Autor Wątek: projekt i egzamin końcowy  (Przeczytany 541614 razy)

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
projekt i egzamin końcowy
« dnia: 2005-02-11, 12:27:16 »


NIE PISZEMY ZA WAS PROJEKTÓW!!!
W TYM TEMACIE JEST MNÓSTWO WSKAZÓWEK!!
NAPISZ PROJEKT I GO WSTAW, POPRAWIMY EWENTUALNE BŁĘDY, POMOŻEMY ZROBIĆ Z NIEGO CUDO  : brawo :


Kochane uczennice II roku!!Proponuje w tym jednym temacie przedstawiac problemy i 'rozmawiac' na temat czekajacyh nas egzaminow, dyplomow, ogolnie konca szkoly kosmetycznej :) Bo ten temat wrzucany jest do wszystkich innych i jest troche zamieszanie :)

Jako pierwsza sie przedstawie ;) Jak czesc z Was wie, jestem wlasnie jedna z drugorocznych kosmetcyzek ktora czeka w czerwcu dyplom. Moj przedstawia sie nastepujaco: w listopadzie musialysmy zlozyc tzn kontrakty, czyli wypelnione 'wnioski o dyplom', wpisac tam trzeba bylo zabieg,jaki sie wykona na egzaminie praktycznym oraz firme. Nie rozumiem tylko po co bylo to tak wczesnie, bo teraz, majac wiecej doswiadczenia moze bym wybrala inny zabieg.. No ale juz zdecydowalam :D Robie zabieg "odswiezajaco-upiekszajacy" (jak to sie ladnie nazywa;) ) czyli: peeling+masaz twarzy/szyi/dekoltu+maska+makijaz, na kosmetykach formy Dermika. Przed egzaminem musze tez zlozyc instruktaz do tego zabiegu, ale jeszcze niebardzo wiem co ma dokladnie zawierac  :roll:  :oops: I tu licze na Wasza pomoc  :lol:  Nastepnego dnia mamy egzamin teoretyczny pisemny- z zakresu anatomii,dermatologii,fizykoterapii i kosmetologii. Warunkiem dopuszczenia do egzaminow jest zdanie egzaminu "wewnetrznego", czyli teoretycznego z calych dwoch lat nauki...
« Ostatnia zmiana: 2010-05-06, 16:23:45 wysłana przez Ania »

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-24, 19:48:27 »
Szkoły policealne (roczniki, które rozpoczeły w tym roku) podlegają egzaminowi zewnętrznemu, który jest przeprowadzany prze Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzamin jest przeprowadzony dla 75 kierunków.
Egzamin będzie składał się z części praktycznej i teoretycznej (test).
Przygotowane są specjalne informatory dla wykładowców, które ułatwią im pracę, aby przygotować słuchaczy jak najlepiej do egzaminu.
Na stronie internetowej CKE jest dostępnych 30 informatorów dla zawodów, w których odbywa się kształcenie dla dużej liczby uczniów. Informatory z grupy pozostałych 45 mogą być przesyłane pocztą elektroniczną zainteresowanym, którzy wyślą zapotrzebowanie do CKE na adres: www@cke.edu.pl


info: http://www.cke.edu.pl/index.php?option=conten...

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-15, 16:24:04 »
u mnie było tak jak u psysi ;) z tym  że egzamin teoretyczny był ze wszystkich przedmiotów łącznie z higieną, ratownictwem, chemią a na egzaminie praktycznym miałyśmy także zabiegi na ciało.
Moja koleżanka teraz będzie zdawać zewnętrzy egzamin w mojej szkole ale nic kompletnie im jeszcze nie powiedzili, bo zapewne sami nie wiedzą...
„Spür die Melodie der Community“

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-20, 13:33:42 »
U mnie w szkole powiedziano ze egzamin będzie egzamin składał sie z dwóch   części teoretyczne tzn ze bedzie test ze wszystkich przedmiotów i z osobno z zarysu gospodarki i praktycznej.A egzamin praktyczny bedzie polegał właśnie na napisaniu tylko i wyłącznie projektu realizacji prac.Czyli ze klientka z taką i taka skórą i mamy napisać: diagnoze stanu skóry,wykaz wskazań i przeciwwskazań do zbiegu,wykaz niezbędnych środków i preparatów kosmetycznych wraz ze składnikami,wykaz aparatury,narzędzi i przyborów,przebieg zabiegu i zalecenia do domu.Do tej pory tylko dwa razy miałyśmy takie coś w domu napisać  :roll:  Mi się ta forma egzaminu nawet podoba bo wiem co stres robi z człowiekiem i nie potrafiłabym henny nawet nałożyć a normalnie przecież nie ma mam z tym problemu :)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-25, 20:06:56 »
Wystarczy ściągnąć sobie z netu Informator do egzaminu, tam jest krok po kroku opisane jak przygotować projekt. Począwszy od strony tytułowej, a podział na rozdziały i podrozdziały.

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-28, 13:22:05 »
oto moj projekt poprawiany cztery razy ale w koncu mi przyjela wiec mysle ze mniej wiecej cos takiego to ma byc:) troche maslo maslane ale podobno tak ma wygladac!


I.   Założenie:
Twardy, zrogowaciały i zgrubiały naskórek, popękane pięty, szara, słabo ukrwiona skóra. Ogólny nie estetyczny wygląd stóp oraz paznokci.

II.   Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu.
Wskazania:
·   Zrogowaciały naskórek
·   Modzele
·   Odciski
·   Wrastające paznokcie
·   Zaniedbany i niehigieniczny wygląd stóp
·   Zmęczone stopy
·   Zszarzała słabo odżywiona skóra
Przeciwwskazania:
·   Drożdżyce, grzybice
·   Stany zapalne, ropne i alergiczne
·   Świeże  blizny
·   Nietypowość płytki paznokciowej
·   Pęknięcia naskórka między palcami
·   Nie zagojone rany
·   Brodawki

III.   Wykaz prac wchodzących w skład przygotowania zabiegu
o   Przeprowadzenie krótkiego wywiadu z klientem na temat przebytych i będących chorób, leków, alergii, używanych kosmetyków oraz domowej pielęgnacji stóp, oraz obejrzenie stóp
o   Przygotowanie kosmetyczki do zabiegu obejmuje: umycie oraz zdezynfekowanie specjalnym środkiem rąk.
o   Przygotowanie klienta do zabiegu obejmuje: wskazanie i wygodne ułożenie na fotelu zabiegowym, zabezpieczenie klienta i odzieży
o   Przygotowanie odpowiednich kosmetyków potrzebnych do zabiegu i aparatury.
o   Przegotowanie stanowiska pracy i nałożenie jednorazowych rękawiczek.

IV.   Opis realizacji prac:
1)   Moczenie stóp
2)   Zmycie lakieru
3)   Obcięcie i opiłowanie paznokci
4)   Odsunięcie naskórka
5)   Usuwanie zgrubiałego naskórka
6)   Nałożenie kremu
7)   Masaż stóp
8)   Malowanie paznokci

