie mam wcale na myśli brata  :lol:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Re: czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-12, 12:40:56 »
Cytat: "justyneczka"
czy ja wogóle dałabym sobie rade z takim czyms? jak myslicie czy jest sens wogole w to inwestowac?


A lubisz krew, kawałki mięsa rozrzucone dookoła, odcięte członki, poszarpane rany? :D ehh.. Sorry rozmarzyłem się  :lol:  :lol:  :lol:  hehe
Dziwne pytania zadajesz. Skąd możemy wiedzieć czy się nadajesz? To tak samo jak żołnierz idący na front pytałby się mnie czy on się do tego nadaje. Pomijając aspekt tego, że mało kto nadaje się do zabijania ludzi (a to głównie robi się na wojnie) to ani ja ani nawet on tego nie wiemy dopóki on sam się nie przekona jak to jest. Dlatego sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy nie boisz się widoku krwi, przekłutego ciała, czy dasz radę profesjonalnie i z wyczuciem zachować się w być może nietypowych i trudnych sytuacjach.
Czasami słyszę, ze niektóre kosmetyczki lub stylistki nie robią pedicuru bo się brzydzą. Dłonie możemy wsadzić w gorsze miejsca niż stopy (no chyba, że ktoś gumowy akrobata jest ;)) a mimo to ich się nie brzydzą.  :lol:  Dlatego to jest kwestia gustu. Sądzę, że obecnie coraz bardziej wracamy my ludzie a właściwie produkty cywilizacji do dawnych technik zdobienia ciała. Zwłaszcza widoczne to jest w niektórych subkulturach. Dlatego piercing i różne "body modyfications" będą o ile nie coraz popularniejsze to jednak w miarę popularne.
Dlatego jeśli ktoś ma w miarę sensowne do tego podejście to może na tym zarobić a dla niektórych staje się to pasją.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-12, 12:55:39 »
Mocne nerwy naprawdę trzeba mieć bo różne sytuacje się zdarzają. małe krwotoki to pestka, mi kiedyś dziewczyna zemdlała. normalnie szok, niewiadomo co robić, a tu musisz szybko działać. no i trzeba umieć opanować drżenie rąk.
 ale tak naprawdę to super sprawa mieć taką usługę w salonie bo wydatek na sprzęt niezbt duży a zysk z przekłuwania jest niezły.
teraz na kolczykowanie jest martwy sezon ale jeszcze troche i przyjdzie wiosna i zacznie się kłucie :D  tak wiec jesli planujesz otwarcie salonu w kwietniu to bedzie w sam raz, wiec rób kurs i do dzieła POWODZENIA

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-13, 14:20:15 »
hmm.... no wlasnie nie wiedzialam czy taki kurs jedno czy dwu dniowy wystarczy, ale widze ze tak  :wink:  w sumie nie brzydze sie tego, ale jezyka chyba bym nie mogla przbic, ale brem, nos i pepek mysle ze spoko, ale wszytsko wyjdzie w praniu, mam nadzieje ze rece nie beda mi sie trzesly  :lol:  a nie wiecie czy taki kurs mozna zrobic w okolicach Katowic lub Krakowa? jakis sprawdzony kurs.....

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-01-13, 21:47:43 »
jezeli w twojej okolicy nikt nie robi kolczyków to ja bym zainwestowała jak wiesz ze dasz rade to do dzieła.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-01-13, 23:28:56 »
pewnie,że warto ! :) Fakt faktem teraz przebijam coraz mniej, bo chyba pomału moda się kończy.... ale jednak zainteresowanie wciąż jest.
Justeneczko i zobaczysz na kursie - język przebija się najlepiej  :D
„Spür die Melodie der Community“

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-01-14, 14:35:44 »
tak przemyslalam i jednak sie zdecyduje na te kurs :) mama nadzieje tylko ze opanuje jakos trzesace sie rece :P a polecicie mi jakis dobry kurs??

Gość

  • Gość
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-01-15, 15:08:21 »
ja słyszalam,ze w łodzi jest bardzo dobry kurs,ale namiarow nie mam-moze ktos inny ma to chetnie tez skorzystam :)

Gość

  • Gość
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-01-15, 16:06:32 »
Jeśli chodzi o Łódź to ja słyszałam o Szkole Przekłuwania Ciała (Ryszard Miazek) ul. Sterlinga 27/29 V piętro p. 514 tel. (0-42) 631-96-00
http://spc.kolczyki.pl/index.php?nr=1&zloz=pojedyncza&tyt=tytul

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-01-15, 21:52:22 »
No wlasnie te duzo czytalam o tym wlasnbie gosciu Miazku, jak czytalam wszytskie wypowiedzi i opinie sa ogolnie bardzo dobre.... dzisiaj weszlam do sklepu z kolczykami takimi wlasnie specjalnymi, i tam gosciu od razu mi odradzil wszelkie kursy na slasku, podobno staraszna "kicha"  :wink:  ale podal mi numer do jakiejs dziewczyny w Berlinie, podobno baba takie ekstar kursy robi, o niej tez troszke czytalam.... tylko nie wiem czy ja bym musiala tam jechac do niej czy jak jest z ta babka, bo to jakas chyba polka musi byc, zreszta numer telefonu jest z polskiej sieci  :P

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-01-15, 22:26:33 »
nie ma na co czekac, szkoda czasu, rob kursik i pochwal sie jak idzie  :lol:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline centrumurody

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-03-05, 10:28:40 »
Witam! Ja również chce wprowadzić w salonie body piercing. Kiedyś już miałam szkolenie, jednak certyfikat był wystawiony na szefową- mimo iż tego nie robiła :( Przekłuwałam wszystkie partie ciała oprócz miejsc intymnych. Dzwoniłam do firmy, w której robiłam szkolenie, jednak oni już nie prowadzą szkoleń i niestety nie wystawią mi certyfikatu. Może w Katowicach lub okolicy Katowic zajmuje się ktoś szkoleniami?Dodam, że mam małe dziecko i ciężko mi gdzieś dalej wyjeżdżać. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
czy jest sens robić kurs ???
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-03-06, 08:39:55 »
Myślę,że warto popytać w szkołach kosmetycznych.