Autor Wątek: Wiek kosmetyczki  (Przeczytany 7863 razy)

Gość

  • Gość
Wiek kosmetyczki
« dnia: 2005-09-26, 22:10:41 »
Witam!Zastanawiam sie do jakiego okresu mozna pracowac w salonie u kogos nie we wlasnym gabinecie ,co jezeli mnie na niego nie stac...jestem obuzona ze wszedzie poszukuja osob do35lat sama nie widzialam w salonie tez kobiety powyzej tej granicy wiekowej jako "czynna" zawodowo a jak juz  to byla to wlasicielka ktora wykonywala gora 1 zabieg dziennie a zajmowaa sie sprawami gl ekomomicznymi...co wy na to?Wiem ze jestescie jeszcze mlode i o tym nie myslicie.Ciekawe jakie jest wasze zdanie,pozdrawiam

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-27, 07:48:36 »
Cytat: "Agaa"
Ciekawe jakie jest wasze zdanie,pozdrawiam

W tym zawodzie mozna byc aktywnym i w pelni sprawnym przez dlugier lata. Na pewno z wiekiem dadza sie odczuc problemy z kregoslupem czy zylakami, ale wiekszosc zabiegow mozna wykonywac (do emerytury). Jedynie zabiegi wymagajace precyzji beda stanowily problemik (elektroliza, czy nawet epilacja ;) ).

Gość

  • Gość
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-29, 13:53:42 »
Tak tylko kto przyjmie do salonu kosmetycznego pania nająca powyzej 35 lat ????????????????????????
Z jeden salon albo dwa na całą Polskę moze i by sie znalazły

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-29, 18:25:22 »
hm to wsumie po co sie ksztalce skoro po 35 roku zycia juz mnie niegdize nie przyjma :wink: nie no ja mysle ze jak ktos jest aktywny naprawde lubi to co robi to zaden wiek niejest przeszkoda! :)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-29, 19:27:59 »
Cytat: "talencja"
hm to wsumie po co sie ksztalce skoro po 35 roku zycia juz mnie niegdize nie przyjma :wink: nie no ja mysle ze jak ktos jest aktywny naprawde lubi to co robi to zaden wiek niejest przeszkoda! :)


Wiesz obiektywnie tak, problem w tym, że świat i ludzie nie sa obiektywni. Mam obecnie 31 lat i czytam ogłoszenia o pracę w bardzo różnych zawodach i okazuje się, że jestem za stary!!! Na śmietnik. Jedyne wyjście zakłądać własną firmę.
Nie wiem kto pisze te oferty pracy ale częśc z tych ludzi to intelektualni debile. Bo co można sądzić o ofercie dla 25latki/a z 5letnim stażem po studiach ze znajomością co najmniej 2 języków do tego najlepiej po 2 kierunkach studiów? Najlepsze kiedy są to oferty na magazyniera albo sekretarkę. Wynika z tego, że zarówno magazynier jak i sekretarka powinni być lepiej wykształceni od większości prezesów w Polsce. Taki to dziwny kraj. Nic dziwnego, że tylu ludzi stąd ucieka... niedługo zostanie pustynia.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-29, 20:02:34 »
:? wlasnie zauwazylam ze wiele osb ucieka za praca za granice naszego kraju. i rzeczywiscie te ofert pracy niektore sa poprostu chore tak jak napisales. i najlepiek zalozyc wlasny biznes choc to nie latwe to zawsze jestes na swoim . w przyszlosci chce zalozyc swoj gabinet kosmetyczny ale nie wiem jak to bedzie. niewybiegam tak daleko az  :lol:

Gość

  • Gość
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-01, 12:40:56 »
To zjawisko obserwuje się w niemal każdym zawodzie. Oprócz kwalifikacji liczy się wiek wygląd.

Gooosha

  • Gość
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-03, 22:58:16 »
Dlatego ja stąd uciekam, już w środę!!!  :*

Gość

  • Gość
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-04, 00:04:28 »
no tak nie chca przyjmowac do pracy po 30 roku zycia a jak poszlam pracowac w wieku 21 lat to babki nie chcialy sie zgadzac na zabieg twierdzac ze jestem za mloda  :spiderman:     ech ale to wina tego ze mlodo wygladam  :groupjump:

Gość

  • Gość
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-04, 14:16:29 »
Cytat: "doris82"
    ech ale to wina tego ze mlodo wygladam  :groupjump:


och ale sobie pochlebiamy  : gafa :  ]:-)

Offline kropelka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
co z wiekiem?
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-06-14, 16:02:01 »
Czy w wieku 37 lat nie mam już szansy na pracę w salonie kosmetycznym? przez 10 lat prowadziłam własną firmę, zawsze jednak marzyłam o kosmetyce, spełniłam marzenia kończąc szkołę i..... okazuje się ,że jestem za stara( chociaż nie wyglądam na swój wiek)  to strasznie przykre........

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-06-14, 17:27:49 »
Ja mysle ze masz szanse, nie mozna niczego z góry zakładac,
sama mam znajomą ktora ma 52 lata i pracuje jako kosmetyczka.
A przeciez tez sama mozesz zalozyc maly gabinecik, nie myslalas o tym??
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline kropelka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-06-14, 18:36:07 »
Tak ,myslałam o tym i byc może założe cos swojego bo na zatrudnienie u kogoś straciłam juz nadzieję ( najlepiej mieć 20 lat i 20letni staż pracy) :-(

nie myslałam,że tak to wygląda !

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-06-14, 22:37:32 »
Wytrwalosci!
grunt to sie nie poddawac i nie skazywac na przegraną  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Annauelle

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
Wiek kosmetyczki
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-06-16, 13:12:44 »
Głowa do góry !!! :)
Osobiscie tez nie naleze do grupy młodych osobek a podjełam decyzje o otwarciu wlasnego gabineciku :)
Dodam iz małam nawet oferty pracy dla siebie,ale nie skorzystałam z nich :) tylko dlatego,ze wiekszosc ofert byla jak dla mnie malo profesjonalna a moja nauka na która wydałam i sporo pieniążków jak i tez swojego ogromnego wkładu nie pojdzie w tej chwili na marne :)
Gabinecik otwieram w sierpniu a juz klientki nie moga sie doczekac otwarcia :)