Autor Wątek: Cera naczynkowa-wrażliwa  (Przeczytany 59241 razy)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
cera naczynkowa
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-11-26, 22:34:39 »
mi polecali dermike z wit PP
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
cera naczynkowa
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-11-27, 09:22:35 »
Cytat: "DaJusia"


Tak mnie nauczono w szkole...  :)


A mnie zupełnie inaczej :)
Skóra nie przyzwyczaja się do kremów, a trzeba je od czasu do czasu zmieniać z innego powodu. Po prostu nie ma produktu idealnego, który miałby wszystko co niezbędne dla danej skóry.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
cera naczynkowa
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-11-27, 23:23:45 »
Cytat: "DaJusia"


A mnie zupełnie inaczej :)
Skóra nie przyzwyczaja się do kremów, a trzeba je od czasu do czasu zmieniać z innego powodu. Po prostu nie ma produktu idealnego, który miałby wszystko co niezbędne dla danej skóry.


hmmm :roll:  no nie zgodze się z tym.... generalnie tak jak pisały dziewczyny zaleca sie używanie jednego kremu nie dłużej niż 3 w porywach do 4 miesięcy. Chodzi tutaj głównie o konserwanty zawarte w danym kremie,stosowanie zbyt długo jednej receptury "wyjaławia" naskórek - co wiadomo nie jest korzystne. Noi dodatkow skóra uodparnia sie na dana recepture.
„Spür die Melodie der Community“

Gość

  • Gość
cera naczynkowa
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-11-28, 07:45:00 »
Cytat: "Ulla"


hmmm :roll:  no nie zgodze się z tym.... generalnie tak jak pisały dziewczyny zaleca sie używanie jednego kremu nie dłużej niż 3 w porywach do 4 miesięcy. Chodzi tutaj głównie o konserwanty zawarte w danym kremie,stosowanie zbyt długo jednej receptury "wyjaławia" naskórek - co wiadomo nie jest korzystne. Noi dodatkow skóra uodparnia sie na dana recepture.


Podaj proszę źródło (naukowe  :!: ) tych twierdzeń.

Ja podam. O tym, że konieczność zmiany kremów spowodowana składem jest mitem pisała min. dr Maria Noszczyk w "Cenie urody".
Było o tym też kiedyś w artykule zagranicznych naukowców w bodajże  "Dermatologii estetycznej".

A co do konserwantów to trzeba od razu wybierać jak najłagodniejsze dla skóry. Na niektóre skóra reaguje alergią i trzeba ich unikać.
Jeżeli dany krem jest łagodny i odpowiedni dla skóry można go stosować dłużej, a zmienić gdy będziemy potrzebować innych składników czynnych (np. dzieciom, często pediatra zaleca stosowanie danego kremu, na które dziecko nie ma uczulenia, przez wiele miesięcy lub lat).

I inna sprawa.

Cytat: "Ulla"


 zaleca sie używanie jednego kremu nie dłużej niż 3 w porywach do 4 miesięcy.


To jest w ogóle minięcie się z prawdą. Popierwsze, w przypadku kremów przeciwzmarszczkowych to żeby wykazały ona działanie na zmarszczki potrzeba co najmniej 6-8 tygodni (to, że skóra wygląda lepiej po zastosowaniu danego kremu to efekt nawilżenia, nic nie działa tak szybko na wygłądzenie zmarszczek).
Np. tak popularna ostatnio w kremach argirelina (preparaty tzw. pseudobotoxowe) potrzebuje minimum 8 tygodni żeby zadziałać minimalnie, a najlepsze efekty przynosi przy stosowaniu powyżej 6 miesięcy.

Podobnie z preparatami na bazie witamin A, C czy innymi.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
cera naczynkowa
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-11-28, 11:38:11 »
Widać każdego uczyli inaczej ;) Troche o tym jest w "chemi surowców kosmetycznych" mam tez notatki na ten temat, w kilku pismach branżowych równierz czytałam takowe stwierdzenia - właśnie głównie co do konserwantów, zresztą chyba w każdej szkole tego uczyli.... ale przeciez nie będziemy się spierac kto ma racje bo chemikami i naukowcami nie jesteśmy :)
„Spür die Melodie der Community“

Offline marti

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 383
cera naczynkowa
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-11-28, 13:22:10 »
Dobry do cery naczynkowej jest krem z avene :wink:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
cera naczynkowa
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-11-28, 22:42:45 »
Cytat: "marti"
Dobry do cery naczynkowej jest krem z avene :wink:

a znasz sklad?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline marti

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 383
cera naczynkowa
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-11-28, 22:49:49 »
Niestety nie znam składu, już mi się skończył więc nie mam opakowania, ale w necie poszukaj jest napewno  :wink:

Gosiaczka

  • Gość
cera naczynkowa
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-11-29, 08:41:40 »
dobry jest tez fitoregulator z kasztanowca z atw

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
cera naczynkowa
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-11-29, 11:21:42 »
ale o atw czytalam cos niepochlebnie  :x
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gosiaczka

  • Gość
cera naczynkowa
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-11-29, 14:29:04 »
ja tez za bardzo nie lubie atw ale kilka rzeczy uzywam na przyklad plyn do higieny intymnej uwazam ze jest super i jestem wierna od kilku lat oraz zel do mycia twarzy antybakteryjny

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
cera naczynkowa
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-04-17, 22:32:55 »
A dziewczynki jak sie nazywa ta seria z ziaji?
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
cera naczynkowa
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-04-17, 22:53:20 »
Linek chodzi Ci o tą serię różową? Jeśli tak to Phyto Activ - bardzo fajna, łagodna seria, klientki sobie chwalą.
„Spür die Melodie der Community“

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
cera naczynkowa
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-04-17, 22:59:56 »
wlasnie pytam, ale jesli to jedyna to o tą.
Dzieki :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
cera naczynkowa
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-04-20, 18:58:27 »
A jesli chodzi o ivostin, macie jakies doswiadczenia?
Mam kolezanke ktora sie zajmuje stad ten wywiad  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))