Autor Wątek: praca bez kursu  (Przeczytany 69833 razy)

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
praca bez kursu
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-03-04, 09:44:23 »
Cytat: "KasiaP"
Osobiście uważam że takie ustawy nic nie dadzą, niestety. Posiadanie i rozprowadzanie narkotyków też jest zakazane a jakoś liczba narkomanów nie spada.


Racja heheh : brawo :
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
praca bez kursu
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-03-04, 09:58:33 »
i tak sukces ....ze takie sprawy beda poruszane.
Poza tym jezeli wyjdzie Ustawa- to praca w tym zawodzie bez odpowiednich uprawnien bedzie karana paragrafem  :roll:
 i same przyznacie....ze to juz wieksze ryzyko dla osob nieuprawnionych do wykonywania zawodu.
Dodatkowo powinnysmy sie postarac o naglosnienie takiej Ustawy i jej tresci.


I taka moja sugestia. Jezeli klientka wypytuje nas o to co robimy....wystarczy zapewnic ja... aby poczekala na efekt koncowy pracy...niech sie nie niecierpliwi ... :wink: ...napewno bedzie miala wykonane pazurki profesjonalnie.
Podstawic gazetke ....i kawke....i mysle, ze dalej nie bedzie wypytywała.

Dziewczyny wychodzic z takich sytuacji....nie robic szkolonka dla "niby cwanych klientek" bo to dla nas obraza, ze maja przed soba niby naiwne panienki......badzmy dyplomatkami:)))) i wskazmy jej należyte miejsce.

To usluga wiec nasza rola  dobrze sie  wywiazac - klient ma byc zadowolony...... a jesli  taka praca mu sie podoba to rynek   profesjonalnych kursow -do wyboru do koloru..wypełniony..

....Tylko chciec.... i rowniez zainwestowac w nauke - tak jak to uczynila wlasnie stylistka, ktora odwiedziła.



I na koniec...same sie zastanowcie...
Czy ktos wypytuje fryzjerke ....co teraz robi....a nawet jesli to czy ona   bedzie sie  dokladnie tłumaczyła? Hmmm...raczej nie ma w branży  takiego zwyczaju...i tak samo ma być u nas.

Pozdro. :wink:
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
praca bez kursu
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-03-04, 11:21:56 »
Cytat: "elena"



Czy ktos wypytuje fryzjerke ....co teraz robi....a nawet jesli to czy ona   bedzie sie  dokladnie tłumaczyła? Hmmm...raczej nie ma w branży  takiego zwyczaju...i tak samo ma być u nas.

Pozdro. :wink:


no własnie donbry przyklad dałas elena z ta fryzjerka, bo własnie jakos nikt ich sie nie wypytuje jak sie nakłada farbe itp., co pani teraz robi, przynajmniej ja takiego czegoś nie widzialłam :roll:
ale dużo osób myśli , że przedłużanie paznokci to prościzna i mysli sobie, że jak podpatrzy jak to sie robi to też będzie umiała. I potem jest wysyp takich ,,pseudoartystek'', które tylko szkodza paznokciom, co zazwyczaj mamy pokazane w naszym watku o tipsiarach .

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
praca bez kursu
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-03-04, 20:45:19 »
ja sie pytam co i jak kiedy korzystam z jakis uslug, chyba nie jestem latwa klientka  :wink:  :!:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
praca bez kursu
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-03-05, 09:01:42 »
Tak jesli nawet pytasz....to zauważ jak ona Ci dyplomatycznie odpowie....

nie wsadza Ci  instrukcji obsługi w łapki...bo w takim razie po co być  w tej branży.  
Natomiast jezeli korzystasz z usług to własnie  dlatego,  że  osoba , która to wykonuje jest  wyuczona w tym co robi.
Więc z całym szacunkiem do naszych klientek.....ale musimy rowniez nauczyc sie odpowiadać na tego typu pytania.

I dokladnie tak jest.....praca stylistki wydaje się taka prosta....tylko czemu wszyscy wrzeszczą, że pazury są tak przez Tipsy poniszczone 8O ....a nie, ze  przez takie pseudostylistki ,ktore eksperymentuja (za pieniądze) na biednych ofiarach ....ktore im zaufały.... :?


