Autor Wątek: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 76679 razy)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #60 dnia: 2006-08-25, 20:43:34 »
no tak co chwile wcghodza nowe ustawy,utrudniajace zycie ale coz...
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
autoklaw
« Odpowiedź #61 dnia: 2008-01-02, 19:24:10 »
Hej Kochani! Poszukiwałam na forum ale nic nie znalazłam więc pytam...

Jaki polecacie autoklaw, zamierzam kupić bo mam problem z sanepidem a najbliższe miejsce gdzie mogę podpisać umowę ze sterylizatornią jest ponad 30 km. i dosyć drogo więc postanowiłam pożyczyć pieniądze i kupić. Chcę pezeznaczyc na ten cel ok. 10 000zł.
 
Oczywiście pójdę też do miejscowego sanepiduzapytać , ale wasze zdanie bardzo mnie interesuje.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #62 dnia: 2008-01-02, 19:43:23 »
mysle,ze w tej cenie masz dobry autoklaw klasy B,Tau Clave(coś ok.9tyś.)
Mały i poręczny i bardzo skuteczny.


Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #63 dnia: 2008-01-02, 21:27:02 »
Kurcze ale fajnie my niestety nie mamy-ale te ceny to naprawdę ja nie wiem...
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: autoklaw
« Odpowiedź #64 dnia: 2008-01-03, 07:39:49 »
Cytat: "ankuak"
Chcę pezeznaczyc na ten cel ok. 10 000zł.

My kupilismy taki:
Millenium B

Poczekaj do targow, my dostalismy w promocji i za cene autoklawu dostalismy zgrzewarke oraz po pierwszej wplacie 6000 zl, reszte rozlozyli nam na 6 rat bez zadnych % i oplat.

Gość

  • Gość
:)
« Odpowiedź #65 dnia: 2008-01-24, 23:26:12 »
witam !
niedawno otwarłam gabinecik i jestem bardzo zadowolona - a jeśli chodzi o autoklaw to chyba jestem jedyną osobą która go ma w moim mieście choć tyle gabinetów i salonów istnieje ... nie rozumiem tego - przepisy to przepisy a jak widać nie każdy się do tego stosuje ! za autoklaw zapłaciłam dość dużo ale na tym koszty się nie kończą !! co mnie bardzo zaskoczyło ... no ale jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej to piszcie :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #66 dnia: 2008-01-24, 23:44:14 »
póki co to chcemy żebyś uzupełniła miejscowość w profilu  :wink:
 a o autoklawie to też pewnie chcemy wiedzieć bo na tym polega zasada działania forum  :wink:  
ale jeśli to tajemnica to przeżyjemy  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline MariaW_Innowacje

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #67 dnia: 2008-04-13, 00:11:22 »
OLIWECZKOOO, przede wszystkim, nie ma nakazu kupowania do gabinetu autoklawu, chociaz sama takowy bede niedlugo posiadac, ale jest nakaz podpisania umowy na sterylizowanie narzędzi w autoklawie np. z gabinetem stomatologicznym, jeżeli w gabinecie stosujemy narzędzia wielokrotnego użytku (cążki, pincety, kleszcze itp)...
w tej chwili ciekawą promocję ma firma Elarto:
http://www.elarto.pl/hurtownia,produkty,30_Autoklawy__Dezynfekcja.html
obydwa za 4900zl

Przy okazji napisze jeszcze ze wg wewnetrznych przepisów sanepidowych jest ZAKAZ stosowania sterylizatorów kulkowych, co niestety nagminnie gabinety lamią i sterylizują w nich ukradkiem cążki i pincety. Masakra... Na świeżo wlasnie od mojej znajomej z sanepidu mam info o gabinecie, w którym zakażono klientke WZW typu C.... Sprawa w sądzie, odszkodowanie od 20 tys zl w góre... wiec zamiast kombinowac, naprawde warto stosowac sie do prostej zasady: traktuj klientki tak, jak sama chcialabys byc traktowana (domuślnie: obslużona wysterylizowanym, jalowym sprzętem)... Pozdrowionka

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #68 dnia: 2008-04-13, 08:33:20 »
No z tą umową to nie jest tak prosto bo u mnie również w mieście nie ma takiej możliwości(brak sterylizatorni która świadczy takie usługi ok40 paru kil. w jedną stronę więc,żeby jeździć to raz doliczyć koszty transportu plus czas no i mieć z 20 par cążek, penset itp, więc nie ma to sensu) a sanepid nie dopuszcza do podpisania umowy z stomatologiem, pozostaje jedynie zakup autoklawu.

A tak apropos to autoklawy o których mówisz są z najniższej klasy i wolno w nim sterylizować jedynie narzędzia lite nie porowate, więc chociażby frezy odpadają , i dlatego zastanawiam się nad tą klasą wyższą (środkową) autoklawu, żeby nie okazało się za 3 lata że taki jak w/w sanepid kwestionuje  :?
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #69 dnia: 2008-04-14, 18:10:56 »
Znajoma ma ten autoklaw Baby, co jest jako drugi na http://www.elarto.pl/hurtownia,produkty,30_Autoklawy__Dezynfekcja.html
Jest bardzo zadowolona. Był na targach w Warszawie, kosztuje chyba 5000

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #70 dnia: 2008-04-22, 10:30:29 »
Ja również myję pilniki i syryskuję INCIDIN N lub INCIDUR, a ręce Skinsept Pur. A jak dezynfekujecie pęsety do regulacji brwi?
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #71 dnia: 2008-04-23, 07:44:09 »
My kupilismy profesjonany autoklaw MOCOM Millennium B i mamy spokoj. Mamy kilkanascie kompletow do manicure i pedicure i przy kazdej klientce rozrywane jest sterylne opakowanie.
Odpady medyczne odbiera firma utylizacyjna i jest spokoj.

Zeby jeszcze tej roboty papierkowej przy tym nie bylo!

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #72 dnia: 2008-05-03, 20:26:10 »
a co można jeszcze  zastosować zamiast autoklawu?

Offline MariaW_Innowacje

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 56
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #73 dnia: 2008-05-04, 10:50:00 »
Zasada jest taka:
jest obowiązek sterylizowania narzedzi wielokrotnego użytku w autokalwie, nie ma obowiązku kupowania do gabinetu autoklawu, ale trzeba miec podpisana umowe albo ze sterylizatornią szpitalna, albo np. z gabinetem stomatologicznym jakimś.
U mnie sie oplaca do szpitala zawozic, bo place 25zl za 10 pakietów narzedzi. Pakiet to po prostu jedno opakowanie zamkniete, zalaminowane w specjalna folie przez szpital po sterylizacji. Czyli np. 25 zl za 10 cązek, 50zl za 20 pakietów, np. 10 cązek, 5 omeg i 5 metalowych kopytek... itd... to jest bardzo tanio, bo np. w jednym baginecie stomatologicznym licza miesiecznie 450zl bez wzgledu na ilosc narzedzi, to ile musialabym tych brudnych narzedzi miec, zeby to sie oplacalo...

Zasady higieniczne:
- narzedzie metalowe wielokrotnego uzytku po uzyciu wrzucasz w gabinecie do pojemnika z roztworem plynu dezynfekujacego
- po uplywie czasu dezynfekcji wyciagasz, pluczesz w komorze zlewu przeznaczonej do mycia narzedzi, wkladasz do pojemnika czystego, w którym potem zawozisz do szpitala...
- ze szpitala dostajesz zapakowane w specjalnie zalaminowane po autoklawie woreczki

- jesli chodzi o igly i przedmioty ostre jednorazowego uzytku - nie wolno ich wyrzucac do smietnika
- musisz mies specjalny zamkniety pojemniczek z dziurką w wieczku, przez która po uzyciu wrucasz igle, wiertlo itp...
- potem ten pojemniczek zawozi sie do spalarni szpitalnej do spalenia.

jesli jeszcze jakies pytanka bedziesz miec - zadawaj :)

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #74 dnia: 2008-05-04, 12:15:25 »
A myjki ultradźwiękowe są lepsze niż sterylizatory kulkowe? I czy rzeczywiście sanepid zabronił ich używać (kulkowe).
Ile powinnam mieć kompletów  takich narzędzi w gabinecie
jednoosobowym :)