Autor Wątek: Solarium w gabinecie kosmetycznym?  (Przeczytany 3920 razy)

Gość

  • Gość
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« dnia: 2005-07-24, 23:41:45 »
Co myślicie o solarium w gabinecie kosmetycznym?


Wiem, wiem, że to dochodowy interes...
Ale przyznam się, że dla mnie jest to całkowicie sprzeczne z ideą pielęgnacji skóry.
Nie czułabym się w porządku gdybym namawiała klientki do korzystania z solarium.
To hipokryzja. Bo chyba (?) każda kosmetyczka wie jak solarium działa na skórę?
Co myślicie na ten temat?

olgacytrynka

  • Gość
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-24, 23:46:48 »
malo tego solarium w gabinecie to straszny dyskomfort dla personelu jak nie ma dobrej wentylacji szczegolnie w lato. znam to z wlasnedo doswiadczenia :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-25, 09:12:59 »
Cytat: "stanulka"

Ale przyznam się, że dla mnie jest to całkowicie sprzeczne z ideą pielęgnacji skóry.

Jezeli nie u ciebie to klientki  skorzystaja z innego solarium...

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-26, 12:22:26 »
no wlasnie solarium z zjednej strny dochodowy interes a z drogiej...
ale wedlug mnie wszystkiego mozn asprobowac w ummiarze. jezeli ktos chce cchodzic na solarium raz na dea tygodnie czy tydzien dla podtrzmania ladnego kolorytu to nic niebedzie. kazdy kiedys tam dostanie zmarszczki choc pewnie po opalaniu beda one bardziej widoczne. ja sama lubie sie opalac. i czasami chodze na solaium. wiem ze moze ono uzalezniac bo mislm pewe=ien okres w zyciu gdzie czulam sie bardzo bada choc wszyscy mi mowili ze jesztem strasznie brazowa i ciagle chcialm chodzic , bna szczescie zrozumilam to. ja sama chce kiesy w dalekiej przyszlosci oteorzyc salom kosmetyczny i myslam o solarium, hcoc pewnie to kontrowersyjne  :wink:

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-26, 13:12:12 »
A ja uważam, że solarium spokojnie może być w gabinecie kosmetycznym, bo tak naprawdę to przecież klientka decyduje czy będzie korzystała z solarium czy nie, nikt jej tam na siłę zamykać nie będzie. Ponadto myśląc w ten sposób, że gabinet wyklucza się ideowo z solarium to np. żaden fryzjer nie powinien robić trwałej ondulacji czy farbować włosów, bo to naprawdę niszczy włosy, no i wiele produktów do stylizacji niekorzystnie wpływa na włosy, a nikt fryzjerów o hipokryzję nie posądza. Ponadto pieniądze zarobione na solarium można zainwestować w nowocześniejszy sprzęt kosmetyczny i może to wyjść klientkom na dobre.

Pozdrowionka

Gość

  • Gość
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-26, 14:13:53 »
Cytat: "Sylwia"
A żaden fryzjer nie powinien robić trwałej ondulacji czy farbować włosów, bo to naprawdę niszczy włosy, no i wiele produktów do stylizacji niekorzystnie wpływa na włosy, a nikt fryzjerów o hipokryzję nie posądza.


Jest różnica.
Włosy można obciąć, odrosną nowe.
A zmian zachodzących w skórze się nie cofnie...

Offline Sylwia

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 88
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-26, 14:35:31 »
Nie zgodzę się z Tobą, bo owszem włosy odrosną, ale mogą być już dużo słabsze, cieńsze i mogą bardziej wypadać. Pewnie po jednym razie wszystko będzie ok, tak jak w przypadku solarium.
Najważniejszy jest po prostu zdrowy rozsądek. Bardzo dużo mówi się w tej chwili o zagrożeniach związanych z nadmiernym opalaniem zarówno w solarium jak i na słońcu, chodzi przede wszystkim o to by umiejętnie korzystać z dobrodziejstw techniki. Tak jak we wszystkim potrzeby jest umiar.

Pozdrawiam

Gość

  • Gość
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-31, 20:41:09 »
a ktoś orientuje się ile by kosztowalo takie solarium,jake to sa w ogole koszta? lozko,wentylacje,utrzymanie....i moze cos jeszcze?dzieki:)

Gość

  • Gość
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-31, 23:29:51 »
Owszem kazdy z nas zdaje sobie sprawę jak solarium działa szkodliwie na skóre.Ale niewątpliwie trzeba podkreślic pozytywne działanie promieni m.in.wytwarzanie witaminy D, pobudza ośrodki krwiotwórcze i wytwarzanie barwnika krwi,ustepienie bólów w schorzeniach układu kostnego.
Należy tylko pamietac aby dawki napromieniowań były komponowane indywidualnie i nie powodować oparzeń.

Gość

  • Gość
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-01, 12:18:17 »
Cytat: "ASICA"
Owszem kazdy z nas zdaje sobie sprawę jak solarium działa szkodliwie na skóre.Ale niewątpliwie trzeba podkreślic pozytywne działanie promieni m.in.wytwarzanie witaminy D


Tak ale do wytworzenia potrzebanej nam dawki wit. D potrzeba 15 minut dziennie spaceru przy czym odsłonięte mogą być tylko twarz i ręce.

Gość

  • Gość
Solarium w gabinecie kosmetycznym?
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-08-01, 20:13:10 »
Tak wiem o tym :)
Ale chociażby w okresach np.:jesienno-zimowych mała wizyta w solarium poprawia nawet samopoczucie.