Autor Wątek: kilka pytań o HENNĘ.  (Przeczytany 6722 razy)

Offline diamond69

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
kilka pytań o HENNĘ.
« dnia: 2011-09-26, 15:10:31 »
Cześć Dziewczyny! :wink: W związku z ostatnimi zajęciami praktycznymi w gabinecie kosmetycznym mam parę pytań do znawczyń tematu(jako, że nie mam z kim teraz tego skonsultować):

1. Czy robiąc henną brwi można- chcąc nadać im jeszcze bardziej pożądany kształt- wyjechać na skórę (tam, gdzie naturalnie brwi nie rosną)? Czy henna utrzyma się na skórze i nie będzie to wyglądało sztucznie?

2. W jaki sposób przy pomocy henny można zagęścić brwi? W taki sposób, żeby pomiędzy włoskami nie było widocznej prześwitującej skóry?

-3. Czy orientujecie się może, gdzie można kupić hennę w kolorze granatowej czerni?

 :wink:

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: kilka pytań o HENNĘ.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-09-26, 21:06:46 »
A to henna w kolorze blue-black (granatowo czarna) nie jest dostępna w Polsce ogólnie? Bo tutaj w UK jest nawet w students kit. :) Tylko na brwiach może wyglądać mało naturalnie zwłaszcza u osób o jasnych włosach bo jest czarna.
Nie wypowiem się co do farbowania skóry bo w UK w ogóle mnie nie uczyli farbowania skóry. Tez sie zastanawiam jak to wygląda. :)

Pozdrawiam

Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: kilka pytań o HENNĘ.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-09-27, 01:00:36 »


1. Czy robiąc henną brwi można- chcąc nadać im jeszcze bardziej pożądany kształt- wyjechać na skórę (tam, gdzie naturalnie brwi nie rosną)? Czy henna utrzyma się na skórze i nie będzie to wyglądało sztucznie?

wszystko zależy od tego jak daleko chcesz wyjechać, henna będzie się trzymała tam max 3 dni, po prostu ją się zmyje przy demakijażu, to tak jak sobie ubrudzisz rączki podczas jej nakładania, też szybko schodzi :)

2. W jaki sposób przy pomocy henny można zagęścić brwi? W taki sposób, żeby pomiędzy włoskami nie było widocznej prześwitującej skóry?

ja mam bardzo rzadkie brwi, i w moim przypadku sprawdza się tylko i wyłącznie czarna proszkowa henna, jednak muszę zaznaczyć że ja mam je cienkie, może nie niteczki ale cienkie, przy grubych nie bedzie to dobrze wyglądać i tak jak pisałam wyżej, zmyje się ze skóry w max 3 dni

-3. Czy orientujecie się może, gdzie można kupić hennę w kolorze granatowej czerni?

 :wink:

RefectoCil ma żelową granatową hennę, musisz poszukać, niektóre hurtownie mają ten odcień, lub poszperaj w necie,

Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline diamond69

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kilka pytań o HENNĘ.
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-09-27, 09:49:33 »
Dzięki Aniu! Znalazłam tą hennę na allegro :biggrin: ba! znalazłam nawet czerwoną, o której nie miałam pojęcia :wink:

Ostatnio na praktykach kosmetyczka stwierdziła, że w moim przypadku łuk brwi powinien być od strony zewnętrznej zarysowany henną powyżej mojego naturalnego kształtu brwi i w dodatku od strony wewnętrznej -z racji tego, że mam szeroko osadzone oczy- powinnam mieć dorysowane brwi henną ok. 0,5 cm. Na próbę kredką wygląda to faktycznie lepiej, ale nie wyobrażam zrobić sobie tego henną..?? :question:

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: kilka pytań o HENNĘ.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-09-27, 14:58:35 »
Pół centymetra to troszkę dużo biorąc pod uwagę że dwie brwi to mamy już 1cm. A gdy zacznie blaknąć henna w miejscu gdzie nie ma włosków będzie twarz nieco... dziwna.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Kocica84

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: kilka pytań o HENNĘ.
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-04-03, 11:43:53 »
Henna proszkowa farbuje zarówno włoski jak i skórę a henna żelowa farbuje tylko włoski:) Lepiej farbować po łuku brwiowym niż ponad nim ponieważ nie wyglada to za bardzo naturalnie:)

Offline lissa80

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: kilka pytań o HENNĘ.
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-05-01, 16:05:18 »
Czyli robiąc henne u kosmetyczki też utrzyma się tylko 3 dni? Bardzo chciałabym takie piękne mewki brwi, niestety nie mam tego "czubka" i mam bardziej zaokrąglone, kupiłam sobie teraz regenerum do rzęs, podobno można nim smarować także brwi, używam dopiero trzy dni ale ciekawe czy będą efekty ;/

Offline Aleksjaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: kilka pytań o HENNĘ.
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-05-17, 14:37:05 »
Na efekty bedziesz musiała trochę poczekać , jeszcze zależy jakiej firmy posiadasz serum.
Henna wymywa się ze skóry(stety- niestety)warto potrzymać trochę dłużej w tych newralgicznych miejscach no i polecam hennę proszkową, jednak jest mocniejsza.

I pozostaje Ci chyba korygowanie kształtu krwi za pomocą cieni, kredek ewentualnie możesz poszaleć permanentnym :d

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: kilka pytań o HENNĘ.
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-11-04, 21:47:10 »
Cześć Dziewczyny! :wink: W związku z ostatnimi zajęciami praktycznymi w gabinecie kosmetycznym mam parę pytań do znawczyń tematu(jako, że nie mam z kim teraz tego skonsultować):

1. Czy robiąc henną brwi można- chcąc nadać im jeszcze bardziej pożądany kształt- wyjechać na skórę (tam, gdzie naturalnie brwi nie rosną)? Czy henna utrzyma się na skórze i nie będzie to wyglądało sztucznie?

2. W jaki sposób przy pomocy henny można zagęścić brwi? W taki sposób, żeby pomiędzy włoskami nie było widocznej prześwitującej skóry?

-3. Czy orientujecie się może, gdzie można kupić hennę w kolorze granatowej czerni?

 :wink:

1- tak;), czy sztucznie? kwestia gustu. jezeli tuszujesz mocno rzesy-  brwi nie beda rzucaly sie w oczy. henna nie powinna byc tez zbyt ciemna, wtedy efekt moze byc przesadzony.
Henna ma upiekszac a nie sprawić, ze gdy ktoś na ciebie spojrzy zobaczy tylko brwi:)
2- jezeli pokryjesz nią skórę- przeswity staną sie niewidoczne,
3- na allegro lub w hurtowniach kosmetycznych. refectocil bodajże ma taki odcień w swojej ofercie.
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe