Autor Wątek: Choroby paznokci  (Przeczytany 9031 razy)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Choroby paznokci
« dnia: 2010-06-25, 14:20:39 »
Zespół zielonych paznokci

W artykule zostanie przedstawiona kolejna z chorób paznokci – jej objawy, przyczyny, leczenie i zapobieganie. Życzę miłej lektury.


Objawy:
Na płytce paznokcia naturalnego występuje zielone zabarwienie.

Przyczynami tej choroby mogą być między innymi:

częste moczenie rąk w wodzie, szczególnie u osób, które nie mogą lub nie chcą stosować rękawiczek przy zmywaniu, gotowaniu, czy innych czynnościach tego wymagających.
choroby takie jak krwiak pod paznokciowy, infekcje pleśnią Aspergillus
zakażenie bakteriami Pseudomonas aeruginosa
wiek – narażone są osoby starsze
źle przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne np nieprawidłowe wycinanie skórek w przypadku manicure

Leczenie i zapobieganie:

Przede wszystkim należy rozsądnie pielęgnować dłonie i paznokcie, nie chodzić do podejrzanych salonów kosmetycznych, które oferują zbyt tanie usługi. Każdy ma intuicję i potrafi dobrze wybrać salon, według swoich kryteriów, którymi powinna być głównie dezynfekcja narzędzi i profesjonalizm osób w nim pracujących. Można nawet korzystać z usług stylistek dojeżdżających do klienta, jeśli tylko zachowują higienę pracy.
Polecam również konsultację z Dermatologiem, który zaleci ewentualne leczenie, na pewno nie wolno zakrywać zmian przedłużonymi paznokciami bez poznania jej przyczyn.

Podsumowując warto korzystać z profesjonalnych usług, ale także samodzielnie dbać o dobrą pielęgnację domową, bo bez tego żaden specjalista nie pomoże.
Życzę skutecznej pielęgnacji, żeby nie doszło do żadnej choroby.


Drożdżyca
Kolejna z chorób paznokci, której objawy, przyczyny, leczenie i zapobieganie przedstawię w poniższym artykule. Życzę miłej lektury.

Objawy:
Na początku jest to zaczerwienienie wału paznokciowego, z którego wydobywa się ropa, a następnie płytka paznokcia robi się matowa, rozdwaja się, ma kolor szarobrunatny.

Leczenie i zapobieganie:
Polega przede wszystkim na konsultacji z profesjonalnym specjalista, może to być Kosmetyczka lub Kosmetolog, Stylistka paznokci. Jednak leczenie zaleci lekarz Dermatolog.

Podsumowując warto dbać o dłonie i paznokcie, zanim pojawią się choroby.
Życzę skutecznej pielęgnacji.


Onycholiza
Kolejna z chorób paznokci, której objawy, przyczyny, leczenie oraz zapobieganie przedstawię w poniższym artykule. Życzę miłej lektury.

Objawy:
Płytka paznokcia jest oddzielona od łożyska. Najpierw przy wolnym brzegu, a potem stopniowo dalej, gdy przyczyną jest choroba.

Przyczyny:
Spowodowana jest chorobami skóry, np łuszczycą, grzybicą, liszajem płaskim. Jeśli jednak nie chorujecie na żadną z wymienionych chorób, to przyczyną są urazy mechaniczne – np nieprawidłowe zdejmowanie przedłużonych paznokci poprzez podważanie, albo inne manipulacje. Dlatego paznokcie należy ściągać w salonie, albo jak ktoś jest po kursie to w sposób delikatny. Jak już jednak dojdzie do urazu, to paznokieć jest przy wolnym brzegu biały, rozdwaja się. Należy to obciąć, żeby dalej się nie oddzielało. Wiem, że po jakimś czasie taki paznokieć wraca do swojego pierwotnego stanu, ponieważ sama tak miałam na jednym. Gdy przyczyną jest jedna z wymienionych chorób obcięcie nie pomoże, wtedy nie należy ruszać takiego paznokcia samodzielnie. W tym przypadku wygląd paznokcia jest znacznie gorszy i musi się tym zająć lekarz Dermatolog.

Leczenie i zapobieganie:
Polega na unikaniu urazów mechanicznych oraz leczeniu ewentualnych chorób.

Wiadomo, że liczne urazy się zdarzają, ale i tak należy się starać delikatnie pielęgnować paznokcie, żeby nie trzeba było chodzić w rękawiczkach :). Życzę skutecznej pielęgnacji.

Joanna Kwiatek < joanna-kosmetyka.blog.onet.pl.


Dodano: [time]wto, 29 cze 2010, 11:56:42[/time]
Zanik płytki paznokcia
Kolejna choroba paznokci, którą przedstawię tak jak poprzednie w poniższym artykule. Życzę miłej lektury.Objawy:
Płytka paznokcia jest bardzo małej długości, albo w ogóle jej nie ma.

Przyczyny:
Niestety może to być wada wrodzona, ale nie koniecznie, bo może też być spowodowana przez różnego rodzaju choroby paznokci i inne ogólnoustrojowe np gruźlica, cukrzyca.

