Autor Wątek: Otwarcie gabinetu- paragony, faktury  (Przeczytany 4322 razy)

Offline elutka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Otwarcie gabinetu- paragony, faktury
« dnia: 2015-01-18, 18:23:43 »
Witam,
Pytanie jest skierowane do właścicieli gabinetów mianowicie otwieram swój własny gabinet, nie staram się o żadne dotatacje są to fundusze własne i kupując sprzęt i również kosmetyki muszę mieć fakturę wystawioną na tą działalność? Np. jak postępujecie z chociażby zwykłą wodą utlenioną? Kupić w aptece i wystarczy paragon? Albo np. szafka którą nabywam np w zwykłym sklepie meblowym muszę na nią brać fakturę? - Chodzi głównie o Urzędy wszystkie.
Czy dobrze się dowiedziałam że każdy salon bez wyjątku do marca powinien posiadać kasę fiskalną?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Otwarcie gabinetu- paragony, faktury
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-01-19, 07:34:59 »
1.Kasa fiskalna będzie obowiązkowa dla wszystkich!
2.To czy potrzebujesz FV zależy od tego w jaki sposób rozliczasz się z US. Jeżeli jakiś ryczałt, to wtedy koszty dla Ciebie nie mają żadnego znaczenia. Jeżeli jednak masz KPiR to każdy koszt w postaci FV zmniejsza Twój dochód, a co za tym idzie i ewentualne podatki.

Offline elutka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Otwarcie gabinetu- paragony, faktury
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-01-22, 16:20:33 »
Czy na zasadach ogólnych(podatek liniowy) też są potrzebne FV?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Otwarcie gabinetu- paragony, faktury
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-01-23, 07:51:05 »
Tak, gdyż wszystko co kupisz będzie stanowiło koszt. Znajdź sobie biuro rachunkowe a oni poinformują Cię szczegółowo. Podatek liniowy opłacalny jest dopiero gdy wejdziesz z dochodem w kolejny próg podatkowy.

Offline elutka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Otwarcie gabinetu- paragony, faktury
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-01-26, 13:06:03 »
A nie jest opłacalne zacząć działalność z opodatkowaniem na zasadach ogólnych? Bo koszty na początku są nawet większe od zysków a później przejść np. na ryczałt.

Offline JestAmbrozy

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Otwarcie gabinetu- paragony, faktury
« Odpowiedź #5 dnia: 2020-04-02, 16:43:43 »
Na pewno trzeba liczyć się z tym, że co roku musimy rozliczać swoje podatki. Dobre jest to, że czasami można dostać zwrot podatku z urzędu skarbowego. A wiecie może jaki jest termin na taki podatek? Ja się tego dowiedziałem z https://www.e-pity.pl/kiedy-zwrot-podatku/. Polecam tam zajrzeć :)

Offline watashiwa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Otwarcie gabinetu- paragony, faktury
« Odpowiedź #6 dnia: 2020-05-20, 09:47:10 »
nie do końca obecnego miesiąca?