V.   Opis techniki wykonania:
1)   Moczenie stóp w ciepłej (30-35 stopni) wodzie z dodatkiem środków zmiękczających, np. wiórki mydlane, sól do pielęgnacji stóp, lub inne środki zmiękczające do kąpieli stóp przez około 15 – 20 minut – wlewamy ciepłą wodę do specjalnego pojemnika (miski) do moczenia stóp, dosypujemy odpowiednią do ilości wody ilość środka zmiękczającego. Następnie klient zanurza stopy na 15- 20 minut.
2)   Zmycie lakieru – prawidłowe zmycie lakieru polega na przyłożeniu nasączonego zmywaczem bawełnianego płatka do paznokcia, odczekania chwilę, a następnie starcie warstwy lakieru z paznokcia, czynność należy powtórzyć jeżeli lakier nie został do końca usunięty, (nie wcieramy zmywacza w paznokcie)
3)   Obcięcie i opiłowanie paznokci – wyjmujemy stopy z wody i dokładnie osuszamy pamiętając o przestrzeni pomiędzy palcami. Paznokcie obcinamy nożyczkami, cążkami lub obcinaczem na prosto (nieprawidłowe obcięcie bardzo często doprowadza do  wrastania), następnie wygładzamy brzegi pilniczkiem.
4)   Odsunięcie naskórka wokół paznokci – patyczkiem lub gumową szpatułka delikatnie odsuwamy skórki, odstające i poszarpane skórki wycinamy cążkami do skórek.
5)   Usuwanie zgrubiałego naskórka z pięt – na stopy nakładamy peeling do stóp i kilka minut masujemy, peeling usuwa lekkie zrogowacenia i obumarłe cząstki naskórka. Zmywamy peeling , a następnie miejsca które są nadal zrogowaciałe delikatnie pocieramy tarką.
6)   Nałożenie kremu nawilżającego lub regenerującego itp.
7)   Masaż stóp - w pierwszej kolejności masowane powinny być miękkie części stopy. Kości i stawy muszą być przy masażu rozciągnięte. Kolejne elementy masażu to:
- Gładzenie: Rozległymi gładzącymi ruchami rozpoczyna się i kończy każdy        masaż. Ruchy te wykonywane są przede wszystkim wewnętrzną częścią dłoni, i zawsze w kierunku serca.
- Ugniatanie: Za pomocą głęboko sięgających ruchów rąk mięsnie i włókna    zostają od siebie pooddzielane. Robimy to albo za pomocą jednej ręki albo dwóch bądź też za pomocą samych opuszków palców.
- Rozcieranie: Te intensywne o małej powierzchni koliste ruchy wykonywane są najczęściej za pomocą kciuka np. po to by rozluźnić mięśnie między kośćmi śródstopia.
8)   Malowanie paznokci – odtłuszczamy płytkę paznokcia, a następnie zakładamy separatory do stóp lub rozpórki do palców, ewentualnie wykonanie wałeczków z ligniny i założenie ich między palcami. Następnie nakładamy emalię lub lakier (przed nałożeniem kosmetyków kolorowych warto pokryć płytkę paznokcia lakierem podkładowym / wyrównującym, który chroni płytkę paznokciową przed przebarwieniami oraz daje lepszą przyczepność lakieru)

VI.   Efekty pracy
1)   Zmycie lakieru – zmywa kolorowe i bezbarwne lakiery z powierzchni paznokcia, oczyszczając ją.
2)   Obcięcie i opiłowanie paznokci – zapobiega wrastaniu paznokci, daje ładny i estetyczny wygląd stóp, wygładza paznokcie
3)   Moczenie stóp – zmiękcza zrogowaciały naskórek na stopach i ułatwia jego usuwanie, poprawia krążenie.
4)   Odsunięcie naskórka – usunięcie zbędnego naskórka wokół paznokci.
5)   Usuwanie zgrubiałego naskórka z pięt – usuwa zalegający na piętach zgrubiały naskórek, zmiękczając je.
6)   Nałożenie kremu – nawilża, regeneruje, wygładza i zapobiega poceniu się stopy.
7)   Masaż stóp – poprawia krążenie i samopoczucie klienta.
8)   Malowanie paznokci – nadaje paznokciom zadbany i elegancki wygląd, upiększając je.

VII.   Wykaz preparatów kosmetycznych
v   środki zmiękczające
v   środki przeciwzapalne
v   środki przeciwgrzybiczne
v   środki do dezynfekcji
v   peeling do stóp
v   krem zmiękczający
v   krem nawilżający
v   zmywacz do paznokci
v   lakiery do paznokci

VIII.   Wykaz aparatów, przyborów i urządzeń
ü   fotel z oparciem dla klienta
ü   podnóżek do zabiegu pedicure, mający na celu potrzymania nogi w trakcie wykonywania zabiegu
ü   stołeczek do pedicurzystki
ü   aparat do sterylizacji narzędzi
ü   miska do moczenia stóp
ü   lampka oświetleniowa
ü   stoliczek na przybory i preparaty
ü   ręczniczek do zabiegu
ü   ręczniczek na podnóżek
ü   cążki / nożyczki do skórek
ü   cążki / nożyczki do paznokci
ü   pilniczki
ü   patyczek do skórek lub gumowa szpatułka
ü   tarka do stóp
ü   waciki bawełniane
IX.   Zalecenia do domu
§   Każdego dnia moczyć stopy kilka minut w ciepłej wodzie z dodatkiem środka zmiękczającego (mydło lub specjalne kosmetyki zmiękczające), a następnie drewnianym patyczkiem odchylać boki paznokci aby zapobiec ich wrastaniu
§   Smarować stopy kremami nawilżającymi i zmiękczającymi
§   Obcinać i piłować paznokcie na prosto
§   Nie nosić ciasnego i za małego obuwia

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-01-30, 13:35:00 »
Hej! podaję link do stronki z inforacjami dla zdajacych egzamin zawodowy

http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=264&Itemid=157%20class=linkmain%20target=

Miłego czytanka!

Hej, na forum mamy przycisk "zmień do dopisywania, żeby nie pisać postu pod postem - Mako

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-02-20, 11:07:55 »
Nie no bez przesady  :wink:  Egzaminatorzy będą przyjeżdżać z innego miasta do Was  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline aisha

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 45
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-02-22, 21:57:50 »
http://www.ecollege.pl/Technik%20uslug%20kosmetycznych.pdf   na tej stronie macie informator dotyczacy egzaminu... z waszych wypowiedzi wynika ze niektore z was nie mialy okazji do niego zajrzec... u mnie w szkole dostalismy go na poczatku roku, chociaz dopiero niedawno dowiedzielismy sie ze egzamin praktyczny bedzie polegal tylko na napisaniu projektu:) pozdrawiam

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-02-23, 11:19:08 »
no własnie bedzie trzeba tylko napisać projekt, czyli żadnej praktyki ponoć, to tak mówili w szkole 8)

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-03-12, 10:08:12 »
u nas cały czas robimy projekty, są sprawdzane i wogóle mają wymagania.w tym roku mamy jeden wielki zamęt bo wiemy tyle co większość i do tego cały czas się to zmienia.Nasza pani dyrektor stara się o to, by ten egzamin odbywał się u nas w szkole, z naszymi egzaminatorami, byśmy miały mniej styresów- kochana jest.Pozdrwiam i wierzę że damy radę.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-03-12, 10:16:06 »
tak zeby egzamin byl w swojej szkole to by każdy chciał wlasnie :roll:

moja kolezanka własnie miała pare dni temu egzamin próbny.
ogólnie to taki sobie, troche bezsens bedzoe ten prawdziwy egzamin w czeerwcu.W jednym dniu będzie teoretyczny a w drugim teoretyczno-praktyczny :lol: czyli trzeba bedzie ten schemat napisac :roll:a wyniki beda pod koniec sierpnia :roll:

Offline Angie_Baby

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 38
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-04-18, 14:01:16 »
U mnie dopiero niedawno powiedzieli że mamy mieć praktyczny egzamin w formie pisemnej. Teraz mam napisać pierwszy projekt o oczyszczaniu twarzy. Ma ktoś taki projekt, bo nawet nie wiem jak to ma wygladac :?:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-04-24, 08:29:15 »
angie baby to pozno jakos sie zabraliscie w waszej szkole za pisanie tych projektow :o
no ale trzymam za wszystkich kciuki na egzaminie :wink:

Gość

  • Gość
projekt i egzamin końcowy
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-04-26, 10:33:36 »
Natalia, to nie była kwestia późnego wzięcia się przez nas za pisanie projektów. Nasi nauczyciele, co muszę stwierdzić z nie małym smutkiem, po prostu zostawili nas samych sobie  :(  Nasza wykładowczyni z pracowni była święcie obyrzona  8O  :twisted:  , że nikt nie powiadomił jej jak będzie rzeczywiście wyglądał egzamin praktyczny, że to tylko projekt. Pomijam już fakt, że "projekt" jaki dała nam za przykładowy, po porównaniu z tym co jest w informatorze i tym co znalazłam na forum... po prostu szkoda słów, to nawet koło projektu nie leżało...
Jakoś swój napisałam w sobotę muszę go oddać, ciekawe co usłyszę  :?