Autor Wątek: Kilka pytań  (Przeczytany 5780 razy)

Gość

  • Gość
Kilka pytań
« dnia: 2006-10-03, 17:16:37 »
Moja najbliższa koleżanka jest fascynatką makijażu. Uczęszcza na studium kosmetyczne ale dopiero na pierwszy rok. Niedługo będzie miała imieniny i chiałabym Jej kupić jakąś książkę z tej tematyki. Czy mogłybyście coś polecić? Chodzi mi dokładnie o książki, które poruszają taką tematyke:
1. Jak malować oczy? Np jak krok po kroku zrobic makijaż oka? Nie wiem sama co ma tam być dokładnie, ale wiem, że o tym marzy...
2. Rodzaje zabiegów jakie można wykonywać ( opis jak i co pokolei, jakie skladniki, komu mozna je zrobic itp)

Takiej ogólnej o kosmetyce nie chiałabym, bo wiem, że musi sobie teraz jakieś kupić, gdy zaczęła naukę na studium. A może polecicie coś innego? Przejżałam całe forum, ale te co proponowane były nie dot. tych tematów, które Ona chciałaby zgłębić.
Ja bawię się z paznokietkami, więc ksiązki o makijażu są dla mnie tematem TABU;)
Dziękuje z góry...
Pozdrawiam

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Książka- makijaż
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-03, 17:31:03 »
Polecam książke "Sztuka Makijażu"  Agnieszki Borowskiej Zięby.
jest dużo informacji dotyczących pilęgnacji skóry, sposobów podkreślania urody profesjonalym makijarzem, opisanym krok po kroku. Naprawde super książka, kupowałam ją na prezent już 2 razy - sprawdziła się :)
Oto link http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=41789&idp=554[/url]
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
Książka- makijaż
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-03, 18:47:08 »
A dziekuje, zaraz przegladne;)

kwiatuszek600

  • Gość
Książka- makijaż
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-03, 19:21:08 »
Polecam HORST KIRCHBERGER - "Make up - nowa szkoła makijażu" naprawdę rewelacja polecam

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Książka- makijaż
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-03, 23:28:56 »
"make up" jakos nie bardzo mi sie spodobal, za duzo tam oczywistych i schematycznych rzeczy
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
Książka- makijaż
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-02, 23:46:21 »
Witam,
dziewczyny muszę kupić książke na prezent, jak wykonać poprawnie makijaż. Proszę o polecenie jakiejś.
Pozdrawiam

Gość

  • Gość
Książka- makijaż
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-02, 23:53:28 »
godna polecenia jest ksiązka "Make up- Nowa szkoła makijażu" Horst Kirchberger nie jest najlepsza... ale nie jest zła... dla początkujących jest jak najbardziej oki.. :)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Książka- makijaż
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-02, 23:53:44 »
podobno jest ksiazka Jolanty Wagner, ale nie widzialam jej wiec nie wiem jak jest opracowana aczkolwiek powinna byc dobra  :D
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline kanilorak

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 21
Książka- makijaż
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-01-21, 17:34:38 »
W 2005 r. ukazał się więc podręcznik jej autorstwa pt. „Jak zostać wizażystą doskonałym?”, ilustrowany fachowymi, poglądowymi rysunkami.
- Jest to swoisty przewodnik po krainie piękna, które tkwi w każdej, najbrzydszej nawet z pozoru twarzy. Próbuję wyjaśniać,  jak należy to piękno wydobywać spod warstwy zaniedbań i banału. Moja książka adresowana jest do osób obdarzonych zmysłem artystycznym, które znają podstawy sztuk plastycznych. To cechy niezbędne w naszym zawodzie – mówi autorka.