Autor Wątek: Karta klienta - wywiad z klientką  (Przeczytany 59697 razy)

kinga

  • Gość
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-09-06, 16:36:56 »
Cytat: "Gosiaczka"
ja swoje karty kupuje w hurtowni kosmetycznej.


a mogłabyś podać stronkę tej hurtowni bo ja korzystam z www.monimar.pl ale tam dopiero kart bielendy spodziewają się w pażdzierniku.a katry zaprojektowane i wydrukowane mam;)

Offline Jagna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 171
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-10-31, 20:09:08 »
Dziewczyny a nie zastanawiałyście sie aby zrobić sobie taki wzór w Excelu? Można stworzyć sobie bazę danych.  Zajmuje mało miejsca, bo jest na twardym dysku. Jeśli ktoś nawet sie pojawi po 2 latach  szybko odnajdziemy jego kartę:)
W obecnych czasach chyba większość korzysta z komputera.
Ostatni właśnie byłam u gastrologa, od ostatniej wizyty minęły 3 lata, a on miał zapisana cała poprzednia wizytę, leki itp.
Kartka papieru może się zniszczyć a bazę klientkę możemy na wszelki wypadek co jakiś czas zgrywać na płytkę i zostawiać ja otwarta :)

Gość

  • Gość
wywiad z Klientem
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-05-03, 10:48:27 »
Jak poprawnie przeprowadzić wywiad aby dokładnie zorientować się jaką skórę ma Klientka?

Gość

  • Gość
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-05-03, 11:55:27 »
Dziękuje za informacje.
Ale w jakie zadać pytania klientce aby się nie zbłaźnić aby trafnie określić stan skóry. Wiem, że głupio to zabrzmi ale na kursie mnie tego nie nauczono.Mam nadzieje, że od razu mnie nie skreślicie bo jestem po kursie. Sama się tego troszeczkę wstydzę.

Offline MariaW_Innowacje

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-05-03, 11:55:53 »
Doskonaly pomysl. kwestia przyzwyczajenia do wersji elektronicznej, mi wlasnie powstaje baza danych z kartami klienta w Accessie

Gooosha

  • Gość
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-05-03, 13:27:25 »
Jakich kosmetyków używa??
Jaki prowadzi tryb życia??
Jak często robi peeling??
To jeśli chodzi o pytania, nie wiem co jeszcze. Dużo by pisać, zależy jaka klientka. Musisz ocenić cerę, czy jest napięta, świecąca, wrażliwa, czy sie łuszczy i zadawać stosowne pytania.

Gooosha

  • Gość
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-05-03, 13:36:19 »
Ja swoje karty robię sama. Elektroniczne karty to tez nie jest głupi pomysł, musisz jednak wtedy dodatkowo zaiwestować w komputer. Ja dopiero zaczynam i na początek wolałabym za te pieniądze kupić kosmetyki albo coś bardziej pożytecznego. Myslę jednak o takiej bazie danych.

Offline MariaW_Innowacje

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-05-03, 18:59:53 »
Może odwrotnie :) gdybym musiala celowo inwestowac w komputer, byc moze odpuscilabym sobie narazie i zainwestowalabym w kosmetyki lub inne wyposażenie, ale że w domu "na stanie" jest ich kilka, to korzystam po prostu z okazji i jeden pójdzie do gabinetu.
Wszystko tez zależy od zakresu inwestycji, dzisiaj komputer, który ma wystarczyc ci do obslugi bazy danych klientów w gabinecie, ew. programu pocztoweg i korzystania z komunikatora, a wiec bez jakichs rewelacji co do procesora, karty graficznej itd, można kupic za naprawde male pieniążki. :)

Gość

  • Gość
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-05-03, 19:54:35 »
Właśnie o te stosowne pytania mi chodzi. Czy mogę się zapytać jak zachowuje się jej skóra na twarzy rano, wieczorem, po umyciu itp? Czy po takich pytaniach Klient nie straci do mnie zaufania?

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-05-03, 21:12:35 »
nie bo tego nie jesteś w stanie sama wywnioskować i dlatego pytasz klientkę (po to jest wywiad  :roll: )


 :)  :)  :)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gooosha

  • Gość
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-05-04, 13:28:42 »
Napewno nie, przecież o to chodzi. Oprócz zadawania pytań, musisz komentować tzn opowiedzieć co widzisz na skórze i jak możesz to poprawić i co ona może zrobić ze swojej strony.

gosiaddddd

  • Gość
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-05-20, 09:07:31 »
dziewczyny a powiedzcie mi czy karte zakladacie kazdej klientce która do Was przychodzi?? Np. na manicure, pedicure, zabiegi na twarz i na cialo, depilacja, chodzi mi o takie podstawowe zabiegi bo takie zamierzam narazie wprowadzic do swojego salonu.

Offline MariaW_Innowacje

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-05-20, 11:37:52 »
Hej, tak, ja zakladam wszystkim, trwa chwile, ale za to ta drobna czynnosc, bardziej przywiązuje klientki do gabinetu, a dodatkowo historia zabiegów decyduje tez o tym, ze w przyszlosci jak klientka do mnie przyjdzie, moge zajrzec co wczesniej miala wykonywane i zaproponowac albo jakis rabat, albo drobny prezent...

Jednoczesnie mam wgląd w daty urodzin i adresy kontaktowe, i na urodziny lub przed swietami, lub przed dniem kobiet wysylam zaproszenia, przypominam sie, ze np. wprowadzam nowatorki zabieg, zapraszam na prezentacje lub na zabieg, osoba która przyjdzie z tym zaproszeniem otrzymuje rabat np. 20%... itp :) to mozna wykorzystac zarówno do powaznych zabiegów, jak i paznokietków, drobnych zabiegów typu woskowanie itp...

gosiaddddd

  • Gość
Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-05-22, 13:47:23 »
dzieki za odpowiedz :) tez mi sie wydaje ze warto poswiecic chwlke i dowiedziec sie czegos wiecej o swoim kliencie co moze sie przydac na przyszlosc i chyba tez postaram sie zakladac prawie wszystkim klientkom, no moze oprocz tych ktore przyjda na henne czy regulacje :) Pozdrawiam :)

Offline madziamama

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Karta klienta - wywiad z klientką
« Odpowiedź #29 dnia: 2010-06-23, 23:05:22 »
Warto zapytać czy (szczególnie jeśli to młode kobiety) czy nie stara się o dziecko, bo jeśli tak to z góry traktuję jak potencjalną ciężarną. Ona sama może jeszcze nie wiedzieć, że zostanie mamą.