Autor Wątek: brzydki zapach  (Przeczytany 5529 razy)

Gość

  • Gość
brzydki zapach
« dnia: 2006-03-04, 18:47:39 »
jak niwelowac brzydki zapach stop,kiedy po dokladnym myciu ich woń nadal jest nieprzyjemna?

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
brzydki zapach
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-14, 13:31:06 »
Spróbuj kremu z talkiem Taki krem posiada Oriflame (jest w fioletowym opakowaniu) - podobno rewelacja
BIO-STUDIO Agnes

Gość

  • Gość
brzydki zapach
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-15, 17:03:47 »
oki,dzieki :D

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
brzydki zapach
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-11, 15:17:39 »
dobre sa rowniez napary z szalwii:)

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
brzydki zapach
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-11, 15:25:21 »
Pocące się stopy trzeba myć chłodną wodą, zbyt ciepła będzie pobudzała gruczoły potowe do intensywniejszej pracy.poza odpowiednim myciem specjalnymi d stop preparatami nalezy uzywac dezodoranty do  stop...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
brzydki zapach
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-03-20, 23:01:10 »
Przy problemie pocacych stop dobrze jest tez korzystac z odswiezaczy obuwia, oraz oczywiscie rozpatrzyc mozliwosc chorob stop, np.grzybicy.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
brzydki zapach
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-03-20, 23:34:54 »
to ja może trochę bardziej wyczerpująco odpowiem  :roll:


Cytuj
dr n. med. Mirosława Gałęcka
Pocące się stopy (Hyperhidrosis pedis)

Na stopach znajduje się około 600 gruczołów potowych (na centymetrze kwadratowym podeszwy), a około 250 na części grzbietowej stopy. Nadmierna potliwość stóp staje się ogromnym problemem, spędzającym przysłowiowy sen z powiek u wielu osób, szczególnie teraz, w okresie letnim. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różne. Jedną z nich, ale bardzo ważną jest noszenie niewłaściwych butów oraz skarpet. Kiedy wykonane są one z materiału o nienajlepszej jakości, przede wszystkim z surowców sztucznych, nieprzepuszczających powietrza, nieoddychających. Ze względu na takie niewłaściwe obuwie i skarpetki wydzielony pot nie może tak łatwo wyparować tworząc prawie „cieplarniane warunki” (przy temperaturze 37 stopni i 100% wilgotności) do rozwoju bakterii, wirusów i grzybów.

Pocenie się organizmu jest czynnością fizjologiczna, która reguluje temperaturę naszego ciała. Poprzez parowanie ochładza się zewnętrzna warstwa skóry. Przeciętnie tracimy około pól litra płynów na dobę przez skórę. W ekstremalnych warunkach, przy wysokiej temperaturze powietrza, utrata płynów przez parowanie może wynieść nawet 5 litrów. Jest to naturalna reakcja organizmu.



Nadmierną produkcję potu obserwujemy w przypadkach:

   - nadczynności tarczycy

   - stresowych, np. strach

   - zaburzeń hormonalne (klimakterium)

   - spożywania ostrych przypraw

   - nadmiernego picia kawy



Jeżeli do gabinetu pielęgnacji stóp zgłasza się klient i skarży na nadmierną potliwość stóp należy koniecznie wziąć pod uwagę:


    * niewystarczającą higienę

    * nieodpowiednie obuwie lub ubranie

    * przyczyny zawodowe (praca w ogrodzie, w cieplarniach, kuchni, na basenie)

    * czynniki chorobowe (należy koniecznie zachęcić klienta do wizyty u lekarza)

    * inne przyczyny



Świeży pot zdrowego człowieka jest bez zapachu. Składa się w 99% z wody. 1% stanowią sole, mocznik, aminokwasy i kwas mlekowy. Skóra jest organem, który nie tylko chroni organizm, ale również spełnia funkcje wydalniczą, wspomagając przy tym nerki i płuca. Wydzielony pot miesza się z tłuszczami z gruczołów łojowych tworząc warstwę ochronna o kwaśnym pH. Warstwa ta zapobiega wnikaniu patogennych bakterii. Na skórze żyją jednak bakterie, które potrafią rozkładać pot. Produktem tego rozkładu jest kwas masłowy, który jest odpowiedzialny za przykry zapach. Każdy człowiek posiada własna przemianę materii. W zależności od spożywanych pokarmów i aktywności fizycznej oraz flory bakteryjnej na skórze, każdy z nas wytwarza charakterystyczny dla siebie zapach.



Pocące się stopy mają nieprzyjemny zapach, ale również są przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości. Miedzy palcami stopy nie ma gruczołów łojowych, a tym samym tłuszczowej warstwy ochronnej. Poprzez ciągłe i nadmierne działanie potu skóra traci swoja sprężystość i elastyczność. Miedzy palcami powstają pęknięcia i szczeliny, które służą jako wrota dla bakterii i grzybów.



Rady, jakie możemy dać klientowi:


    * stopy myć minimum raz dziennie

    * po umyciu stosować krem pielęgnujący, który natłuszcza i redukuje wydzielanie potu (zbyt częste mycie niszczy płaszcz ochronny skóry)

    * stosować kąpiele stóp w wodzie z dodatkiem soli ziołowej (zawiera olejki eteryczne), maksymalnie 15 do 20 minut


Idealnym środkiem pielęgnującym jest krem dezodorujący (Fussdeo-creme), który zawiera:


    * nowozelandzki olej manuka, który działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo (jest 32 razy bardziej efektywny, niż olejek z krzewu herbacianego)

    * tlenek cynku - działa jak antyperspirant, również przeciwbakteryjnie, przyspiesza gojenie ran

    * Aloe vera - wspomaga regeneracje skory, działa przeciwzapalnie, reguluje nawilżenie skory, działa kojąco i zwiększa elastyczność

    * Olejek jojoba - szybko się wchłania, zaopatruje skore w nienasycone kwasy tłuszczowe, transportuje inne substancje pielęgnujące w głąb skóry


Lekarz może zalecić zabiegi jontoforezy dwa razy dziennie po 10 minut. W przypadkach ekstremalnych można zastosować wstrzyknięcia z toksyny botulinowej (botoks). Efekt utrzymuje się około pół roku, a sam zabieg jest stosunkowo drogi.



Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Przed wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego każdego klienta należy wypytać o dolegliwości w obrębie stóp. Jeżeli mamy do czynienia z klientem, skarżącym się na silnie pocące się stopy, dokładnie je oglądamy przed zabiegiem, szczególnie przestrzenie między palcami. Po oględzinach moczymy stopy do 10 minut, najlepiej w wodzie z dodatkiem soli ziołowej. Przy usuwaniu odcisków należy szczególnie uważać, ponieważ skóra może być zacerowana, na skutek ciągłego działania potu, co sprzyja skaleczeniom. Nagniotki należy usuwać najlepiej przy pomocy instrumentów rotujących nastawiając frezarkę na bardzo wolne obroty (2000-5000 obrotów/min.) Skóra na piętach może być pogrubiała, a nawet nierzadkie są pękające pięty. Można wykonać wtedy maskę na stopy z profesjonalnej maści. W trakcie zabiegu omawiamy z klientem podstawy higieny i objaśniamy konieczność stosowania odpowiednich preparatów. Należy zwrócić dużą uwagę na buty klienta i zachęcić do noszenia przewiewnego, specjalnego obuwia, codziennej zmiany skarpet (najlepiej z dużą zawartością bawełny). Obuwie powinno być noszone w sposób rotacyjny - jeden dzień na nogach - jeden dzień „odpoczynku” w przewiewnym miejscu. W ciągu dnia można stosować specjalistyczne lotiony ziołowe, którymi spryskuje się stopy.

Zabieg powinien zostać zakończony 10 minutowym masażem stop i wmasowaniem kremu o właściwościach dezodorujacych i przeciwpotliwych. Jeżeli podejrzewamy jedną z niepokojących nas przyczyn pocenia się stóp warto skutecznie zachęcić klienta do wizyty u lekarza.


źródło : zdrowe nogi
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline madzuuusia

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 117
brzydki zapach
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-03-21, 00:23:07 »
poprostu  nic dodac nic ujac :D