Autor Wątek: Pielęgnacja ciała  (Przeczytany 3225 razy)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Pielęgnacja ciała
« dnia: 2007-06-16, 13:02:26 »
Pielęgnacja ciała


      Każdy chce mieć gładką, jędrną, opaloną skórę. Aby mieć piękne ciało należy stosować się do następujących porad:
•   1 lub 2 razy w tygodniu robić peeling całego ciała, należy go nanieść na mokrą skórę i delikatnie masować ruchami kolistymi. Następnie spłukać. Balsam do ciała będzie się lepiej wchłaniał.
•   Po peelingu wskazane jest zastosowanie balsamu do ciała. Odpowiedni kosmetyk powinien:
- szybko się wchłaniać, nie pozostawiać tłustej warstwy na skórze.
- skóra po nim powinna być aksamitna i gładka w dotyku, dobrze nawilżona, jędrna.
 Przed latem, w czasie oraz po wakacjach warto stosować balsam brązujący, który nie powinien pozostawiać plam na ubraniu, a także zacieków na skórze, trzeba go równomiernie rozprowadzić, do chwili wchłonięcia unikać kontaktu z ubraniem. Dzięki niemu po kilku godzinach uzyskamy ładny odcień opalenizny. Taki balsam ma właściwości nawilżające i ujędrniające.
•    Ważna jest również aktywność fizyczna np. jazda na rowerze, bieganie, pływanie, można też chodzić na siłownię.
•   Należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosować kremy z wysokim filtrem podczas opalania.

Oprócz domowej pielęgnacji warto również skorzystać z zabiegów na ciało w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie wykwalifikowana Kosmetyczka dobierze odpowiednie dla naszej skóry zabiegi np.:

•   Antycellulitowe na partie ciała z cellulitem, najczęściej są to: uda, pośladki, brzuch.
•   Przeciw rozstępom ( o rozstępach pisałam we wcześniejszym artykule)
•   Ujędrniające dla skóry mało jędrnej, po kuracji odchudzającej, po porodzie.
•   Nawilżające dla skóry suchej
•   Przeciw starzeniu się
•   Zabiegi dla dłoni i stóp ( pisałam o nich we wcześniejszych artykułach)
•   W salonie kosmetycznym i w SPA stosowane są również różne aparaty do zabiegów na ciało mające wiele funkcji np. aromaterapii, koloroterapii, sauny parowej, hydromasażu, światłolecznictwa.
•   Depilacja laserowa i woskiem
•   Mikrodermabrazja

Życzę skutecznej pielęgnacji domowej i widocznych efektów po zabiegach w salonie.

Pozdrawiam