Leczenie i zapobieganie:
Najlepiej w tym przypadku przedłużać paznokcie oraz leczyć przyczyny. W celu przedłużenia polecam wybór  profesjonalnego salonu, bo w innym powiedzą, że się nie da nic z tym zrobić, tak samo jak z obgryzionymi paznokciami.

Podsumowując warto mieć ładne paznokcie, nawet jak się ich nie ma, bo wszystko można zrekonstruować. Życzę skutecznych zabiegów.


Joanna Kwiatek < joanna-kosmetyka.blog.onet.pl>


Dodano: [time]śro, 30 cze 2010, 10:47:45[/time]
Brodawki
Kolejna choroba paznokci, której objawy, przyczyny, leczenie oraz zapobieganie przedstawię poniżej. Życzę miłej lektury.


Objawy:
Są to brodawki okołopaznokciowe lub pod naturalną płytką, przyczyniają się do zaburzeń wzrostu paznokcia.

Przyczyny:
Przyczyną ich powstawania jest wirus HPV (skrót od: human papilloma virus).

Leczenie i zapobieganie:
Brodawki leczy się u Dermatologa, zaleca on odpowiednią metodę, którą może być:
laser
elektrokoagulacja – nakłuwanie, ale nie koniecznie, teraz już są nowoczesne bezinwazyjne metody.
krioterapia czyli leczenie zimnem
preparaty do stosowania w domu zalecane przez lekarza.

Podsumowując zanim podejmie się samodzielne leczenie, należy się skonsultować ze specjalista, przeczytać fachowe artykuły napisane przez profesjonalistów. Życzę skutecznego leczenia.


Joanna Kwiatek < joanna-kosmetyka.blog.onet.pl>

Dodano: [time]czw, 1 lip 2010, 15:47:35[/time]
Przerost płytki paznokcia
Kolejna choroba paznokci, której objawy, przyczyny, leczenie i zapobieganie omówię poniżej.
Życzę miłej lektury.


Objawy:
Płytka paznokcia jest przerośnięta, wygląda jak szpon, paznokieć jest zbyt długi. Występuje na nim kolor brązowy, żółty, szary. Może to być jeden z nich.

Przyczyny:
Jeśli wada płytki jest wrodzona wszystkie paznokcie wyglądają jak szpony, a jak przyczyną są urazy to może tak wyglądać kilka pojedynczych. Urazy mogą powodować np nie dopasowane buty, a także choroby ogólne.

Leczenie i zapobieganie:
Niestety lekarz (w tym przypadku Chirurg) usuwa paznokcia. Niektórzy mogą próbować go obciąć,  jednak paznokieć w tym przypadku jest za gruby na obcinanie.


Joanna Kwiatek < joanna-kosmetyka.blog.onet.pl>


Dodano: [time]pią, 2 lip 2010, 16:11:07[/time]
Zaklęśnięcie płytki paznokcia
Kolejna choroba paznokci, której objawy, przyczyny, leczenie i zapobieganie przedstawię poniżej. Życzę miłej lektury.


Objawy:
Objawem jest talerzykowate wgłębienie płytki.

Przyczyny:
Przyczyną jest niedokrwistość czyli anemia

Leczenie i zapobieganie:
Przy leczeniu należy skupić się na przyczynach, oczywiście po konsultacji z lekarzem. Na własną rękę można zażywać witaminy z grupy B oraz żelazo.

Joanna Kwiatek <joanna-kosmetyka.blog.onet.pl>
« Ostatnia zmiana: 2010-07-02, 17:12:20 wysłana przez Joanna »

Online eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 319
Odp: Choroby paznokci
« Odpowiedź #1 dnia: 2021-08-10, 12:21:14 »
 :klnie:Jakiś czas temu przeczytałam na grupie domowy sposób na pozbycie się kurzajki (skórka cytryny moczona w occie) i pomogło za co baaardzo dziękuję! Dziś przychodzę z innym problemem – grzybica paznokcia stóp. Wizyty u kosmetyczki, dermatologa, podologa odhaczone. Zalecone zostało aby paznokcia potraktować kuracją lakierem Pirolam i/lub Undofen  – hajs wydany, kuracja zastosowana i klops więc pytanie czy znacie sprawdzone sposoby na to cholerstwo i jak się zabezpieczyć aby nie nawracało? Czarna magia mi nie straszna, przygarnę i wypróbuję najróżniejsze mikstury.

Offline Cytryna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Choroby paznokci
« Odpowiedź #2 dnia: 2021-08-10, 14:57:31 »
Olejek może być za słaby. Polecam kit pszczeli naklejany na paznokieć i na to plasterek. Raz dziennie zmieniałam opatrunek, dodatkowo psikałam też nalewką z kitu i smarowałam paznokieć rybką Gal z witaminą i olejkiem herbacianym. I powiem Ci że zadziałało, musisz się jedynie liczyć z tym, że kit zafarbuje paznokieć, ale zawsze potem można spiłować tą wierzchnia warstwę i będzie dobrze. Tylko kit musi być świeży, a nie jakiś stary, zależały.

: cenzura :
« Ostatnia zmiana: 2021-08-11, 12:43:43 wysłana przez Tomek »