Autor Wątek: Reklama i promocja salonu  (Przeczytany 39595 razy)

Offline modliszka26

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 152
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #75 dnia: 2012-05-14, 14:25:29 »
ale zastanawiam się czy wpiąć tylko manicure  i pedicure czy manicure hybrydowy i pedicure frezarkowy

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #76 dnia: 2012-05-14, 18:22:02 »
A pedicure wykonujesz też inaczej niż frezarką? Manicure hybrydowy na pewno warto wymienić, bo jednak dla niektórych to jest dalej nowość, a nie każdy salon go ma.

Offline modliszka26

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 152
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #77 dnia: 2012-05-14, 23:37:39 »
nie tylko frezarki używam, ale często się pytają klientki czym wykonuje frezarka dlatego tak pomyślałam  :-D

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #78 dnia: 2012-05-16, 13:23:22 »
A co będzie, gdy hybrydowy nie będzie już nowością, czymś co Cię wyróżnia? Zmienisz, poniesiesz koszty?
Czy reklama ma być stała, czy ma eksponować nowości? Jeżeli ma być stała to treść uniwersalna.

Offline Marko

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #79 dnia: 2012-09-26, 13:14:12 »
Jeśli chcecie promować swój salon w internecie, to za darmo możecie założyć wizytówkową stronę na http://dlaurody24.pl Serwis oferuje salonom gotowe strony internetowe, uzupełnione treścią i własnym adresem WWW.  : jump2 :

I tak, jak tu wcześniej napisano, warto promować adres swojej strony na wizytówkach, witrynie lokalu, ulotkach, czyli wszędzie tam, gdzie potencjalny klient może go szukać, gdy chce się dowiedzieć  więcej o salonie.

Offline Tomasz Nowack

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #80 dnia: 2013-01-09, 12:56:01 »
Sposobów na promocję salonu, czyli metod pozyskiwania klientów bo przecież chodzi o zdobywanie klientów o zachęcanie ich do tego aby częściej korzystali z naszych usług i aby wydawali więcej pieniędzy,jest naprawdę bardzo dużo i nie są to jakieś kosztowne i skomplikowane metody.

Wiele technik zdobywaniaklientów można zastosować praktycznie za darmo, wystarczy po prostu wiedzieć co i jak zrobić.

Z reklamowaniem trzeba bardzo uważać bo można stracić pieniądze i mieć bardzo słabą konwersję, czyli wydamy pieniądze i nie zdobędziemy ani jednego klienta, może tak być jeżeli przekaz będzie adresowany do niewłaściwej grupy docelowej.

Jestem bardzo ciekawy kto z osób prowadzących salony zastanawiał sie kiedyś kto jest jego idealnym klientem i gdzie takieg klienta szukać czyli gdzie kierować działania promocyjne i reklamowe, kto jest grupą docelową.

Z doświadczenia, pomagałem już wielu firmom i wiem, że baaardzo mało osób prowadzących działalność to robi, większość idzie na źywioł, otwierają salon i myślą że jakoś to będzie, źe klienci sami przyjdą.
Niestety rzeczywistość jest inna, dzisiaj nie wystarczy a nawet nie można czekać że to klient sam przyjdzie, dzisiaj trzeba aktywnie poszukiwać klienta i o niego walczyć.

Trzeba stale poszerzać swoją wiedzę w tym temacie czyli uczestniczyć w szkoleniach na których można nauczyć się jak zdobywać klientów. Sam prowadzę takie szkolenia i w ciągu kilku lat uzbieralo się kilkadziesiąt różnych i bardzo skutecznych metod dzięki którym można bardzo tanio zdobyć klientów a nawet spowodować że klienci sami aktywnie będą nas polecali.
Nie wiesz jak zdobywać klientów? Ja wiem!

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #81 dnia: 2013-01-09, 15:57:55 »
Proszę nie ustawiać podpisów reklamowych!!!

Offline Dziubeczek107

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #82 dnia: 2013-01-16, 17:26:30 »
Moi mili - oto moja pierwsza wizytówka - jak myślicie, spodoba się potencjalnym klientkom?
Z góry dziękuję za Wasze opinie :) Ja aktualnie w fazie przygotowania salonu do odbioru sanepidu :)

Offline Becia76

  • Nie pozycjonujemy się!
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #83 dnia: 2015-11-02, 13:19:50 »
Wybór logo to ważna kwestia często nie doceniana przez wiele osób. Cięzko mówić o budowaniu reputacji marki skoro nie mamy dopracowanego wyglądu logo, lolorystyki strony www itp. Jeśli zdecydujemy się na jeden wzór, to później zmieniając logo czy kolorystykę tracimy część klientów. Na takie zmiany mogą sobie pozwolić banki, czy inne firmy będące potentatami. Decyzję logo trzeba dobrze przemyśleć i nie na tu złotego środka strony czy metody na jego dobór, po prostu musi mieć to coś :)
Nie pozycjonujemy się!

Offline kasia222

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Reklama i promocja salonu
« Odpowiedź #84 dnia: 2016-03-03, 11:55:46 »
Odpowiednia reklama jest połową sukcesu, dlatego musi być skuteczna w działaniu. Dużo się mówi o pozycjonowaniu. Każdy teraz posiada internet, tak najłatwiej dotrzeć do klienta. A najlepszą reklamą jest zadowolony klient. Może poczytaj sobie na przykład o marketingu szeptanym : cenzura :
« Ostatnia zmiana: 2016-03-04, 08:47:28 wysłana przez Tomek »