Autor Wątek: Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań  (Przeczytany 4701 razy)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« dnia: 2005-09-28, 09:22:29 »
Informacja:

Osoby, które chciałyby związać swoją karierę zawodową ze szkolnictwem, będąc instruktorem, wykładowcą lub szkoleniowcem, osoby, które chcą uzyskać uprawnienia pedagogiczne lub osoby, które chcą unikną sytuacji gdy nabyte w trakcie nauki (licencjat) uprawnienia okarzą się nieaktualne, mogą podjąć Podyplomowe Studia Pedagogiczne przy Politechnice Poznańskiej.
Spotkanie organizacyjno-informacyjne odbędzie się 4 pażdziernika , o godzinie 20:00, w auli politechniki na ulicy Strzeleckiej 11

p.s. Ja się wybieram :)

Gość

  • Gość
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-28, 09:53:46 »
czy moglabys napisac w jakim one sa trybie? dzienne/wieczorowe/zaoczne? ile trwaja i za ile? ;)

jestem zainteresowana ale mam juz dosc zapchany grafik :) studia dzienne i zaoczne zaczynam...

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-28, 10:38:53 »
Jeżeli mam być szczera, to w tym celu poinformowałam o spotkaniu organizacyjnym, aby każdy zainteresowany mógł przyjść i  dowiedzieć się w jakim trybie jest nauka i ile wynosi czesne.
W zeszłym roku wyglądało to następująco nauka trwała dwa lata, w systemie wieczorowym ( zjazd raz w tygodniu, od godz: 16-20), koszt: 1.500,- (za dwa lata nauki; płatność można było rozłożyć na raty)

Gość

  • Gość
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-28, 10:43:32 »
dzieki :)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-28, 10:47:13 »
:)

Ja też obawiam się dodatkowych zajęć, praca, studia, szkolenia......
Ale kiedy mamy się uczyć, zdobywać doświadczenie....teraz jest najodpowiedniejszy moment.

Gość

  • Gość
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-28, 11:02:23 »
mam calkiem podobne podejscie :)
wlasnie skonczylam studia, zaczynam doktoranckie a zaocznie dodatkowo kosmetologie :) zobacze jak bede miala plan zajec na uczelni, i jak sie uda to na ten kursik pojde... zawsze dodatkowy 'papier' i zawod w reku...

pozdrawiam

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-28, 11:34:25 »
ja też mam nadzieje rozpocząć studia doktoranckie. na czym robisz doktorat, oczywiście jeśli to nie tajemnica i czy mogłabyś napisać dokładnie jak ropocząć przygototwania do doktoratu ( jak uzyskać pozwolenie od dziekana, promotra itp.) Jeżeli pytania są zbyt wścibskie, serdecznie przepraszam.

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-09-28, 12:56:07 »
Ming_shu ja też myslałam o rozpoczęciu doktoratu (z pedagogiki) ale chwilowo musiałam to odłożyć. Nie wiem jak gdzie indziej ale u nas wygląda to tak, że musisz znaleźć promotora swojej pracy, przedstawić mu temat i metodologię, uzyskać jego zgodę na przyjęcie do grupy seminaryjnej. Składasz papiery do dziekanatu (powinni mieć ustalony formularz)+opinia wybranego promotora. Najczęściej wymagają średniej nie niższej niż 4,0 lub kilkuletniego stażu w zawodzie odpowiadającemu kierunkowi studiów (we Wrocławiu są to dwa lata) lub co najmniej rocznej kierunkowej pracy naukowej. Oprócz tych wszystkich formalności przygotuj się również na egzamin kwalifikacyjny. Jak on wygląda - tego niestety nie wiem.
An it harm none, do what ye will.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-09-28, 13:09:00 »
Dziękuje serdecznie za pomoc.
Narazie muszę skupić się na mgr oraz podyplomówce, jeżeli nie postanowię wyjechać do Irlandii , kto wie, kto wie dr Kasia, brzmi przyjemnie.

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-09-28, 13:20:22 »
Zawsze warto się rozwijać - dla samej siebie :) Pewnie, że dr przed nazwiskiem ładniej wyglądna niż mgr. Szczegolnie w czasach kiedy o mgr wcale nie tak trudno niestety :(
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-09-28, 15:31:20 »
Cytat: "Kasia_Krzysztoszek"
ja też mam nadzieje rozpocząć studia doktoranckie. na czym robisz doktorat, oczywiście jeśli to nie tajemnica i czy mogłabyś napisać dokładnie jak ropocząć przygototwania do doktoratu ( jak uzyskać pozwolenie od dziekana, promotra itp.) Jeżeli pytania są zbyt wścibskie, serdecznie przepraszam.


skonczylam biotechnologie (AR), i studia doktoranckie rozpoczelam w katedrze gdzie robilam prace magisterska :) ze wzgledu na specyfike (praca laboratoryjna) jest troszke inaczej niz na studiach humanistycznych - nie musisz przedstawiac np planu pracy czy tematu, bo temat zalezy od tego jaki grant jest akurat realizowany czyli na co sa pieniadze :) bo niestety koszt takiego doktoratu (dla uczelni) jest  bardzo duzy i nie ma indywidualnych badan, zawsze jest sie czescia wiekszego zespolu ktory razem cos dlubie :) ja biore udzial w badaniach dot. genetyki molekularnej i ekspresji genow :)
a co do przygotowan: trzeba znalezc opiekuna, ktory zadeklaruje ze zapewni doktorantowi badania do wykonania, finansowanie tych badan, godziny dydaktyczne (pensum) i podejmie sie prowadzenia pracy doktorskiej. trzeba w sumie wypelnic troche papierkow, ale opiekun i jego zgoda sa najwazniejsze. potem przechodzi sie rozmowe kwalifikacyjna i egzamin z jezyka (chyba ze ktos ma certyfikaty odpowiednie to zwalniaja) i komisja decyduje o przyjeciu lub nie. ilosc miejsc na dzienne studia doktoranckie u mnie na uczelni limitowana byla iloscia przyznanych wydzialowi stypendiow doktoranckich, jesli ktos sie nie zalapal mogl starac sie o przyjecie w trybie zaocznym (platne, ale nie ma obowiazkowej dydaktyki)

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Podyplomowe Studium Pedagogiczne - Poznań
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-24, 15:13:21 »
W Krakowie rowniez prowadzi to Politechnika.... ja juz mam to za sobą i otrzymalam uprawnienia pedagogiczne z tej Uczelni, ....
ale namawiam bardzo ciekawe zajęcia, zwlaszcza psychologia....moje niedoszłe marzenie.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039