Autor Wątek: "zestaw studniówkowy":)  (Przeczytany 5645 razy)

Gość

  • Gość
"zestaw studniówkowy":)
« dnia: 2005-12-23, 17:22:16 »
proszę o polecenie mi niezbędnego zestawu na piękny i trwały makijaż(tzn.dobrze matujący,ale lekki podkład,trwałe cienie,podkręcający tusz i pomadka lub błyszczyk)
Ogólnie chodzi o szałowy efekt :P

Gość

  • Gość
"zestaw studniówkowy":)
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-23, 18:25:52 »
jak chcesz szalowy i trwaly (na cala noc) efekt - idz do wizazystki i to takiej z prawdziwego zdarzenia...

za makijaz zaplacisz jakies 50-80 zl, ale bedziesz miala pewnosc ze na 3 dni zostanie na miejscu :P
a jak sobie podliczysz kupno wszystkich potrzebnych produktow to bedzie sporo drozej... i przede wszystkim licza sie umiejetnosci osoby ktora makijaz wykonuje - z Twojego pytania o produkty wnioskuje ze nie jestes w tej dziedzinie az tak biegla... a nawet na super kosmetykach mozna niestety zrobic sobie paskudna 'tapete' zamiast szalowego makijazu jak sie nie wie co i jak

Gość

  • Gość
"zestaw studniówkowy":)
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-23, 18:55:55 »
Nie wiem dlaczego tak wywnioskowałaś...
 Potrafię się dobrze pomalować,jestem plastyczką z zamiłowania i znam się na tym.Nie mam wątpliwości co do kolorów itp...Chodzi mi o podanie firm/nazw kosmetyków godnych polecenia.Na codzień nie używam np. pudrów i podkładów-lubię naturalne piękno :) ,a że to forum jest często odwiedzane przez kosmetyczki i wizażystki,dlatego o to pytam...

Gość

  • Gość
"zestaw studniówkowy":)
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-23, 19:28:40 »
podkladu Ci nie polece zadnego, bo tu fundamentalne znaczenie ma cera... jej stan, koloryt, stopien nawilzenia itp
ja lubie podklady w plynie, bo nie daja takiego tapetowatego efektu jak ciezkie mazidla. odradzam 2w1 czyli kompakty - to raczej za ciezkie dla mlodej cery ;)
jesli przyda sie korektor - najlepiej nie rozswietlajacy zeby nie bylo efektu zszarzenia i zmeczenia cery
dobrze nalozyc podklad nie jest latwo, ale na pewno dasz sobie rade :) przyda sie tez terakota/roz do wymodelowania owalu twarzy, zeby po pokryciu podkladem nie wygladala zbyt plasko. puder najlepiej sypki, drobniutki i dobrze dobrany do podkladu (transparentne tez lubia wygladac szaro) najlepiej byloby sie zaopatrzyc w dobry pedzel do pudru bo nakladanie puszkiem czesto konczy sie przedawkowaniem

z cieni - revlon, bourjois, inglot
bardzo dobrze robi baza pod cienie - np a ArtDeco - cienie naprawde przez caly wieczor zostaja tam gdzie powinny a nie roluja sie w zgieciu powieki

tusz: moj ulubiony to stary dobry Volume Glamour z Bourjois, byle oryginalny a nie podroba z allegro za 20 zl :P ale on nie jest podkrecajacy - wiec zalotka nie zaszkodzi ;) i wklejane kepki rzes... mniam

pomadka czy blyszczyk to sprawa barzdo indywidualna, niektore dziewczyny wola ciezkie tluste pomadki, inne wola lekkie albo wrecz plynne blyszczyki - wiec nie mam pojecia w czym sie bedziesz dobrze czula... bardzo trwale sa dwustronne manhattan (pomadka w plynie + blyszczyk) tylko trzeba uwazac zeby sie krzywo nie pomalowac bo tak na caly wieczor zostanie hehe ;)

pozdrawiam :)

Gość

  • Gość
"zestaw studniówkowy":)
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-24, 00:12:30 »
Oj...nie spodziewałam się tak szczegółowej odpowiedzi :) Ale bardzo dziękuje...
Jakby ktoś jeszcze chciał mi udzielić kilka profesjonalnych rad to wypiszę tu kilka moich cech,których znajomość-jak się okazało-jest niezbędna :P
Oto one:
Jestem szatynką,mam dość jasną karnację,szaroniebieskie oczy w ciemnych oprawach-głębokie spojrzenie :D ,twarz zaokrąglona-ale nie jak piłeczka:),moja cera jest raczej normalna bez większych problemów(od czasu do czasu tylko jakiś wyprysk)-ale to może jest zasługą kosmetyków.No i to chyba tyle...
Myślę,że z podkładem cieniem itd...nie będzie problemów,ale róż...szczerze mówiąc nigdy go nie używałam.Bałam sie zaryzykować,bo z różem faktycznie trzeba naprawde uważać,aby nie wyglądać komicznie...Nie wiem-może coż poczytam,a może kogoś poproszę o pomoc...

Implicite

  • Gość
"zestaw studniówkowy":)
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-26, 00:26:53 »
podstawą takiego makijażu będzie dobra baza: inglot, artdeco lub droższy kryolan

Offline CaroAngel

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 785
"zestaw studniówkowy":)
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-08, 22:09:38 »
Ja uzywam pod makijaz bazy wygladzajacej  "Cashmere Secret" firmy Dax Cosmetics. :lol:  Jest rewelacyjna,zawiera mikrosiateczke przestrzennych silikonow 3D, co sprawia ze perfekcyjnie wyrownuje nierownosci cery i delikatnie wyrownuje zmarszczki. Cara jest zmatowiona, kaszmirowa w dotyku i...przygotowana do nalozenia makijazu. Szczerze polecam :lol: