Autor Wątek: Reklama i promocja salonu  (Przeczytany 39727 razy)

Offline Blacknight

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Muslim world
Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-03-13, 07:59:01 »
A ja wciąż działam bez szyldu! Wstyd jak .....
oto fragment korespondencji z jedną z "firm szyldowych"
JA: Witam ,
>
>
> proszę o wycenę wykonania szyldu wg projektu w załączniku. Wymiary szyldu:
> 4,8m szer na 0,8 m wysokości. proszę o podanie różnych wariantów.
> Mam nadzieje, ze projekt w załączniku jest w prawidłowym formacie.
FIRMA:
Witam

Szyld wykonany z blachy ocynk + grafika wykonana technika wydruku
solventowego - 580,00zl.netto (Bez montazu)
FIRMA:
Prosze o podanie wysokosci na jakiej ten szyld mialby zostac zamocowany,
jezeli to mozliwe to prosze takze o okreslenie rodzaju sciany - z
ociepleniem czy bez?. Byloby dobrze gdyby mogla Pani przeslac nam zdjecie
tego obiektu. W jakim miescie mialby byc montaz?
JA:szyld bedzie umieszczony na wysokosci ok 2,5 m nad ziemia, na zdjeciu cala
> ta blacha nad oknem. Najlepiej byloby do tej blachy przymocowac.
FIRMA:
Takie umiejscowienie szyldu wymaga zrobienia ramy z konstrukcji stalowej -
180,00zl. netto.
Montaz 330,00zl. netto

Szkoda mi było kasy, wolałam kupić kosmetyki do gabinetu. Ale wciąż czekam na cud zrobienia szyldu. Już zaczyna działać w tym kierunku moja koleżanka artystka ( nawet doktoryzuje się już na ASP)
Pozdrawiam
Ada

Gość

  • Gość
Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-03-15, 13:06:13 »
w dużych miastach wszystko jest droższe... mój szyld będzie montowany już jutro :) na wysokości 3 metry nad ziemią... szyld na płycie PCV z montażem, plus gratis naklejki na szybe z godzinami otwarcia wygladajace jak  matowe szkło wyniosły mnie 300zł (bez faktury)

Offline Blacknight

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Muslim world
Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-03-15, 13:11:03 »
a u mnie właśnie jest koleżanka artystka, robi zdjecia i projekt i za niedlugo będe miala pieknie obklejony gabinet i oszyldowany.
Pozdrawiam
Ada

Offline Blacknight

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Muslim world
Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-03-21, 11:18:04 »
dziewczyny, czy macie jakiś ciekawy pomysł na ulotki? Właśnie próbuję z marnym efektem wymysleć. Mam po sąsiedzku konkurencję i nie wiem czy dobrym pomyslem jest podanie cen usług na ulotce. Prowadzimy małą wojne cenową:)
Konkurencja dała sobie cenę na ulotkę.Ja mam niższą bo zrobiłam je w balona:) podałam im, że mam znacznie wyższą niż mam. Jak zobaczą że mam taniej to też obniżą. Czekam na pomysły, pomóżcie
Ada
Pozdrawiam
Ada

Offline MariaW_Innowacje

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-02-29, 20:43:39 »
No ja ostatnio "plodzilam" z moim Kochanie moje logo, najpierw szukalismy inwencji twórczej buszując po galeriach w necie, bardzo przydatna jest stronka z grafikami komercyjnymi istockphoto.com
Nastepnie zaatakowaliśmy Corela i Autocada i jakos takos po calym dniu wypruwania z siebie flaków i po jednej próbie wywalenia laptopa przez okno bo corel świrowal - powstalo logo widoczne w moim podpisie i jeszcze 2 do konkretnych serii kosmetyków na przyszlosc :) ehhhh, na koniec przyjemne uczucie, ale w trakcie móżdżenia - masakra :)

Offline bask7

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-04-27, 15:07:56 »
A macie może jakieś ciekawe pomysły na reklamowanie sklepu internetowego?? Bardzo bym prosiła o pomoc jeśli ktoś ma jakies fajne pomysły

Offline studio

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #21 dnia: 2010-06-07, 12:41:44 »
wiem z doświadczenia, że podstawą reklamy jest projekt = mając projekt w zasadzie można samemu zlecić gotowy druk w pierwszej lepszej drukarni i pominie się wtedy narzuty agencji reklamowych za zlecanie druku (a większość agencji reklamowych nie ma drukarni tylko zleca do innych firm)
Jest to o wiele tańsze rozwiązanie, bo np projektuje się całość wizerunku firmy od ulotek, wizytówek, poprzez szyldy i oklejki szyb a na stronie internetowej kończąc - zachowamy w ten sposób spójność wizerunkową firmy a zlecając druki przez internet możemy zaoszczędzić masę pieniędzy - na allegro jest pełno firm wykonujących druki w bardzo preferencyjnych cenach.
szyby możemy od biedy okleić samemu - nie jest to trudne - wystarczy mieć drabinę i spryskiwacz z wodą


co do reklamowania sklepu internetowego to przede wszystkim dobra konstrukcja sklepu (optymalizacja) oraz dodanie do wyszukiwarek. Pomagają porównywarki cenowe i reklamowanie na forach różnego rodzaju. Można też dodawać stronę do katalogów stron, ale to czasochłonne i raczej nie dotrzesz bezpośrednio do klienta a tylko podniesiesz odrobinę pozycję w wyszukiwarkach.
Oczywiście najskuteczniejsze będzie profesjonalne pozycjonowanie strony, ale jeśli sklep ma być dodatkiem do salonu to raczej koszty pozycjonowania się nie zwrócą

Offline madziamama

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #22 dnia: 2010-06-23, 22:51:53 »
U mnie reklama na oknach i drzwiach (bez FV) na matowej folii wycięta treść i wzór kwiatowy to koszt 70-80 zł. za metr kw.
Ale ostatnio zastanawiam się nad zorganizowaniem uroczystego otwarcia dla kobitek z okolicy, z pobliskich firm i koleżanek. Takiego z losowaniem nagród (bony na np. masaże kamieniami bo to dla mnie praktycznie bez kosztów, a przyjemne), poczęstunkiem, kawusią... Mam nadzieję, że po tym spotkanku zdobędę parę klientek. Oczywiście śliczne zaproszenia na otwarcie i dla każdej mała torebeczka z ulotką i próbeczkami.
Co o tym myślicie?

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #23 dnia: 2010-06-24, 08:51:19 »
Myślę że pomysł fajny jeśli masz na to miejsce w gabinecie. No i trzeba zrobić sztuczny tłum w postaci koleżanek :P W razie czego jakby niewiele klientek się zjawiło.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #24 dnia: 2010-07-05, 13:17:29 »
Fajnym i nie drogim rozwiązaniem jest banner. Można go umiescić zarówno na ścianie, jak i np na zewnętrznych schodach.

Co do projektu- raz robiłam sama i nigdy więcej- kiepski ze mnie grafik  :gitara: Mam znajomego, który projektuje strony internetowe i On mnam robił równiez banner, oczywiście, pod moje i wspólniczki dyktando  :wink:.
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline maya

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #25 dnia: 2010-07-15, 21:29:16 »
Witajcie,ja też od niedawan ruszyłam z własnym gabinetem z czego ogromnie się cieszeę.Jeśli chodzi o rekalamę to sama wymyśliłam logo i mniej więcej określiłam co ma się tam znajdować(kolorystyka ,logo gabinetu itp)fachowcy mieli tylko to odpowiednio rozmieścić na szyldzie .Czy jestem zadowolona .....mhhh ulotki super ,wizytówki też ale niestety szyld okazał sie za słabo widoczny .Teraz mam problem bo w końcu zaakceptowałam projekt który na monitorze kompa wyglądał ślicznie  .Pocieszam się że na szczęście POCZTA PANTOFLOWA robi swoje hehe.Mam jeszcze jedno pytanko jak byście oceniły fakt że od 1 lipca oficjalne działa mój gabinet i do tej pory codziennie mam klientki min.2,3 to chyba dobrze jak na początek prawda?

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #26 dnia: 2010-07-16, 17:17:18 »
To elegancko,że zawsze ktoś skorzysta. Ciesz sie i walcz o nowych klientów. :wink:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #27 dnia: 2010-08-16, 23:32:51 »
Mam jeszcze jedno pytanko jak byście oceniły fakt że od 1 lipca oficjalne działa mój gabinet i do tej pory codziennie mam klientki min.2,3 to chyba dobrze jak na początek prawda?

