Autor Wątek: Dotacje na rozpoczęcie działaności  (Przeczytany 62127 razy)

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« dnia: 2005-08-05, 13:54:25 »
ja bede ubiegała sie o dotacje czyli bezzwrotny kredyt do 10tys.

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-05, 18:57:08 »
kurcze z tym "bezzwrotnym kredytem " to chyba tak nie jest bo musisz trzymać działalnosc bez wzgledu na to czy osiagasz zyski czy nie w ciągu chyba 12-stu miesięcy a jeśli przerwiesz w tym czasnie to chyba zmuszona jsteś odać calą sume

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-06, 10:17:19 »
tak.Masz racje to jest warunek

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-06, 22:11:50 »
W tej chwili maksymlna kwota o jaką możesz się ubiegać to 12 tyś.

Pozdrawiam.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-08, 22:41:30 »
hmmm a ja mam pytanie jesli juz zakupilam dawno sprzet potzrebny do gabinetu wyremontowalam go za pieniadze z wlasnej kieszeni i nie mam rachunkow to czy dostane dotacje jesli chcem powiekszyc salon o solarium na ktore nie mam zaznaczam ze jestem przed odbiorem sanepidu?hmmm fajnie by bylo i gdzie trzeba sie udac?
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-09, 19:22:01 »
Jest możliwość otrzymania pieniędzy na rozszerzenie działalnośći. Z tym, że firma musi działać co najmniej 12 miesięcy i stworzyć w ten sposób nowe stanowisko pracy. Ale przedstawioną sytuację może udałoby się podciągność jeszcze pod nowo tworzyno zakład, bo nie jest jeszcze otwary. Jeśli byłaś osobą bezrobotną to najlepiej będzie jak przejdziesz się do urzędu pracy w swoim mieście i dowiedz się o szczegóły.

Pozdrawiam

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-09, 20:54:13 »
chcialam sie spytac, czy np. wystarczy te 12 tys. na otwarcie gabinetu? chyba nie za bardzo.chodzi mi o takie podstawowe zabiegi :?:

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-09, 21:12:30 »
Myślę, że w dużym stopniu zależy to od lokalu czy musisz go remontować, czy właściwie jest od razu gotowy do wykorzystania. Jeśli miał by to być niewielki gabinet to ta kwota na sam sprzęt i meble mogłaby wystarczyć, jeśli konieczny jest remont to na pewno za mało. Poza tym jeśli myślisz o tym, aby cała kwota pochodziła z funduszu pracy to też może być problem, bo wypełniając dokumenty musisz wpisać kwotę własnych środków jakie posiadasz, ale zawsze można spróbować.

Pozdrowionka

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-10, 00:31:01 »
:D dziewczyny dziekuje za odpowiedz w sumie to jeszcze nie zaczelam dzialalnosci wiec moze mi sie uda tym bardziej ze mam plany nie na swoja kieszen i przydalo by sie troche wsparcia dla kobiety pracujacej :D  :D  :D zobacze co sie da zrobic hmmm jest takie u nas stowarzyszenie czy instytucja ktora pomaga wejsc kroczkami w mozliwosci czerpaniakorzysci z uni (ale wymyslilam hahha)ale wiem ze takie cosik istnieje i jutro sie pozbieram i wybiore sie na mala rozmowe  :wink:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-10, 21:54:53 »
a tak wogole jak mam sie z tym wszystkim zabrac ... :cry: glowa boli i brzuch :? sanepid i cale akcje z nim...potem dzialanosc zusy srusy ksiegowa podatki  8O padne z nerwow na poczatku
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-08-10, 21:59:58 »
Pamiętajcie, że 24.08.2005 roku wchodzi nowa ustawa dla rozpoczyjanących działalność gospodarczą w sprawie składek na ZUS. Jeśli działalność rozpoczęta będzie po tym terminie to przez dwa lata składka na ZUS będzie wynosiła około 250 -300 zł zamiast 700 złotych.

Pozdrowionka

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-08-10, 22:51:59 »
ja jestem w trakcie wykanczania swojego studia pazurka. na szczescie zalapie sie na ten niski Zusik poniewaz planuje otwarcie na koniec wrzesnia.

Gość

  • Gość
porady
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-08-10, 23:10:17 »
Z tymi funduszami to nietak prosto.Ja mógłbym na temat dotacji napisać książke.Jest bardzo dużo programów zależy na który się załapiesz.Jutro podam gdzie szukać ale pociesze te z was które są z małych miast.NAJŁATWIEJ I NAJPRĘDZEJ DOSTANIECIE. W dużych miastach trudniej.Teraz pomagam rozkręcić kilka gabinetów właśnie w małych miastach.

Gość

  • Gość
włąsny gabinet - skąd wziąść pieniążki/?
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-08-20, 13:16:24 »
Mam pytanko. Chcę po 2, 3 latach otowrzyc gabinet kosmetyczny. teraz zajmuję się malutkim dzieckiem. Na początku miałąm zamiar odłożyc pieniążki które dostae  z urzędów. i było by ok. starczyło by mi na otwarcie ale się wczoraj okazało iz nie dostanę wychowawczego no i zostanie mi jedynie 400,00 co miesięc. a tak bym miała 800,00. Sprzęt już mam , brakuje mi 8.000,00. Skąd mogłabym wziąść pieniążki?? może powinnam starać się o pieniążki unijne?/ Podajcie mi jeszcze jakiś pomysł. Bo raczej kredyt nie wychodzi w gre bo z czego bym go spłaciła. Z góry dziękuję za pomoc. Wczoraj normalnie się załamałąm gdy się dowidziałam iż tych pieniążków będę miałą mniej. pozdrawiam

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-08-20, 13:39:08 »
czesc Wika,
slyszalam kiedys o takim programie "pierwszy biznes" realizowanym w urzedach pracy. nie wiem czy we wszystkich, ale to mi wpadlo do glowy. nie wiem skad pochodzisz i jaka jest Twoja sytuacja, czy jestes bez pracy. jesli tak, to poczytaj sobie to:
http://www.1praca.gov.pl/index.php?id=9&tresc=2879

nie wiem czy pomoge, jesli Cie to urzadza  :lol:  to daj znac co i jak zdecydowalas.

buziaki  :)