Autor Wątek: kosmetolog w gabinecie  (Przeczytany 4087 razy)

Offline anula467

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
kosmetolog w gabinecie
« dnia: 2006-06-01, 13:34:21 »
Czy istnieje taki przepis - wymóg, że w gabinecie kosmetycznym musi być zatrudniona osoba po wyższych studiach kosmetycznych
(licenc.kosmeolog, albo mgr kosmetologii) ? Jesli tak, to prosze podać nr poz. i rok tej ustawy.

Gość

  • Gość
kosmetolog w gabinecie
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-01, 15:12:16 »
z tego co wiem to nie ma takiego wymogu.
Wtedy byloby bez sensu, zeby chodzic na studium kosmetyczne jak mieliby po nim nie przyjmowac do pracy.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
kosmetolog w gabinecie
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-01, 15:56:40 »
Niestety nie ma nawet zadnych przypisow, ze MUSI BYC technik uslug kosmetycznych. Na dzien dzisiejszy brak jest jakichkolwiek uregulowan prawnych.

Gość

  • Gość
kosmetolog w gabinecie
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-01, 18:25:15 »
zgadzam sie z Tomkiem, ze niestety nie ma takich prepisow, bo znam osoby, ktore byly nawet bez technika a mialy swoje wlasne zaklady :?

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
kosmetolog w gabinecie
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-01, 19:23:38 »
tez mi sie nie podoba,że żadna ustawa nie reguluje tej kwestii :(

Gość

  • Gość
kosmetolog w gabinecie
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-01, 20:10:25 »
No mi też się to nie podoba. Powinni coś tym zrobić. Nic dziwnego, że ludzie nie traktują serio zawodu kosmetyczki, skoro nawet prawo nas omija.. :?  :wink:

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
kosmetolog w gabinecie
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-01, 22:57:30 »
Dokładnie, powinni określić zakres obowiązków dla osoby po kursie, inne dla osób po studium i inne dla kosmetologów po studiach, wtedy myślę , że mnie zdarzałoby się błędów podczas zabiegów i opinie o wykształconych kosmetyczkach też były by inne.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
kosmetolog wie wiecej
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-23, 11:47:48 »
hej dziewuszki;)
wydaje mi sie ze powinny byc takie przepisy ktore ustalaly by wykonywanie zabiegow przez kosmetyczke a przez osobe po studiach. osoba po licencjacie bowiem wie i umie wiecej niz ta po studium, szczegolnie ze rozne sa poziomy w szkolach policealnych:(

moze sie kiedys doczekamy takiej ustawy:P
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))