Autor Wątek: depilacja - wąsik i broda  (Przeczytany 51523 razy)

Gość

  • Gość
depilacja - wąsik i broda
« dnia: 2005-08-01, 14:51:24 »
Mam pytanko:po zrobieniu depilacji woskiem na wasiku i brodzie  po paru dniach klientce wyskoczyly krostki, skora zaczela sie luszczyc i byla bardzo sucha. co moglabym jej doradzic? nie byla to jej pierwsza depilacja woskiem w tych okolicach.zaczerwienienie zawsze mijalo po paru godzinach i wszystko bylo dobrze.prosze bardzo o rady.dziekuje

Gość

  • Gość
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-01, 21:58:15 »
Po takim zabiegu zawsze robie Darsonval lub dezynfekuje preparatem.Nigdy nie nakladam pudru,fluidu,poniewaz najczesciej to jest wlasnie przyczyna zapalenia mieszkow wlosowych.Poza tym prosze aby klientka tego dnia nie robila makijazu i przez 2-3 dni dezynfekowala to miejsce tonikiem lub innym preparatem.
W przypadku istniejacych juz"problemow"proponuje stosowanie preparatow,ktore lagodza i goja podraznienia.

Gość

  • Gość
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-01, 22:47:40 »
dezynfekowalam, ale nie jestem teraz pewna, czy ta klientka posluchala co do tego makijazu :wink:

Gość

  • Gość
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-05, 13:40:45 »
dziewczyny mam pytanko!W szkole jak mieliśmy zajęcia z depilacji woskiem,nasza nauczycielka pokazała na naszej koleżance jak to sie wykonuje,po zerwaniu plastra na skórze pojawił się siniak tak jakby krwiak,czy to zależy od skóry z tego co ja wiem przyczyną jest to iż przy zrywaniu plastra nie została odpowiednio naciągnięta skóra,cow takiej sytuacji zrobic jesli juz sie to zdazy????Pozdrwioka

Gość

  • Gość
depilacja wąsika
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-13, 09:12:59 »
Pomóżcie!!!!!!!!!! Depilacje woskiem wąsika robie już chwile i nigdy mi sie nie zdażyło aby zdjąć skórę klientce. Ażtu nagle!!!!!!! miała taki zarost, ale tylko przy kącikach ust, że nie mogłam go wyciągnąć. Popełniłam błąd powtarzając czynność dwa razy no i stało się. Klientka wygłądał jak poparzona i CO TERAZ MAM ROBIĆ czy są jakieś sposoby, jakieś maści POMÓŻCIE dzięki

Gość

  • Gość
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-15, 22:34:56 »
Niestety usługa ta  na pewno musi być darmowa z Twojej strony.Polecam po takim zabiegu nałożyć algi uspokoją skórę i naświetlanie solluxem.Rzeczywiście miałam taki przypadek,ale dodatkowo klientka przychodziła na laser który pomógł zregenerować i odnowić naskórek.Okropnie się czułam :oops: że właśnie mnie przytrafiło się ciś takiego.Teraz jestem bardziej ostrożna i staram się nie powtarzać po raz drugi.Powodzenia! :)

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-15, 22:43:29 »
moze smarowac w domu d phantenolem ,przyspiesza gojenie takze krem dla dzieci sudokrem jest na odpazenia rany itp
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-16, 20:50:44 »
Dzięki jak zwykle na Zyte można liczyć. Klientce już się zagoiło, ale ja nadal mam poczucie winy i głupio się czuję. Po zabiegu nałożyłam jej algi ale ona i tak miała jakąś niemiecką maść, która jak twierdzi jej pomogła. (niestety nie wiem co to za maść).

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-16, 21:04:50 »
mynia to moze podpytaj klientke jaka to masc  :wink: i nie przejmuj sie jesli komus sie nie przytrafila wpadka to predzej czy pozniej nie taka to inna sie przytrafi jestesmy tylko ludzmi i ludzka rzecza jest  czasem popelnic blad :wink: najwazniejsze ze wiesz ze zle zrobilas ...gorzej z takimi co sie nie przyznaja do bledu :?
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
temat postu
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-17, 19:35:02 »
mi jeszcze nigdy nie zdazylo sie zdarcie skorki woskiem,ale jezeli komus sie przytrafi polecam Trybiotyk.Jest to masc w saszetce od oparzen,a kosztuje tylko 1,30.POLECAM

Gość

  • Gość
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-08-18, 15:57:33 »
Tribiotic jest bardzo dobra mascia, polecam rowniez Tormentiol ma podobne działanie do Tribioticu.

Gość

  • Gość
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-08-18, 22:43:57 »
Dzięki dziewczyny!!!!!!!!!! Jak przyjdzie jeszcze ta klientka(a na pewno przyjdzie)to zapytam się jej jaka to maść i wam przekaże. Jeszcze raz dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!z

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-04-26, 19:46:17 »
kobitki a czy depilacja wasoika boli??bo ja ostatnio mialam kawalek nog robionych woskiem i bolalo mnie okropnie :twisted: chcialabym sobie wasika robic, kolezankin sobie robia i mowa ze nic nie boli ale ja sie chyba zrazilam , a jakie wy macie odczucia? :?

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-04-26, 20:20:12 »
mnie depilacja woskiem nie bolała, ale i tak nie przepadam za tą metodą depilacji. nie jest to jakiś straszny ból  8) bywa gorzej

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
depilacja - wąsik i broda
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-04-26, 20:29:55 »
Mnie depilacja woskiem prawie wogóle nie boli, ale ja należę do gruboskórnych  :wink:
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta