Autor Wątek: popękane żyłki na nogach  (Przeczytany 6857 razy)

Gość

  • Gość
popękane żyłki na nogach
« dnia: 2005-08-09, 23:35:29 »
mam pytanko... pojawily mi sie na nogach takie zylki :? jakby popekane naczynka... Jak myslicie czy to moglo sie pojawic przez wysilek fizyczny? :cry:  :splash:  HELP!

Implicite

  • Gość
popękane żyłki na nogach
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-10, 17:00:47 »
predyspozycje genetyczne, chodzenie zbyt dużo na wysokich obcasach, solarium, sauna.

ja na przykład odziedziczyłam genetycznie, mam już parę pajączków na nogach i walczę z nimi :>

najlepiej w takiej sytuacji jest unikać sauny, solarium (ogólnie zbyt intensywnego opalania się), gorących kąpiel, nagłych zmian temperatur, przegrzewania nóg (np. często to się zdarza zimą, gdy cały dzień chodzimy w kozaczkach)
ogólnie przy problemach z pękającymi naczynkami (np. twarz) powinno się też zwracać uwagę na dietę (wykluczyć ostre i pikantne dania, mocną kawę i herbatę)

dobrze jest zażywać wit. C, P i K. flos-lek, Eris i chyba Dermika ma w swojej ofercie preparaty do skóry z takimi problemami

Implicite

  • Gość
popękane żyłki na nogach
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-10, 17:02:21 »
zapomniałam: należy też unikać alkoholu, bo rozszerza naczynka i pillingów ziarnistych

Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
popękane żyłki na nogach
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-10, 17:22:33 »
Ja mam dokladnie to samo :( czytalam, ze rowniez depilacja nog w takim przypadku jest nie wskazana :/

olgacytrynka

  • Gość
popękane żyłki na nogach
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-10, 18:55:24 »
zylaki pokawiaja sie rozniez podczas stosowania doustnej antykoncpecji  :cry:

Implicite

  • Gość
popękane żyłki na nogach
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-10, 19:29:21 »
tak, depilacja też jest nie wskazana (oczywiście mowa o elektrycznych golarkach)

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
popękane żyłki na nogach
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-11, 09:22:20 »
Potwierdzam to co napisała Olgacytrynka - ja pierwsze żyłki zauważyłam przy braniu pigułek. Nie mam ich wiele ale są i nie czuję się z tym komfortowo. Czasem mnie bolą. A pigułki odstawiłam  - nie służą zdrowiu wbrew temu co sie o nich słyszy.
An it harm none, do what ye will.

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
popękane żyłki na nogach
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-11, 23:01:36 »
wydaje mie sie ze na to cierpimy wszystkie  :cry: te na nogach o fioletowym zabarwieiu to wenuwektazje koszmar najbardziej pojawiaja sie po zimie jak udzicha przymarzna brrrrrrr :(
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
popękane żyłki na nogach
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-18, 19:56:28 »
Co do zylek na nogach i depilacji, to pamietajcie jeszcze o wosku :( niestety brutalne zrywanie paskow i goracy wosk rowniez nie sa wskazane :(

Gość

  • Gość
popękane żyłki na nogach
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-18, 22:51:21 »
Takie zmiany pokazują się także po szybkim chudnięciu i następnie szybkim tyciu. Także genetyczne sprawy maja tu duże znaczenie. Hormony oczywiście też. Pozdrawiam