Autor Wątek: Dotacje na rozpoczęcie działaności  (Przeczytany 62139 razy)

Gość

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #45 dnia: 2007-11-16, 14:04:25 »
kurde to ja juz nie wiem, ja jestem z torunia, i babka w urzedzie mowila mi ze juz kasa cala zostala rozdana i jezeli teraz zloze wniosek to w styczniu musze jeszcze raz go skladac - troche bezsens. nie wiem co robic

Offline Kasiunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie?
« Odpowiedź #46 dnia: 2007-11-27, 11:37:47 »
Witam, mam nie wielki problem, słyszałam że wypełnienie wniosku jest bardzo ważne i nie można popełnić błędu  bo dotacja nie zostanie przyznana. Więc tu chciałabym prosić, żeby mi ktoś pomógł i odpowiedział na takie pytania co gdzie mam wpisać.
-Na stronie II jest tabelka(pkt7.Przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej w okresie 12 m-cy)  
jaką kwotę mam wpisać w rubrykach transport, inne i podatek dochodowy?
-Co mam wpisac w załącznikach nr1 kalkulacja kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej oraz źródła ich finansowania( i znowu tabelka: wyszczególnienie kosztów, źródło finansowania kosztów[własne ,obce]) tu mam wpisać np "ceny wyposażenia salonu" a cene ze źródeł własnych czy obcych?
-Kolejny załącznik to szczegółowa specyfikacja i harmonogram zakupów w ramach wnioskowanych srodków. i tu mam wyszczególnienie zakupów,wnioskowane środki z funduszu pracy, przewidywany termin zakupu. I jak mam to wypełnić jak nawet nie wiem kiedy rozpatrzą ten wniosek.

Proszę o pomoc niby nie takie trudne ale wole zeby mi ktoś w tym pomógł, z góry od razu dziekuję
Buziaki...

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #47 dnia: 2007-11-27, 16:33:11 »
Kasiunia obiecuję, że ci pomogę, odezwę się wieczorkiem bo eraz niestety muszę obiad robic ;)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #48 dnia: 2007-11-27, 19:10:07 »
Kasiu rozumiem że chodzi o dofinansowanie dla bezrobotnych na otworzenie działalności?
czy też dofinansowanie istniejącej już firmy?
bo za bardzo nie wiedziałam gdzie dokleić ten Twój temat więc dokleiłam tutaj... :roll:
jeśli źle odczytałam to przeniosę do innego tematu...
 na przyszłość proszę dopisywać się do istniejących tematów zamiast zakładać nowy  :)  
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Kasiunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #49 dnia: 2007-11-28, 09:26:09 »
Aniu możesz go wklejac gdzie chcesz zebym tylko otrzymała jak najszybciej odpowiedź
Buziaki...

Alutkazaj

  • Gość
Re: Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie?
« Odpowiedź #50 dnia: 2007-11-28, 09:43:04 »
Ja postaram sie pomoc bo niedawno sama ten wniosek wypelnialam i dostalam dotacje:)
-przewudywane efekty ekonomiczne, musisz sobie mniej wiecej obliczyc ile bedziesz w stanie zarobic, oczywiscie dobrze zeby to bylo troche wiecej niz wydasz na czynsz, podatki, zus itd. ;) powiem szczerze, ze nie skupialam sie bardzo na tym punkcie, zreszta pani ktora przyjmowala wniosek tez nie
-najwazniejszy jest punkt, w ktorym robisz specyfikacje ile i na co wydasz ze srodkow otrzymanych z dotacji
-musisz pamietac, ze np. na remont nie mozesz wydac wiecej niz 30% jesli tak to musisz zapewnic wlasne srodki na ten cel
-ja robilam to tak, ze po lewej stronie pisalam np:
1.sprzet kosmetyczny:
*wapozon
*kombajn itp. i robilam klamre i wpisywalam ogolna kwote, np. 5000
chodzi o to, ze nie musisz wpisywac ile kosztuje pojedyncza rzecz tylko grupujesz je i podajesz sume i tego musisz sie trzymac. musisz kupic wszzystko co wyszczegolnilas i okazac sie pozniej faktura.
jest tez cos takiego jak furtka dla pieniedzy, ktore pomoga ci zostac z danej puli bo np. dostalas rabat w hurtowni i masz jeszcze 200zl do wykorzystania, wtedy w punkci 1. sprzet kosmetyczny robisz sobie podpunkt: pozostale drobne sprzety kosmetyczne i w ten sposob mozesz cos jeszcze dokupic jesli cos ci zostanie :)
-przy robieniu kalkulacji kosztow uwzgledniasz tez wlasne srodki- pamietaj ze musi ich byc min. 25%.
mam nadzieje ze cos z tego zrozumialas;)  ja pisalam oczywiscie o dotacji z urzedu pracy ;) powodzenia

Offline Kasiunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #51 dnia: 2007-11-28, 10:30:44 »
Dziękuję, zrozumiałam wszystko, w razie wątpliwości bede pytać, Buziaki :D
Buziaki...

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #52 dnia: 2007-11-28, 12:41:20 »
powiem ci jak ja wypelniałam ten wniosek bo mam go teraz przed sobą wypisany na brudno - mnie dotację równiez przyznano.
no to tak, w tej tabelce przewidywane efekty ekonomiczne w "innych kosztach" (bo o to pytasz?) ja wpisałam kawa, herbata, woda itp i dałam miesięcznie 200zł i w roku 2.400, a potem ten podatek dochodowy musisz obiliczyc sobie, od sumy jaka ci wyszła w rubryce zysk/strata brutto, odejmujesz 19% tej sumy (tyle wynosi podatek dochodowy jak rozliczasz sie na zasadach ogólnnych) pani w urzędzie powiedziała mi, że oni aż takiej wagi do tej tabelki nie przywiązują, ale ważne żeby było dobrze poobliczane i żeby rentownośc nie wyszła ci za mała i żeby zysk netto nie był zbyt mały, nie daj boże na minusie, no wydaje mi się, że nie może byc napewno mniejszy niż najniższa krajowa
co do drugiego pytania:
kalkulacja wydatków, ja wpisałam tu ile przeznaczam na remont, ile na czynsz, ile na media, sprzęt, reklamę, zus, kosmetyki i środki czystości i do każdego pisałam: albo środki własne albo dotacja, zależy jak to sobie tam chcesz rozporządzic
a teraz szczegółowa specyfikacja i harmonogram zakupów w ramach wnioskowanych srodków: ja wpisywałam poprostu termin realizacji: do 30 dni od otrzymania dotacji.. a później jak została mi ona przyznana to w umowie mam wyznaczone te 30 dni od rozpoczęcia działalności na zakup. (w moim przypadku było to tylko wyszczególnianie sprzętu bo na to przeznaczam te pieniądze, a remont i resztę ze środków własnych)
mam nadzieję, że trochę ci pomogłam, jesli nie o to ci chodziło, to mów,może mi się uda jakoś pomóc, w końcu trzeba sobie pomagac nie dziewczęta? ;) ja też miałam trudności z wypełnieiem tego wniosku, jak go pierwszy raz zobaczyłam to się przeraziłam tym bardziej, że ja miałam 1 dzień na jego wypełnienie, a ja niestety w takich sprawach to troszke noga jestem,ale siostra i ciocia na szczęście mi pomogły ;)
      
      Dodane po 11 min.:
                     a tak w ogóle Alutka jak tobie idzie, dasz radę przed świętami ruszyc?  :wink:

Offline Kasiunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #53 dnia: 2007-11-28, 12:53:32 »
jesteś kochana, baardzo mi pomagasz, właśnie o to mi chodziło, dziekuję dziewczyny, w razie obaw napisze na pewno, pozdrawiam sedecznia
Buziaki...

Alutkazaj

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #54 dnia: 2007-11-28, 13:56:21 »
Brodka- nie ma innej opcji, musze ruszyc przed swietami, w zasadzie te 2 pierwsze tygodnie grudnia beda u mnie bardzo gorace bo wszystko wtedy na hurrra bede kupowac i zalatwiac. Mam juz zrobiona hydraulike, w przyszlym tygodniu facet mi wykonczy lazienke, meble juz sie robia, dzisiaj spotkanie z przedstawicielem z hurtowni Kontact i skladam zamowienie. Staram sie tez o wsparcie pomostowe zeby jakos dzialac przez ten pierwszy rok;)  Jest tylko maly problem ze zrobieniem wejscia, bo na plytki jest juz za zimno i niestety schody beda okropne, mam tylko nadzieje ze panie z sanepidu to zrozumieja, sila wyzsza!
W piatek jade podpisac umowe do urzedu pracy i w zasadzie w przyszlym tygodniu juz bede miala pieniazki z dotacji :) pozdrawiam


a propos wniosku o dotacje- widze ze roznil sie troche od mojego w formie.

Offline Kasiunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #55 dnia: 2007-11-28, 14:53:51 »
czyli biznes planu nie trzeba,uuuhh a ja juz miałam napisany tylko powklejac dane
Buziaki...

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #56 dnia: 2007-11-28, 15:25:05 »
kto wie, byc może każdy powiat ma troszkę inne te formularze, ta tabelka o której pisałam Kasiuni u mnie była, ale nie tak jak ona napisałam na drugiej stronie tylko np na 5 :) ale chodziło o to samo raczej, a co do biznes planu jako takiego no to rzeczywiscie nie trzeba, tylko ten wniosek i załączniki do niego ;)
Alutka trzymamy kciuki, oby wszystko wypaliło  :D a możesz powiedziec coś więcej o tym wsparciu pomostowym?

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #57 dnia: 2007-11-28, 19:12:27 »
Cytat: "Kasiunia"
Aniu możesz go wklejac gdzie chcesz zebym tylko otrzymała jak najszybciej odpowiedź


Tobie chodzi o szybką odpowiedź a mi o porządek na forum i dopisywanie się do odpowiednich tematów  :?
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Alutkazaj

  • Gość
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #58 dnia: 2007-12-03, 17:02:48 »
Ja wlasnie od dzisiaj zaczynam wydawac pieniadze z dotacji :D super uczucie!!  Ciesze sie, ze mam to juz za soba ale wydaje mi sie, ze czekanie 3 miesiace na dotacje to troche za duzo!! Nic nam nie chca ulatwic zycia wszystkie te smieszne przepisy i regulaminy, mam tylko nadzieje ze uda mi sie ruszyc przed swietami.

Offline Kasiunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Dotacje na rozpoczęcie działaności
« Odpowiedź #59 dnia: 2007-12-03, 17:49:41 »
Dziewczyny znowu mam wątpliwości co do wypełnienia wniosku.w tej tabelce Przewidywalne efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej w okresie 12 m-cy, w której są koszty do wpisania jest koszt zakupów materiałów,towarów lub usług co mam wliczyć do tej kwoty która mam tam wpisać. To chodzi tylko o zakup sprzętu za te pieniądze co dostane z Urzędu czy ogólnie co bede jeszcze za pare miesięcy kupować.
A ta rubryka Transport i wynagrodzenia pracowników chyba mi nie są potrzebne jezeli chce pracowac narazie sama

Przychód?? Skąd mam wiedziec ile zarobie, mam sobie to wymyslic zeby było większe niż koszty??

a co z podatkiem dochodowym co mam wpisac?
to jest trudniejsze niz myślałam,  proszę pomóżcie
Buziaki...