Autor Wątek: zaiks-stop  (Przeczytany 96111 razy)

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-02-02, 09:17:05 »
Pojawiła się szansa na zaprzestanie złodziejskiego procederu przez różne ZAIKSy, ZPAVy etc.
Za Interia.pl (źródło PAP):
Cytuj

Teraz gra muzyka! I to za darmo
02.02.2007 07:53
/ AFP
Koniec z płaceniem za odtwarzanie muzyki w zakładach, restauracjach i taksówkach. Zmiany szykują posłowie - zapowiada "Metro".

Dziś niemal każdy właściciel pubu czy solarium musi co miesiąc płacić za odtwarzanie muzyki. I to niemało. Każdy z nich od 60 zł do kilku tysięcy miesięcznie. - Koniec z tym. Ulżymy przedsiębiorcom - zapowiadają politycy PiS, którzy przygotowali projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim. Przedstawią go na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Po zmianach właściciele zakładów nie będą już musieli płacić artystom tantiem. Muzykę puszczą za darmo i bez ograniczeń. - Ale chodzi tylko o tych, którzy nie czerpią korzyści z odtwarzania utworów - zastrzega posłanka Małgorzata Bartyzel z PiS.

Ulga będzie więc dotyczyła między innymi fryzjerów, szewców, kosmetyczki czy restauratorów. Za prawa autorskie nie będą musieli także płacić taksówkarze, którzy od dawna walczyli o zniesienie tego przepisu.

- Słuchanie radia czy oglądanie telewizji jest elementem uatrakcyjnienia własnej pracy. Klienci przecież nie wybierają danego miejsca ze względu na to, iż przy okazji wysłuchają określonej muzyki - uzasadnia posłanka PiS. Takie zmiany entuzjastycznie przyjmują przedsiębiorcy. Ci już zapowiadają, że jeśli przepis wejdzie w życie, zyskają także ich klienci. Zmiany, które szykują politycy, nie podobają się jednak artystom.

Damian Popielarz ze Stowarzyszenia Artystów ZAIKS zauważa, że jeśli prawo wejdzie w życie będzie niesprawiedliwe: - Za każdą pracę należy się płaca, także za twórczość muzyków. Nie można robić wyjątków - twierdzi. - Szkoda, że politycy nie zauważają praw artystów. Ich głos jest jednak za słaby w parlamencie. Wiadomo już, że projekt poprze w całości rządząca koalicja. To wystarczy, by zmienić prawo.

(PAP)


Przynajmniej jakaś jedna sprawa załatwiona na + przez rządzacych.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-02-02, 09:50:32 »
Cytat: "mako"
Pojawiła się szansa na zaprzestanie złodziejskiego procederu przez różne ZAIKSy, ZPAVy etc.

Maka dawno nie widzialem takiej milej informacji, a juz nie spodziewalbym sie jej po PiSiakach!

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-02-02, 10:20:40 »
Według logiki matematycznej wychodząc od błędnych przesłanek można dojść do słusznych wniosków. Może stąd nędzny rząd czasami może podejmować słuszne decyzje?  :lol:
Trzeba trzymać kciuki żeby PiSaki to załatwiły jak najszybciej. Życzyłbym też sobie więcej podobnych decyzji w ważnych kwestiach.

Pozdrawiam
Mako
Devil may cry...

Offline silva

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 36
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-05-26, 18:44:04 »
Czy wiadomo już coś więcej?

Wszystkie pieniądze wycisną z ludzi. :roll:

Alutkazaj

  • Gość
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-09-26, 21:24:27 »
Czy ta nowelizacja juz zostala przyjeta? Bylam ostatnio u znajomych w salonie fryzjerskim we Wroclawiu i oni nie placa ZAIKSU bo podobno nowelizacja weszla w zycie. No ale pewnosci nie mieli, gdzies tak slyszeli tylko. To jak jest? Moze ktos powiedziec? Z gory dziekuje:)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-09-27, 07:37:37 »
Cytat: "Alutkazaj"
Czy ta nowelizacja juz zostala przyjeta?

Wg mnie nie ma takiej nowelizacji.

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-10-05, 15:47:54 »
Cytat: "Ania"
żeby puszczać z radia musicie miec podpisaną umowę z Zaiks'em o prawa autorskie  :wink:

ja polecam kupienie płyt z muzyką relaksacyjna  :)

http://www.vtm.com.pl/index.php

Wszystkie produkty wydawnictwa VTM oferowane w tym sklepie są zwolnione z opłat za ich publiczne odtwarzanie. Odpowiednie zaświadczenie dołączane jest do faktury zakupu.

Aniu a masz może którąś z ich płyt? Możesz jakąś polecić?

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-10-05, 23:05:54 »
My mieliśmy w gabinecie taką:

Cytuj
Wellness i odprężenie
(Wellness & Chillout)    45,00zł
Wellness i odprężenie
(Wellness & Chillout)
Powiększ

Termin „chillout” zadomowił się już w terminologii muzycznej, a oznacza ni mniej ni więcej tylko totalne odprężenie, całkowity, perfekcyjny relaks. Dźwięki zawarte na tej płycie znakomicie poprawiają samopoczucie, pozwalają spojrzeć na codzienność z większego dystansu i z dużą dozą optymizmu. Delikatny, ale zarazem pobudzający rytm dodaje ochoty do życia i wprowadza do niego nieco spokoju

Muzyka zwolniona z opłat za publiczne odtwarzanie.

Posłuchaj (format mp3)


ja obecnie w swoim gabinecie olewam Zaiks i mam standardowe płyty z muzyką relaksacyjną  :lol:
ale ta też się nieźle zapowiada:


Cytuj
Muzyka relaksacyjna
dla gabinetów lekarskich
i poczekalni
[Płyta CD]    65,00zł
Muzyka relaksacyjna
dla gabinetów lekarskich
i poczekalni
Powiększ

Odpowiednio dobrana muzyka jest bardzo istotnym elementem skutecznej terapii. Powinna być obecna zarówno w gabinetach lekarskich jak i w poczekalniach. Jej rolą jest przede wszystkim poprawa nastroju klientów, która w prostej linii prowadzi do intensyfikacji terapii. Taka muzyka powinna się charakteryzować odpowiednim rytmem – 60 uderzeń na minutę, oraz przyjemnym, kreatywnym brzmieniem. Wszystkie te warunki spełnia prezentowany tytuł.

Muzyka zwolniona z opłat za publiczne odtwarzanie.

Posłuchaj (format mp3)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-10-11, 00:25:53 »
Ania, a Ty nie usypiałas przy takiej muzie w salonie?
My w swoim siedzimy ponad miarę- czasami i po 12 godzin i bardzo czesto jestesmy po prostu zmeczone, nie wiem, czy taka muzyka nie uspiłaby mnie....
Z drugiej strony, klientki sie dopominaja, o cos, bo u nas tak cicho- mamy salon w piwnicy o grubych murach i z zewnątrz nie dochodzą zadne dźwieki, co jak widac ma swoje wady i zalety...
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-10-11, 08:07:29 »
A probowalyscie cos wybrac z tego?
http://www.jamendo.com/pl/
ja nie mam czasu przesuchac plyt, ale jezeli znajdziecie jakas 'relaksacyjna' to chetnie sobie ja sciagne.

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-10-11, 18:56:47 »
Cytat: "Albertyna"
Ania, a Ty nie usypiałas przy takiej muzie w salonie?
My w swoim siedzimy ponad miarę- czasami i po 12 godzin i bardzo czesto jestesmy po prostu zmeczone, nie wiem, czy taka muzyka nie uspiłaby mnie....
Z drugiej strony, klientki sie dopominaja, o cos, bo u nas tak cicho- mamy salon w piwnicy o grubych murach i z zewnątrz nie dochodzą zadne dźwieki, co jak widac ma swoje wady i zalety...



Albi włączam relaksacyjną wtedy kiedy klientka ma się zrelaksować ;)
i jest tylko u mnie w zabiegowym  :wink:
Normalnie na cały gabinet mamy ustawione radio Eska i czasami trzeba podylać żeby się rozkręcić po masażu na przykład ;)
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-10-12, 15:51:42 »
Zamówiłam "Lesna polane" na stonce podanej przez Anie, zobaczymy, jak się sprawdzi U Aniołków  :wink:
U nas to raczej bedzie "plumkac" w tle cały czas, bo u nas raczej jest cały czas gadanie- mamy klientki gaduły, a poza tym- szkolenia- tez gadanie prawie non-stop. Jednak sa momenty, gdy zalega cisza... i wtedy NIC nie słychac- żadnych dźwięków- nasze ściany mają po metr grubości- dźwiękoszczelonośc na maxa  :lol:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-10-12, 17:05:12 »
Ja zamówiłam "Żywioły". Wyróżnia się od reszty płyt :) Mam nadzieje że reszta utworów będzie tez z muzyki klasycznej :)

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #43 dnia: 2008-02-11, 16:32:28 »
podaję linka skąd można pobrac sobie troszkę śpiewających ptaszków:
http://www.relaksacja.pl/do_pobrania_za_darmo.html
przy okazji mam pytanie czy mógłby mi ktoś z was polecic jakąś płytę z muzyką w afrykańskich, pustynnych klimatach?

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
muzyka w salonie kosmetycznym
« Odpowiedź #44 dnia: 2008-02-21, 17:28:47 »
Tak normalnie, to słucham chętnie pr3, Karolina, bo lecą stare, spokojne, fajne zabiegi.
A do masażu i zabiegu lubię i klientki też, bo nawet czasami mówią, że to chcą np Randy Craiford, Norah Jones, i inne, spokojne