Autor Wątek: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 76458 razy)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #90 dnia: 2008-09-30, 08:50:25 »
Cytat: "makusek"
własnie otwieram gabinet i mam  znajomosci w sanepidzie i jak sie pytalam o autoklaw to kobietka powiedziala ze nie ma zadnej ustawy zeby posiadac autoklaw-jak na razie!!Moj kolega zajmujacy sie tatuazami tez cos przebakiwal o autoklawie i umowach ze szpitalami.wszedzie o tym głosno ale wymogu takiego jak na razie nie ma.natomiast  trzeba sie wykazac rachunkami z pralni chemicznej bo recznikow nie mozna prac w domu lub uzywac wyłacznie jednorazowych.

Co kraj to obyczaj.
Ja w chwili obecnej nie wyobrazam sobie pracy bez sterylizatora (komfort, bezpieczenstwo itd.).
Co do prania to u nas nie zabraniaja prania w domu, jest tylko zakaz w gabinecie ;)

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #91 dnia: 2008-09-30, 09:21:07 »
Jak pytałam jakiś czas temu w moim sanepidzie to wymagają sterylizatora kulkowego.
Ja tez nie znam się na autoklawach, ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić używany na allegro i mieć wysterylizowane narzędzia, niż kulkowy i tylko zdezynfekowane. Tylko powstaje pytanie czy te wystawione autoklawy- to "prawdziwe" autoklawy, które sterylizują narzędzia.
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #92 dnia: 2008-09-30, 09:34:32 »
Cytat: "jumpi"
Jak pytałam jakiś czas temu w moim sanepidzie to wymagają sterylizatora kulkowego.
Ja tez nie znam się na autoklawach, ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić używany na allegro i mieć wysterylizowane narzędzia, niż kulkowy i tylko zdezynfekowane. Tylko powstaje pytanie czy te wystawione autoklawy- to "prawdziwe" autoklawy, które sterylizują narzędzia.

Autoklawy musza spelniac okreslone normy i sa roznych klas. Do kazdej sterylizacji wklada sie opakowane wskaźniki chemiczne umieszcza się w różnych punktach komory sterylizatora. Wskaźniki chemiczne umieszczane wewnątrz opakowania - prawidłowe wybarwienie zezwala na użycie materiału. Poza tym przeprowadza sie rowniez kontrole okresowe. Poza tym aby mozna sterylizowac kilka kompletow narzedzi nalezy wykonywac sterylizacje w opakowaniach. Sterylizacja w opakowaniach umożliwia przechowywanie narzędzi przez pewien czas, który zależy od warunków przechowywania
Bez opakowania można sterylizować wyłącznie 1 zestaw narzędzi, który należy użyć bezpośrednio po wyjęciu ze sterylizatora.
Nie można sterylizować dużej liczby narzędzi nie opakowanych celem wybierania zestawów z komory sterylizatora

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #93 dnia: 2008-09-30, 16:58:03 »
Jumpi, a jak u Ciebie z kulokowym? Pytam z czystej ciekawosci, bo co sanepid to albo uznają albo nie :lol:
My, z Kasia poszłyśmy na łatwizne i sterylizujemy u zaprzyjaźnionej klientki- dentystki. Sprzet super, do sterylizacji narzedzi medycznych, a my nie musimy miec sterylizatora u siebie.
Wadą tego rozwiazania jest fakt, ze mamy niezliczona ilośc sprzetu do sterylizacji, bo przeca nie biegamy do Niej codziennie. Ile par cążek mamy, to już sama nie wiem.... 8)  
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #94 dnia: 2008-10-01, 08:56:23 »
Cytat: "Albertyna"

My, z Kasia poszłyśmy na łatwizne i sterylizujemy u zaprzyjaźnionej klientki- dentystki. Sprzet super, do sterylizacji narzedzi medycznych, a my nie musimy miec sterylizatora u siebie.

Oczywiscie jest to rozwiazanie, ale jak sama napisalas potrzeba wtedy duzo wiecej sprzetu, poza tym, taka usluga powinna kosztowac pare zlotych i jak policzysz czas, koszty transport, koszt sterylizacji to w pewnym momencie okaze sie, ze lepiej kupic sprzet ;).

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #95 dnia: 2008-10-01, 11:36:14 »
Hihihi pani dentystka ma swoj gabinet na przeciwko przystanku, z ktorego codziennie jezdze do domu, zatem koszty transportu wynosza 0zl. :wink:

A sprzetu i tak mamy duzo, biorac pod uwage duzo szkolen i klientek- tak nam wygodniej.  :D

Jednak, gdybysmy np mialy u siebie jeszcze np pircing, czy kosmetyke- autoklaw bylby pierwszy na liscie zakupow.  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #96 dnia: 2008-10-07, 11:13:08 »
Ja zadam teraz pytanie trochę z innej beczki, może trochę dziwne, ale dopiero zaczynam w zawodzie. Jakie narzędzia przerywają ciągłość skóry? (ja używam tylko cążek i to w dodatku bardzo rzadko, pedicure nie robię).
Teoretycznie jeśli nie przerywam ciągłości skóry to nie potrzebuję sterylizatora...(jeśli robiłabym tylko manicure biologiczny).
Właśnie wysłałam takie zapytanie do mojego sanepidu...
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #97 dnia: 2008-10-07, 14:53:15 »
oj, Kochana, bez sterylizatora ani rusz!
 Tu nie chodzi o to, że liczą się  tylko narzędzia, typu cążki czy inne Nawet penseta musi iść do sterylizacji, bo często są kropeczki krwi przy epilacji, jak ktoś ma bardzo grube cebulki.

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #98 dnia: 2008-10-07, 15:07:07 »
nawet łyżeczkę unny sterylizujesz;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #99 dnia: 2008-10-22, 11:49:49 »
Mam sterylizator i sterylizuje w nim wszystkie narzędzia metalowe, nawet nie przerywając ciągłości skóry. Pytanie było czysto teoretyczne...
Chciałabym przestrzec wszystkie osoby, które dezynfekują-spryskują papierowe pilniki. Ostatnio moja koleżanka zaraziła się grzybicą paznokci i stwierdziła, że zaraziła się u mnie w salonie. Ja bardzo przestrzegam higieny, zwłaszcza w salonie (przynajmniej tak do tej pory mi się wydawało), dezynfekuję narzędzia nawet po sobie - w domu. Wszyscy wiedzą, że mam "świra" na punkcie czystości, zwłaszcza w miejscu pracy. Tylko malowałam koleżance paznokcie i 2x skróciłam jej paznokcie na długość pilnikiem (spryskanym INCIDIN, wcześniej umytym), moje ręce i stopy klientki obowiązkowo spryskane skinseptem, zawsze ubieram rękawiczki,przed każdym zabiegiem myję ręce, klapki do pedicure- jednorazowe.
W całej sytuacji najgorsze jest to, że w żaden sposób nie mogę udowodnić swojej niewinności i w sumie do końca sama nie mogę być pewna czy to nie ja jej zaraziłam  :(  bo powinnam stosować pilniki jednorazowo. Z drugiej znów strony, nie da się wysterylizować tylko zdezynfekować- blaty, biurka, podłogi, łóżka, pochłaniacza pyłu itp. wiec też nie mamy 100% pewności, że nikomu nic się nie stanie :(
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #100 dnia: 2008-10-23, 09:01:33 »
Ja jestem teraz na L-4 i robie w domu tylko parę koleżanek.
Żeby nie mieć problemu, właśnie tego typu, to każda z nich ma swój pilnik i separatory (tzn specjalnie dla nich kupiłam nowe, zapakowany, by widziały, otwarłam przy nich). Trzymam zawinięte w chusteczkę i podpisane.

Ale w gab ciężko jest tak robi, bo ile mamy osób, które nie chodzą regularnie?

Offline buziaczek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 79
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #101 dnia: 2008-10-23, 12:24:43 »
właśnie przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi...i krzyczeć m się chce!!! ale czywiście nie na Was - tylko na wszystkie kosmetyczki i fryzjerów tu w UK :frighten:
Kiedy rozpoczęłam pracę w pierwszym ganinecie w Anglii i zapytałam o dezynfekcję...sterylizację...szefowa patrzyła na mnie jakbym była z innej planety 8O  8O  8O ... W tym gabinecie nie było NIC - przysięgam - NIC  :!:  :!:  :!:  co mogłabym użyć do zdezynfekowania , nie było ani płynów, ani sterylizatorów...kompletnie NIC...

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #102 dnia: 2008-10-24, 00:20:40 »
Buziaczku.. to nie nowina...
Jedna nasza kursantka pracuje w Kanadzie. Co Ona nam opowiada o tamtejszych salonach, to normalnie włosy dęba stają!!!!
Lekarze są drodzy, zatem ludzie z grzybicą stóp, paznokci przychodza do salonów i ządają cudu! Nie obsłużyc nie można. Zatem dziewczyny piłuja takie paznokcie, a potem malują ciemnym lakierem, żeby widac nie było  :?
Raz jednej pani paznokcieć zajety grzybica odpadł przy zabiegu...

Fajnie?  :yell:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline gosialek

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 116
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #103 dnia: 2008-10-24, 10:04:19 »
Cytuj
Raz jednej pani paznokcieć zajety grzybica odpadł przy zabiegu...

Fajnie?



Extra... Ale hardcore!! :lol:

A tak poważnie to straszne.

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #104 dnia: 2008-10-24, 20:30:47 »
Też słyszałam, że od nas wymagają  sterylności, jak w szpitalu, a w innych krajach, które są niby bogatsze od naszego daleko im do nas.