Według mnie nieźle, choć to też po części zależy od lokalizacji, liczby konkurencyjnych salonów w okolicy i kilku innych czynników. Pierwsze tygodnie, a nawet miesiące nie są łatwe i przeważnie polegają na próbach zainteresowania klienta oraz następnie - zatrzymania go. Nie wiem jak intensywną kampanię reklamową stosujesz, ale jeśli 2-3 klientki to u Ciebie dzienna norma i nie reklamujesz się jakoś ponadprzeciętnie to jest więcej niż okay jak na początek. Pozostaje tylko sukcesywnie zamieniać nowych klientów w tych stałych i zaskarbiać sobie zaufanie kolejnych :)

Offline Zapisy24.pl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #28 dnia: 2010-08-18, 12:33:37 »
Witam

Logo i ceny wszelakich materiałów reklamowych.
Zgadzam się z tym, że najtaniej wychodzi projekt i potem osobna realizacja wydruku. Jeżeli nie potrafimy sami zaprojektować logo, najlepiej zwrócić się do profesjonalisty z realizacjami w tej branży na swoim koncie (żeby dobrze projektować powinno się znać branżę kosmetyczną, potrzeby grup docelowych, ich język, nie wierzę w grafików od wszystkiego) , ale przed zatwierdzeniem jego pomysłów pokazać projekt grupie znajomych, to nasi najlepsi recenzenci. Trzeba przy tym jednak bardziej pytać o to co się nie podoba i to ewentualnie wyeliminować. Chodzi o to żeby słuchać, ale też nie nastawiać się na gust większości, bo on jest też często zawodny.
Najlepiej, żeby ktoś tak zaprojektował reklamy, ulotki, bannery żebyśmy potem mogli je delikatnie edytować, np. zmieniając promocje, o których chcemy powiadomić klientów. Kupmy więc projekty z prawami do ich zmian. W innym wypadku łamiemy prawo.
Nie zmieniajmy ogólnej kolorystyki zbyt często. Przyzwyczaimy naszych klientów do pewnej rodziny motywów. Np. użyajmy złota i zieleni, czcionki Verdana i zdjęć o zbliżonej estetyce (np. estetyka kreskówkowa, lub wysublimowana kobiecość). Wtedy też wychodzimy na profesjonalistów. Na co zwraca uwagę część klientek. Pamiętajmy, że konkurencja na rynku kosmetycznym jest spora. Moim zdaniem wiele gabinetów ma nieprofesjonalną oprawę reklamową, co odpycha o nich bardziej wymagające klientiki. Ostatnio np. wpadła mi w ręce czterostronicowa ulotka pewnego centrum odnowy: Kolory ładne, motywy graficzne ładne, ale popełniono podstawowy błąd. Ulotka jest nieczytelna i niedopracowana, lista zabiegów z podziałem na rodzaje, z cennikiem, raz z małej raz z dużej litery, jedne pod drugimi, bez optycznych podziałów. Zastanowiło mnie dlaczego. Albo brak czasu na szukanie dobrego grafika, albo zbytnia wiara w swoje umiejętności. Każdy z nas ma przyjaciół, zapytajmy ich o zdanie.

I jeszcze apropo formy promocji. Jak wiemy są ich różne rodzaje, ulotki, reklamy w prasie, bannery, reklamy w autobusach itd. Nie zaniedbujmy stron internetowych. Zrobienie strony nie musi być drogie. Jeżeli nie macie pomysłu, szukacie inspiracji poszukajcie jakieś ciekawe template (projekty stron). Gdy nie kupuje się ich na wyłączność, kosztują one zdecydowanie mało. Przykłady:
http://www.templatemonster.com/category/beauty/
http://www.4templates.com/

I na koniec jeszcze jeden przykład. Moja znajoma otworzyła ostatnio gabinet kosmetyczny. Ponieważ w mieście gdzie pracuje mało masażystów ma swoje strony internetowe, a ona zdecydowała się na przystępną stronę od razu wyróżniła się od konkurencji. Już w drugim miesiącu działalności wygenerowała zysk. Daje jej jeszcze trochę czasu i namówię do rezerwacji online. Jestem pewna, że będzie zadowolona :)

Podsumowując. Nie zawsze liczy się ilość naszych działań, ale ich jakość, zróbmy perfekcyjnie ulotki, ładną witrynę salonu, piszmy ogłoszenia ciekawym językiem i miejmy czytelną, przystępną stronę internetową, najlepiej z cennikiem.
Masz problemy z marketingiem swojego Salonu? Jako ekspertka ds. Marketingu i PR Systemu do zarządzania salonem http://zapisy24.pl/ chętnie pomogę.

Offline Kikaczka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • radę którą dajesz drugiemu zastosuj rónież do sieb
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #29 dnia: 2010-08-25, 13:41:58 »
Ja postawiłam także na reklamę wiązaną ;) moja koleżanka ma zakład fryzjerski i dogadałyśmy się, że jej klienci mają u mnie 5% zniżki i moi u niej również. Wydrukowałyśmy promocję w kolorze i oprawiłyśmy w ramki i muszę powiedzieć, że miesięcznie zyskuję ok 2-3 klientek.