Autor Wątek: Sucha cera trądzikowa  (Przeczytany 4372 razy)

Offline Anna123

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Sucha cera trądzikowa
« dnia: 2014-05-27, 10:50:07 »
Jaka pielęgnacja dla klientki z cerą trądzikową liczne , głęboko osadzone zaskórniki , czasem wykwity ropne, a jednak przesuszenia, zwłaszcza w okolicach czoła, oczu i nosa?

Offline ZlotaGlowa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-06-09, 22:52:52 »
Polecam maski z olejami roślinnymi  - z pestek malin,ogórecznika albo wesiolka.Skora trądzikowa i sucha jednocześnie - brak kwasu oleinowego w składzie płaszcza hydrolipidowego, a te olejki (stosować do 2 raz w tygodniu) świetnie pomagają.

Offline jaaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-06-17, 13:07:36 »
Polecam maski z olejami roślinnymi  - z pestek malin,ogórecznika albo wesiolka.Skora trądzikowa i sucha jednocześnie - brak kwasu oleinowego w składzie płaszcza hydrolipidowego, a te olejki (stosować do 2 raz w tygodniu) świetnie pomagają.

Zgadzam się. Kiedyś właśnie tym się wyleczyłam.!
Niedozwolone pozycjonowanie się!

Offline endiego

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-07-16, 14:14:34 »
Ja też mam cerę trądzikową i robiłam sobie oczyszczanie cery.

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-12-05, 18:14:51 »
Polecam maski z olejami roślinnymi  - z pestek malin,ogórecznika albo wesiolka.Skora trądzikowa i sucha jednocześnie - brak kwasu oleinowego w składzie płaszcza hydrolipidowego, a te olejki (stosować do 2 raz w tygodniu) świetnie pomagają.

powinno pomóc. poza tym teraz mamy okres grzewczy, grzejniki przesuszają skórę i potęgują trądzik - dobrze jest zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. Twarz przemywać tonikiem / wodą termalną a nawet mineralną - eliminując wodę kranową która ma dużo chloru i przesusza skórę.
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline Honorata

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-12-15, 10:02:23 »
cera trądzikowa nie jest nigdy sucha , ona jest tak na prawde zawsze tłusta . Tylko Twoja klientka nietstey kosmetykami , płynami , ,żelami musiała sobie przesuszyć ta skórę , nie nawilżała jej , a niestety cere trądzikową tez należy nawilżać . W dodatku mozę być tak ,ze te przesuszenia moga świadczyć o łojotoku .ŁZS

Offline livia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-10-06, 14:14:43 »
Sama polecam
delikatne peelingi
nawilżanie skóry
oraz stosowanie kosmetyków naturalnych

Offline talima

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-10-09, 11:29:03 »
Tak wracając do tematu jakie peelingi najbardziej polecacie przy trądziku u osoby dorosłej? Bo jedni polecają peelingi enzymatyczne. Inni polecaj bardziej peelingi mechaniczne. Na jki w koncu się zdecydować? :)

Mi pomogło :
zmiana diety
picie wiekszych ilości wody
http://www.benzacne.pl/blog/tradzik-mlodzienczy/jak-szybko-pozbyc-sie-pryszczy-sprawdzone-sposoby

No i niezły jest preparata benzacne

Offline Chantalle

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-10-12, 14:14:48 »
na pewno klientka nie ma cery suchej, zapene używa agresywnych środków myjących i źle nawilża cerę i doszło do odwodnienia, najpierw trzeba zając się nawilżaniem a potem leczeniem trądziku, ja bym poleciła kwas migdałowy, nawilża a dobrze robi na wypryski, koleżanka mnie samej taki robi :)

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #9 dnia: 2018-07-09, 09:42:37 »
Zdecydowanie nie powinno sie stosować takich srodków. Jak również środków zawierających w sobie alkohol. One również nie są dobre dla skory ponieważ ją podrażniaja oraz mogą powodować negatywne skutki. Jak nawrót trądziku w o wiele gorszej postaci.....

Polecam poczytać sobie raczej o witaminie H. Witamina H, inaczej nazywana biotyną, jest związkiem witamin z grupy B odpowiadających za szereg procesów biochemicznych w naszym organizmie. Jest niezbędnym elementem służącym do utrzymywania w odpowiedniej formie naszych paznokci, skóry i włosów.
Tak wiec przyjmowanie jej jest wskazane jak ma sie trądzik
https://leksykonwitamin.pl/witamina-h/witamina-h/
« Ostatnia zmiana: 2018-07-19, 14:27:06 wysłana przez eck »

Offline Salon Olwin Lublin

  • Olwin Salon Kosmetyczny Lublin
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #10 dnia: 2019-08-16, 11:04:57 »
Witam. W przypadku cery tradzikowej na poczatek warto wykonać razem dwa zabiegi: peeling kawitacyjny (najlepszy na zaskórniki) i oxybrazję (najlepsza na stany zapalne i nawilżenie skóry). Zabiegi wykonujemy co tydzień do czasu znacznego polepszenia stanu skóry. Później należy przejsc na zabiegi regularnie raz na miesiąc. Do domu warto zakupic naturalne kosmetyki aloesowe firmy Forever. Więcej informacji na naszej stronie olwin.pl. Pozdrawiam

Offline Majka2312

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #11 dnia: 2019-09-19, 20:10:19 »
Ważne też, aby odpowiednio dobrać kosmetyki do takiej cery. Ja z doświadczenia mogę polecić te z Novaclear, seria Acne i Atopis będa tutaj chyba najodpowiedniejsze. Ładnie oczyszczą skórę, usuną martwy naskórek, zabezpieczą ją i odpowiednio nawilżą.

Offline blondzia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Sucha cera trądzikowa
« Odpowiedź #12 dnia: 2019-09-27, 16:45:49 »
przy suchej skorze mogę polecić krem natluszczajaco-nawilzajacy od novaclear działa cuda!