Autor Wątek: dyplom z zagranicy  (Przeczytany 2805 razy)

Gość

  • Gość
dyplom z zagranicy
« dnia: 2005-04-09, 18:33:09 »
Pisalam juz o tym, ale moze teraz wiecej osob przeczyta.
Sluchajcie czy macie moze jakies namiary, telefony  do organizacji, zrzeszen kosmetycznych lub tym podobne, ktore moglyby odpowiedziec mi na pytania dotyczace dyplomu kosmetyczki uzyskanego zagranica, i chcacej wrocic na stale do kraju i pracowac w zawodzie.
Wiem ze trzeba miec ukonczona dwuletnia szkole co najmniej, ja skonczylam 5-cio miesieczna szkole, po ktorej zdawalam egzamin i dostalam dyplom. Teraz boje sie, ze jak wroce to powiedza mi, ze musze isc do Policealnego Studium, a dwa lata to dla mnie za dlugo, aby siedziec w Polsce bez pracy.... .
Bardzo prosze o rady. Bede wdzieczna.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
dyplom z zagranicy
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-04-09, 21:13:41 »
Musisz mieć ukończone dwuletnie studium kosmetyczne - minimum  ! ! !

Dzwoniłam do kuratorium oświaty, nie ma innej rady na podjęcie pracy w gabinecie kosmetycznym w Polsce.

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
dyplom z zagranicy
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-04-09, 21:18:49 »
W Polsce Twój dyplom 5-miesiecznej nauki będzie traktowany jako prestizowe szkolenie za granica, a nie dokument umowzliwiajace prace w gabinecie kosmetycznym. Znam osoby , które ukonczyly kursy za granica i pracowaly tam na ich podstawie, po powrocie do kraju nie mogly tego robic, musialy ukonczyc nauke w policealnym studium kosmetycznym.

Skontaktuj sie PSK - Polskie Stowarzyszenie Kosmetyczne, odpowiedzą Ci na to pytanie.

Gość

  • Gość
dyplom z zagranicy
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-04-09, 22:44:59 »
Kurcze, no to zalamka..... Dzieki za telefon do kuratorium. Jestem naprawde zaskoczona Twoja bezinteresowna pomoca. Jeszcze raz dziekuje... .

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
dyplom z zagranicy
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-04-09, 23:08:51 »
Moja przyjaciolka wraca z Danii, skonczyla tam roczny kurs jest specjaliska ds. kosmetyki i rowniez wraca teraz do szkoly, po kilku latach doswiadczenia, nauki i kursow.
Jestesmy w trakcie przygotowywania ulotek i propozycji zabiegow , zeby mogla pracowac w domu lub u klientek, jezeli chcesz mozemy o tym pogadac na gg.
Zaczelysmy tez szukac pracy w innych instytucjach, zakladach strikte kosmetycznych np. w perfumerii (na www.sephora.pl - jest ankieta do wypełnienia, sklep caly czas sie rozwija, z Twoja znajomoscia jezyka, doswiadczniu w kosmetyce, nie bedziesz miala problemow)
Mozesz rowniez postarac sie o przyjecie do gabinetu w roli pomocnika kosmetyczki - > moja uczennica tak pracuje, wykonuje te same czynnosci co kosmetyczka tak naprawde.