Autor Wątek: mezoterapia igłowa  (Przeczytany 56207 razy)

Gość

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #30 dnia: 2008-01-15, 12:00:04 »
A czy ktoś z Was widział róznicę między mezoterapią igłową i bezigłową-chodzi mi oczywiście o efektywnośc zabiegów i jakie są różnice w cenie -z której klijentki są bardziej zadowolone?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #31 dnia: 2008-01-15, 13:02:38 »
Artykul z Cabines zamieszczony rowniez u nas:
mezoterapia z Cabines

viktoria84

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #32 dnia: 2008-04-18, 14:16:15 »
Cytat: "madzik"
Mezoterapia igłowa na 100% nie może być wykonywana przez kosmetyczki. Nie jestem pewna jak to jest z mgr kosmetologiem ale obiecuję, że się dowiem.[/url]


kOCHANI MEZOTERAPIĘ IGŁOWĄ NA 100% MOGĄ I WYKONUJA KOSMETYCZKI, RÓŻNI SIE ONA JEDNAK OD LEKARSKIEJ GŁĘBOKOŚCIĄ WBICIA IGŁY (kosmetyczki od 0.5 do 1 mm w naskórek)  I WYKONYWANA JEST SPECJALNYM PISTOLETEM np. mesogun na preparatach MEDEX
      
      Dodane po 7 min.:
                     Efekty między mezoterapią igłową a bez igłową są zdecydowanie widoczne , przy mezoterapi igłowej wystarcza seria 5 zabiegów , a przy bezigłowej chyba około 10 czy 15 jest potrzzebnych, jeśli dodatkowo zabieg wykonywany jest na dobrych preparatach to naprawde klientki sa super zadowolone

annszc

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #33 dnia: 2008-04-18, 18:09:35 »
gdzie te nowości znalazłas ? Kosmetyczka nie moze przerywać ciągłosci naskórka !

viktoria84

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #34 dnia: 2008-04-22, 15:26:29 »
Według przepisów unijnych w całej uni europejskiej do której należymy kosmetyczki i kosmetolodzy mogą wykonywac ta mezoterapię, postaram się znaleść zapiski o tym ale nie wiem czy mi się to uda, ale na 100% tą mezoterapię mogą wykonywać kosmetyczki i kosmetolodzy

kryniaola

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #35 dnia: 2008-05-21, 20:06:00 »
Cytat: "annszc"
gdzie te nowości znalazłas ? Kosmetyczka nie moze przerywać ciągłosci naskórka !

no a jak to sie ma do przebijania uszu? przeciez to jest przerwanie naskorka.makijaz permanentny-tez wycinanie wrastajacych paznokci i wiele wiele innych---ja wlasnie zamierzam zrobic szkolenie z mezo-iglowej i bede ja wykonywac u siebie w gabinecie :P

annszc

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #36 dnia: 2008-05-26, 11:58:27 »
No fakt :-), zwracam cześciowo honor :-), ja byłam w szkole uczona ze kosmetyczka nie powinna działac poza warstwami naskórka czyli na skórze własciwej. Być może jest to asekuranctwo a byc może kwestia zapewnieniea bezpieczeństwa zwiaanego z taką a nie inną wiedza posiadaną przez kosmetyczki. Cutuje za administartorem tekst z Cabines : " Spore emocje budzi kwestia zabiegów z przerywaniem ciągłości skóry. Jak mówi Anna Kamińska, kosmetolog z Instytutu Zdrowia i Urody Sharley w Warszawie, "przerywanie ciągłości skóry przez kosmetologów i kosmetyczki (współpracujące z lekarzem medycyny estetycznej i po specjalistycznych szkoleniach) na poziomie naskórka nie jest zabronione przepisami. Dlatego zabiegi typu makijaż trwały, mezoterapia 2M (Medex) nie są sprzeczne z jakimikolwiek przepisami zarówno w Polsce, jak i krajach Unii Europejskiej. Jedynym istotnym czynnikiem jest spełnienie norm sanitarnych. Głębsze działanie (na poziomie skóry właściwej i tkanki podskórnej) zarezerwowane jest tylko dla lekarz".

Offline Migotka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #37 dnia: 2008-06-18, 13:49:59 »
Cytat: "Jagna"
Milinezja i jak byłaś na tym szkoleniu, napisz coś więcej?

W ostatnim "Cabines" dowiedziałam się brd ma kwasy o wysokim stężeniu do 40%,( i co najważniejsze jest to kwas glikolowy bez żadnego innego)  ciekawa jestem czy można ich używać bez oprzyrządowania.


