Autor Wątek: zaiks-stop  (Przeczytany 96659 razy)

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #60 dnia: 2009-01-24, 17:01:42 »
Zaczęłam się zastanawiać nad tym odtwarzaczem dvd bo wprawdzie puszczam tylko muzykę zwolnioną z opłat ale w razie kontroli przecież tego nie udowodnię skoro mam sprzęt z radiem...
Mam do Ciebie Tomku pytanie...każdy odtwarzacz dvd się nadaje do puszczania płyt CD? :D Bo totalnie się na tym nie znam....

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #61 dnia: 2009-01-24, 21:44:22 »
Obecnie każdy odtwarzacz DVD obsługuje zarówno czyste Audio CD, jak i mp3 a także najczęściej format WMA (Windows Media Audio). Problemy mogą być z innymi formatami ale większość muzyki z Jamendo lub podobnych serwisów jest dostępna w mp3, lub do wyboru jako jeden z formatów jest mp3/WMA.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #62 dnia: 2009-01-26, 08:25:29 »
Cytat: "mako"
Obecnie każdy odtwarzacz DVD obsługuje

Ja korzystam raczes z odtwarzaczy firmowych, nawet bez odtwarzania divix - sa trwalsze. Tanie (korr, Prince) wysiadaly mi po kilku miesiacach.
Do tego trzeba niestety dokupic wzmacniacz, najlepiej radiowezlowy:
Ja mam Monacor PA-900S za ok 800  zl ale u znajomej widzialem jakas polska Elte - nie wiem ile kosztowal.

i kolumny tej samej firmy EUL-30WS po ok. 300 zl/para.


Wzmacniacz jest troche za 'mocny' ale za to dobrej firmy. Kolumny maja w sobie regulacje, wiec mozna poustawiac sobie w pewnym zakresie rozna glosnosc w zaleznosci od pomiszczenia i potrzeb. Monacor ma dosc duzy wybor kolumn, rowniez wbudowywane w sufit

Offline misio

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #63 dnia: 2010-09-28, 17:49:22 »
Witam!Trochę odświeżę temat ponieważ STOART przypuścił w ciągu ostatniego miesiąca zmasowany atak na kosmetyczki i fryzjerki w naszej małej mieścinie.Drugi raz dostałam wezwanie do zawarcia umowy i nie wiem co robić,bo naprawdę nie stać mnie na płacenie tego haraczu.co robić odpisać,że nie odtwarzam publicznie czy wogóle taką korespondencję za przeproszeniem "olać" bo poleconym nie przyszło.
Jeszcze jedna sprawa: bardzo lubię radio chillizet czy za to też muszę płacić?Mam też oryginalne płyty "Chillout in blue",:"Chillout in black" itp z całej serii, są świetne i nie ma na nich wykonawcóe z listy Stoartu.Puszczać czy nie?
« Ostatnia zmiana: 2010-09-28, 18:19:54 wysłana przez misio »

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #64 dnia: 2010-09-29, 07:33:27 »
Musisz placic gdy:
1.Masz mozliwosc odtwarzania radia czyli masz RADIO! (zakladaja, ze go sluchasz, chyba, ze powiesz, ze jest zepsute i rzecziwsicie nie bedziesz go uzywac)
2.Masz tylko odtwarzacz CD (DVD, MP3) i otwarzasz plyty. 99% plyt nie jest zwolniona z oplat

Rozwiazania:
Najbezpieczniejsze: kupujesz sprzet do otwarzania (odwarzacz CD/DVD, wzmacniacz, kolumny) oraz plyty zwolnione z oplat i masz Zaiks, STOART i wszystkie inne organizacje gdzies.

Mniej bezpieczne: te same plyty owtarzacz na odwarzaczu posiadajacym radio - nie wiem jak te organizacje do tego podejda

Do rozwazenia: sprzet j.w. ale muzyka sciagnieda z netu na zasadach licencji Creative Commons www.jamendo.com

Moje rady:
1.Nie daj sie zastraszyc
2.Nie odtwarzaj radia
3.Kup kilka plyt zwolnionych z oplat za otwarzanie a do tego czasu wylacz muzyke.


Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #65 dnia: 2010-09-30, 08:42:14 »
Jak wygląda obecnie całkowity koszt haraczy dla wszystkich instytucji od praw autorskich?Powiedzmy przy 5 gabinetach i recepcji ?
Lash Perfect

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #66 dnia: 2010-09-30, 10:26:54 »
Nie mam pojecia, to sie liczy od ilosci glosnikow, metrow kwadratwych i czegos tam jeszcze. Zadzwon do nich i sie dowiedz :)

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #67 dnia: 2010-09-30, 12:31:39 »
« Ostatnia zmiana: 2010-10-01, 07:41:45 wysłana przez Tomek »
Lash Perfect

Offline Anna-Sara

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Naturalne piękno
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #68 dnia: 2010-09-30, 14:37:18 »
mi Zaiks policzył stanowiska pracy i razy ich stawka, oraz ilość radioodbiorników i głośników.
Myjkę fryzjerską też mi policzyli i ich wyśmiałam!!

A byli z Stoart i policzyli za metry, a z ZPAiV też za metry
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2009
I Vicemistrzyni Polski w micropigmentacji twarzy 2010

www.salonegipt.pl

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #69 dnia: 2010-09-30, 15:48:38 »
Czemu policzono za myjkę, czy podali jakiś argument???
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #70 dnia: 2010-10-01, 07:45:01 »
To jest dobre:
Cytuj
IV. PODWYŻSZENIE STAWKI
Podwyższenie stawki do 50% stawki podstawowej stosuje się dla obiektów: o podwyższonym
standardzie, stopniu atrakcyjności w stosunku do podobnych obiektów w tej samej
miejscowości, o ile w tych obiektach są stosowane wyższe ceny usług.

Czyli masz wyższe ceny, wyższy standard - płać więcej za muzykę :)
TO JEST CHORE!!!

Offline misio

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #71 dnia: 2010-10-01, 09:39:06 »
Najchętniej to kupiłabym internet bo mam w pracy laptopa (głównie z powodu terminarza dla klientek:-) i włączyła radio Jamendo,bo lubię.Na stronie Jamendo cena dla firmy poniżej 100m2 to 48 euro na rok i zwolnienie z wszelkich opłat.Skoro nasi artyści są na tyle pazerni, ze nie wystarczy im iż kupuję oryginalne płyty nie dostaną ode mnie nic.Dostaną Ci nieznani.Jak można na jednej piosence sprzed 30 lat czesać kasę do końca życia.Ja też za moje malowane wzory będę pobierać kasę od klientek co miesiąc do końca życia- W końcu to też prawo autorskie :lol:

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #72 dnia: 2010-10-01, 10:01:08 »
To nawet ciężko stwierdzić,z e to artyści pazerni... Te wszystkie organizacje zarówno  w Polsce jak i na świecie zwyczajnie trzepią kasę dla siebie. :diabel: Wielu znanych artystów jest przeciwko np. RIAA np. Alanis Morisette i inni kanadyjscy wykonawcy. Ta walka się zaczęła i trwa głownie między słuchaczami a wytwórniami. Jednak postępu technologicznego nie da się sztucznie hamować, wytwórnie są skazane na porażkę.

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #73 dnia: 2010-10-01, 11:00:24 »
Na stronie Jamendo cena dla firmy poniżej 100m2 to 48 euro na rok
Kiedys Jamendo bylo calkowicie za darmo i chyba dalej jest calokowicie darmowe w przypadku niektorych licencji. Niestety Polska to dziwny kraj i ZAIKS oraz inne stowarzyszenia nie przewiduja zrzeczenia się wynagrodzenia za działalność artystyczną.

Muzykę na licencji CC BY-SA i CC BY-ND i CC BY możesz odtwarzać jakkolwiek.

Przy licencji PRO nie musisz nawet sluchac tego z kompa. Mozesz pobrac sobie i nagrac wlasne plyty.


Cytuj
Twoje stacje radiowe są dostępne do pobrania

Po zatwierdzeniu i opłaceniu abonamentu, masz także dostęp do różnych stacji radiowych Jamendo PRO w formie listy odczytywania, do pobrania z twojego konta, to bardzo proste:

1. Wejdź w swoje konto
2. Jednym kliknięciem pobierz stacje radiowe w formacie MP3 (Link "pobierz swoje stacje radiowe")

Możesz gromadzić utwory i odtwarzać je w za pośrednictwem komputera, klucza USB lub odtwarzacza MP3 czy zapisać je na CD.
Możesz nawet stworzyć swoje własne programy muzyczne.
Do ciebie należy wybór najlepszej metody!

Offline arcia_m

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • www.studio-arabeska.pl
Odp: zaiks-stop
« Odpowiedź #74 dnia: 2010-10-11, 08:42:15 »
Mi  STOART za 20 m policzył chyba 31 zł miesiecznie więc jeszcze nie ma tragedii ale niestety naliczyli tez wstecz i to już nie jest fajne :(