Autor Wątek: kawitacja a blizny  (Przeczytany 7723 razy)

Offline kyuu

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
kawitacja a blizny
« dnia: 2011-01-15, 17:45:18 »
Cześć dziewczyny. Mam blizny pooperacyjne na twarzy i chciałabym iść na peeling kawitacyjny. Czy te blizny również zostaną spłycone? Czy tyczy się to tylko blizn po trądziku?

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-16, 18:07:42 »
Kawitacja nie spłyci żadnych blizn, mikrodermabrazja najlepiej korundowa ,powinna troszkę pomóc .
Lash Perfect

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-19, 13:26:15 »
Dokladnie. Kawitacja usuwa tylko warstwe rogowa naskorka, wiec o zadnym splyceniu blizn nie ma mowy. Polecam mikrodermabrazje, jezeli chodzi o blizny, najlepiej od razu pytaj kosmetyczke czy podejmuje sie wykonywania mikrodermabrazji glebokiej, do warstwy brodawkowatej, bo powierzchowna raczej przyniesie slabe efekty. Pozdrawiam:)

Offline olivca

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-08-04, 14:06:15 »
sama mam blizny, jednak potrądzikowe. wypróbowałam kawitację i przyznaję, że bardzo powierzchownie oczyszcza ona twarz. na jesieni mam zamiar wykonać serię mikrodermabrazji, miałam już jeden próbny zabieg i bardzo fajnie złuszczył i odświeżył mi cerę, liczę że po serii, jeśli nie pozbędę się blizn, to chociaż je spłycę.

Offline agam89

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-10-28, 12:28:15 »
Także przy bliznach bardziej polecam mikrodermabrazję niż peeling kawitacyjny. Blizny zazwyczaj umiejscowione są w skórze właściwej, a kawitacja działa tylko na warstwę rogową naskórka. Można zastanowić się nad kwasami i to najlepiej u dermatologa, bo kosmetyczki nie mogą wykonywać tak silnego złuszczania jakie potrzebne jest przy likwidacji blizn. Pozdrawiam :)

Offline Salonmagia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-12-08, 17:57:32 »
Dokładnie jak w powyższych postach,lepszym zabiegiem na taki rodzaj blizn będzie mikrodermabrazja niż peeling kawitacyjny. Wcześniej dobrze byłoby skonsultować się z dermatologiem.

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-03-26, 22:12:34 »
na blizny - mikrodermabrazja lub mezoterapia mikroigłowa ;)
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline Lara1978

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-10-23, 23:33:09 »
O tym jak można likwidować wszelkiego rodzaju blizny możecie poczytać sobie tutaj: : cenzura : . JEst tam sporo przydatnych informacji, które moga się przydać. A co do kawitacji to faktycznie ona działa tylko na wierzchnią część naskórka. Natomiast mikrodermabrazja powinna nieco te blizny spłycić, tak że będą z czasem coraz mniej widoczne. Innym wyjściem może być laser lub zabieg kwasowy, ale to już są bardziej inwazyjne zabiegi i niosą ze sobą ryzyko.
« Ostatnia zmiana: 2017-10-24, 08:19:02 wysłana przez Tomek »

Offline niebieska.sukienka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-10-24, 15:30:12 »
Dla mnie kawitacja zawsze była zbyt słaba, ale mikrodermabrazja poradziła sobie z bliznami po trądziku :)
Nie pozycjonujemy się!

Offline Filemonka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #9 dnia: 2017-10-26, 09:09:05 »
Jeśli chodzi o blizny to mikrodermabrazja powinna sobie z tym poradzić.

Offline talima

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: kawitacja a blizny
« Odpowiedź #10 dnia: 2018-02-20, 10:49:04 »
Nie ma opcji aby kawitacja poradziła sobie z bliznami. Jest to dobry zabieg oczyszczający skórę Jednak blizny to o wiele większy problem oraz kawitacja nie pomoże. Aby uzyskać dobre efekty trzeba tutaj intensywniejszego złuszczania:

kwasów
ewentualnie mikrodermabrazji ( seria zabiegów jest w stanie dać bardzo dobre efekty)  : cenzura :
« Ostatnia zmiana: 2018-03-08, 12:24:55 wysłana przez Tomek »