Kwasy są w trzech stężeniach 10% pH 3.5, 20% pH 2.5, 40% pH 1.
Do wyboru jest kwas glikolowy albo mlekowy połączony z cytrynowym.
Można je stosować do samodzielnych zabiegów eksfoliacji, a kupuje się u dystrybutorów regionalnych Norela

jest już strona metody bdr: www.bdr-polska.pl

anetamyszka2

  • Gość
mezoterapia
« Odpowiedź #38 dnia: 2008-06-20, 22:50:43 »
Hej witam wszystkich :lol: jestem kosmetyczka która wykonywała mezoterapie igłowa ale jest tylko jedna firma bdr która ma maszyne na której może pracowac kosmetyczka nie jest to jednak taka mezoterapia jak u dermatologa czy kosmetologa ale efekty sa b. podobne!!jak chcecie cos wiecej wiedziec chetnie napisze pozdrawiam

magdalenag35

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #39 dnia: 2008-06-21, 22:36:40 »
Jestem bardzo mocno zainteresowana.
Proszę o więcej informacji i jakieś namiary. :roll:  :roll:

Gooosha

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #40 dnia: 2008-06-21, 23:17:53 »
Tak z ciekawości. Jak to wygląda z ubezpieczeniem?? Czy to nie ubezpieczalnia reguluje jakie zabiegi wolno a jakie nie??

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #41 dnia: 2008-06-23, 07:36:49 »
Cytat: "Gooosha"
Tak z ciekawości. Jak to wygląda z ubezpieczeniem?? Czy to nie ubezpieczalnia reguluje jakie zabiegi wolno a jakie nie??

Teoretycznie obemuje to wszystkie zabiegi w zakladzie, ale spotkalem sie z ubezpieczniem OC i OC rezszerzonym o zabiegi laserowe, ale idac tym tokiem rozumowania to mozna 'doubezpieczac' kazdy rodzaj zabiegu - bez sensu.
Pamietac jednak nalezy, ze OC jest na OSOBE a nie na gabinet, wiec kazdy pracownik powinien miec wlasne OC.

Offline paula

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 30
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #42 dnia: 2008-06-28, 20:50:49 »
Czy któraś z Was posiada aparat do mezoterapii bezigłowej? Baaardzo się zastanawiam czy warto mieć coś takiego w gabinecie, czy to nie przypomina sonoforezy? Wiem, czytałam że to prądy skojarzone i działanie mocniejsze od sonoforezy, ale chciałabym dowiedzieć się uczciwie czegoś od kogoś kto użytkuje taki sprzęt.

Gooosha

  • Gość
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #43 dnia: 2008-06-29, 01:06:57 »
Tomku dziękuję za odpowiedź, rozumiem z tym oc i tak dalej ale w moim ubezpieczeniu mam
1) ubezpieczenie gabinetu jako budynku
2) ubezpieczenie pieniędzy, kiedy mnie ktoś napadnie na przykład
3) materiałów w transporcie, jak jade do hurtowni i mam wypadek, stracę sprzęt do dostanę pieniądze
4) ubezpieczenie zabiegów, i teraz, jestem ubezpieczona od podstawowych zabiegów na twarz i ciało, manicure i pedicure, przekłucie uszu (tylko uszu i to nie chrząstki)
5) jako dodatkowe ubezpieczenie tzw gratis dostała epilację

Nie mam natomiast ubezpieczenia na zabiegi takie jak drenaż limfatyczny i zabiegi bardziej inwazyjne takie jak mikrodermabrazja i np mezoterapię, czyli mi nie wolno tych zabiegów wykonywać nawet jeśli mam szkolenie.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
mezoterapia igłowa
« Odpowiedź #44 dnia: 2008-06-29, 09:21:43 »
Cytat: "Gooosha"

4) ubezpieczenie zabiegów, i teraz, jestem ubezpieczona od podstawowych zabiegów na twarz i ciało, manicure i pedicure, przekłucie uszu (tylko uszu i to nie chrząstki)
5) jako dodatkowe ubezpieczenie tzw gratis dostała epilację

Nie mam natomiast ubezpieczenia na zabiegi takie jak drenaż limfatyczny i zabiegi bardziej inwazyjne takie jak mikrodermabrazja i np mezoterapię, czyli mi nie wolno tych zabiegów wykonywać nawet jeśli mam szkolenie.

To co, firma ubezpieczeniowa wymienia w polisie jakie zabiegi obejmuje? Wg mnie takie ubezpieczenie powinno opiewac na wszystkie zabiegi wykonywane z gabinecie, moze z jakimi wyjatkami. Dam przyklad, wykonujesz zageszczenie rzes - prosty zabieg, ale np. klientce klej dostaje sie do oka i co? OC obejmuje czy nie? Nie mowie o zabiegach skomplikowanych z uzyciem igiel. Przeciez nie sposob wypisac wszyskich zabiegow jakie sie wykonuje.