P.S
Linek :wink: znam sporo krakowskich fryzjerek z dosc duzym stazem pracy....rowniez z komisji mistrzowskiej)  :wink:
z doswiadczenia wiem....ze  nie pieszcza się  w odpowiedziach...jesli klient zbyt dociekliwy proponują ...
3 lata szkoły 2 lata szkoleń...i zamieniamy sie miejscami....z usmiechem na twarzy ....takie aparatki....i może to tez  dobra recepta  :roll:  kto wie....napewno dziala...
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
praca bez kursu
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-03-05, 13:05:09 »
Cytat: "elena"

Linek :wink: znam sporo krakowskich fryzjerek z dosc duzym stazem pracy....rowniez z komisji mistrzowskiej)  :wink:
z doswiadczenia wiem....ze  nie pieszcza się  w odpowiedziach...jesli klient zbyt dociekliwy proponują ...
3 lata szkoły 2 lata szkoleń...


no to wowczas straciliby klientke no chyba ze naprawde w umiejetny sposob by mi buźke zamknela  :D
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
praca bez kursu
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-03-05, 18:48:55 »
i tu sie mylisz....jezeli masz wysokie umiejetnosci klientka to doceni i przy tobie dlugo pozostanie...
a jezeli  dostajesz klientke  (typu samouczenie- )... to raczej  nie zalujesz.... ze wiecej np... nie przyjdzie... tym  sposobem nie dokladasz swojej reki do takich praktyk...
odpuszczam... w tym czasie robie  2 nastepne  klientki,...  ktore wiedza jaki  to komfort posiadania osobistej   fachowej  stylistki.


No... ale wracajac do tematu umiejetnosci przeprowadzenia takiej rozmowy...wlasnie do tego wyżej napisałam....uczymy sie dyplomacji... :wink:
To rownie duza sztuka  jak  nasza stylizacja . :wink: Umiejetnie i skutecznie zakonczyc temat bez obrazy klienta.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
praca bez kursu
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-03-06, 06:56:07 »
Mowie ogolnie o uslugach, i to moze az niekoniecznie zeby sie czegos nauczyc, ale raczej o wyjasnienie watpliwosci, chyba od tego jestesmy by klientkom wyjasniac, czy to w gabinecie kosmetycznym, fryzjerskim czy stylizacjii.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline dagiii

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 74
praca bez kursu
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-03-06, 16:11:58 »
wiecie ja miałam podobny przypadek klientka a na dodatek moja sąsiadka tak bardzo prosiła abym ja zapisała do siebie i koniecznie chciała akryl ale jakoś jej nie ufałam i za pierwszym razem zrobiłam jej żel wypytywała i tak dalej wyczułam o co chodzi i dyplomatycznie mówiłam żeby mi zaufała ale jak już zapytała jakiej firmy żeli a zwłaszcza używam to sie zezłościłam skończyłam i odpowiednio ja skasowałam tak że już więcej nie przyszła nie żałuje bo niedawno sie dowiedziałam ze robi sobie paznokcie sama i koleżanką też

Offline zanciak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 744
praca bez kursu
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-03-06, 16:19:41 »
Co za wstęciuch z tej sąsiadki  :-@ bardzo dobrze zrobiłaś Dagii!!! Tak sobie myśle że w sumie to nie musiala pytac bo przecież można sobie przeczytac na żeliku jest napisane jaka to firma...
Żaneta Chmiel
Instruktor ABC-Nailstore Katowice

www.abc-nailstore.pl
www.beautify.pl
tel. 509 936 589

www.zanciak.blog.onet.pl
www.zanciak.digart.pl

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
praca bez kursu
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-03-06, 18:58:31 »
niektorzy to potrafia isc na latwizne  :!:  :twisted:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline KasiaP

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
praca bez kursu
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-03-06, 19:16:10 »
Cytat: "elena"
i tak sukces ....ze takie sprawy beda poruszane.
Poza tym jezeli wyjdzie Ustawa- to praca w tym zawodzie bez odpowiednich uprawnien bedzie karana paragrafem  :roll:
 i same przyznacie....ze to juz wieksze ryzyko dla osob nieuprawnionych do wykonywania zawodu.
Dodatkowo powinnysmy sie postarac o naglosnienie takiej Ustawy i jej tresci.


Niby sukces ale jak długo na niego trzeba będzie czekac, znając opieszałość Polskich urzędników, polityków itp...

Z resztą, pożyjemy zobaczymy. Oby sie to malowała w takich pozytywach jak u Eleny.
Wierzę w siebie, wierzę w to co robię

Offline dagiii

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 74
praca bez kursu
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-03-06, 20:38:51 »
no tak ale ona nie wiedziała z jakiej firmy a jak już domyśliłam się o co chodzi to tak stawiałam żel żeby nie widziała nazwy
swoją drogą jeżeli każda firma prosiła by przed zakupem o certyfikat już by było dobrze niewiele jest takich firm :cry:

Offline avenire

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 265
praca bez kursu
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-03-06, 20:48:26 »
stylista paznokci nie jest zawodem wymagających specjalnych uprawnień każdy może sobie robic co chce i mysle że niestety długo się to niezmieni.

Offline dagiii

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 74
praca bez kursu
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-03-06, 21:05:24 »
wiem to i smutny to fakt :cry: