Autor Wątek: pieczenie w lampie UV  (Przeczytany 4385 razy)

Gość

  • Gość
pieczenie w lampie UV
« dnia: 2006-11-30, 14:33:14 »
Mam pytanie do dziewczyn pracujących na żelach Active - czy klientki nie skarżą się wam, że przy utwardzaniu przez kilka pierwszych sekund szczypią je pod lampą paznokcie? Ja kupiłam sobie niedawno gęsty żelik clear Activ, a że mam taką naturę, że zanim nałożę coś klientce to najpierw muszę to wypróbować na sobie - no i wypróbowałam. Nałożyłam warstwę mniej więcej takiej grubości jak zawsze nakładałam żelik z Bassa, ale pod lampą przeżyłam szok - baaardzo solidnie mnie przypiekło. Kiedy później nakładałam cieńszą warstwę też troszkę piekło.
Dziewczyny dlaczego tak się dzieje i czy wy też macie podobne przypadki??

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
pieczenie w lampie UV
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-30, 15:13:29 »
szczypanie , szczególnie przy drugiej warstwie żelu wywołane jest łączeniem się żelu z płytką  :wink: im wrażliwsza i cieńsza płytka tym bardziej szczypie a nawet grzeje  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
pieczenie w lampie UV
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-30, 18:23:36 »
No niestety te żele szczypią a nawet parzą przy grubszej warstwie żelu nie jet to zbyt przyjemne no ale coz według mnie to jedyny minus tych żeli, poza tym jestem bardzo zadowolona z nich.

Offline CaroAngel

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 785
pieczenie w lampie UV
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-30, 20:21:09 »
psycia ma racje, czesto tez przy przepilowaniu paznokci (najczesciej przez klientke) lub nieprofesjonalnym sciagnieciu poprzednich tipsow, gdy naturalna plytka jest ciensza,wystepuje pieczenie w lampie.
Pozdrawiam

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
pieczenie w lampie UV
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-30, 20:27:05 »
a ja pracowałam na activie i zmienilam je ze wzgledu na pieczenie i jak tips odrastał i zostawala naturalna plytka to zel sie zapowietrzal.mialam kilka takich przypadków i zrezygnowałam z niego.

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
pieczenie w lampie UV
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-30, 21:29:29 »
Cytat: "CaroAngel"
psycia ma racje, czesto tez przy przepilowaniu paznokci (najczesciej przez klientke) lub nieprofesjonalnym sciagnieciu poprzednich tipsow, gdy naturalna plytka jest ciensza,wystepuje pieczenie w lampie.
Pozdrawiam


lub przy intensywnym obgryzaniu lub przy zakładaniu tipsa na palcu który np. został w drzwiach  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
pieczenie w lampie UV
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-12-04, 13:07:40 »
Maciejka, a na jakie żele zamieniłaś te z Activa, że teraz jesteś zadowolona??

Offline maciejka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 394
pieczenie w lampie UV
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-12-04, 21:05:23 »
teraz mam sunflower ale powiem szczeze ze od kiedy nie uzywam bondera tylko promer activ trzymaja sie super.
na poczatku tez mialam problem z sunflower ale juz jest ok doszłam do wprawy.
dziewczyna w mojej szkole ma activ i co odrosnie tips to zaklada na nowo bo nie chce sie trzymac a z płytka nie ma problemu.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
pieczenie w lampie UV
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-12-05, 22:51:27 »
Cytat: "psycia"
szczypanie , szczególnie przy drugiej warstwie żelu wywołane jest łączeniem się żelu z płytką  :wink: im wrażliwsza i cieńsza płytka tym bardziej szczypie a nawet grzeje  :wink:



Dokładnie to jest tak,że żel utwardza się pod wpływem promieniowania UV.
W skład żelu wchodzą min. cząsteczki(monomery) które zainicjowane swiatłem zaczynają się szybko przemieszczac,łącząc się w łancuchy(polimery) i własnie ten ruch cząsteczek odczuwamy na paznokciu w postaci ciepła.
Oczywiscie im grubsza warstwa żelu,im bardziej wrażliwy paznokieć(czyli własnie osłabiony,cienki itp),tym to ciepło będzie wyrazniej odczuwalne.
Błędne jest sformułowanie,ze ciepło powstaje podczas łączenia się zelu z płytką.Ciepło będzie sie wydzielac także na innej powierzchni,a żel aż tak trwale nie wiąże się z płytką,jakby można wywnioskowac z tej wypowiedzi.
:)

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: pieczenie w lampie UV
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-01-15, 18:25:00 »
Mam pytanie do dziewczyn pracujących na żelach Active - czy klientki nie skarżą się wam, że przy utwardzaniu przez kilka pierwszych sekund szczypią je pod lampą paznokcie? Ja kupiłam sobie niedawno gęsty żelik clear Activ, a że mam taką naturę, że zanim nałożę coś klientce to najpierw muszę to wypróbować na sobie - no i wypróbowałam. Nałożyłam warstwę mniej więcej takiej grubości jak zawsze nakładałam żelik z Bassa, ale pod lampą przeżyłam szok - baaardzo solidnie mnie przypiekło. Kiedy później nakładałam cieńszą warstwę też troszkę piekło.
Dziewczyny dlaczego tak się dzieje i czy wy też macie podobne przypadki??

ja tak mialam na poczatku swojej przygody ze stylizacją paznokci- warstwy byly z grube. moze soirbujesz nakladac je cieniej;p
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe