Autor Wątek: Początki  (Przeczytany 7974 razy)

Offline mucaki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Początki
« dnia: 2013-02-19, 13:44:24 »
Hej dziewczyny!
Jestem tu od niedawna. Swój gabinet otworzyłam w grudniu, było średnio trochę przyszło klientek ale większość to pustki, w styczniu tak samo a luty to już porażka :( Nie wiem co mam robić :( Jestem załamana, siedzę całymi dniami sama nikt nie przychodzi, nie mam pomysłów jak przyciągnąć klientele, były ulotki, sweetdeal stojaki, internet, promocje... i nic :(
Jak wam szły wasze początki czy też było tak kiepsko czy rozkręciło się dość szybko??


Pozdrawiam Was serdecznie

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Początki
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-02-20, 07:42:32 »
Przeszukaj trochę forum, było już kilka pomysłów ale złotego środka niestety nie ma.

Offline paradisso

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Początki
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-03-15, 16:30:25 »
nie przejmuj się , ja otwierałam gabinet w listopadzie , teraz zmieniłam lokal i czekam, nadal czekam na klientki może przyjdą razem z wiosną

Offline Daidoss

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Początki
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-03-18, 11:29:28 »
Trafiłaś na trudny okres dla gabinetów kosmetycznych, tym bardziej, że dopiero startujesz i nie masz stałych klientów. Nie łam się :) wiem, że łatwo powiedzieć a opłaty trzeba robić

Offline mucaki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Początki
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-11-29, 21:40:47 »
Witam Was serdecznie :)
Zaraz grudzień :) I mija mi rok od otwarcia gabinetu no cóż kokosów nie ma ale w tej chwili starcza mi na opłaty baaa i jeszcze zostaje co nie co w cale nie aż tak mało :) Po roku stwierdzam że potrzeba jest dużo cierpliwości i samozaparcia aby pociągnąć to wtedy kiedy załamujesz ręce bo nikogo nie ma a ty siedzisz cały dzień sama w gabinecie. Wszystkim Wam życze mnóstwa ZADOWOLONYCH klientek. Przez ten rok działalności miałam klientki bardzo zadowolone które potem nie wróciły, dlaczego :question: Nie wiem Były takie które po 3 tyg przyszły z reklamacją że im się henna zmyła po tygodniu hmm.. no cóż nie będę komentować 8O, ale są klientki które wpadły do mnie właśnie w ciągu tych pierwszych miesięcy i są do dzisiaj, mało tego polecały mnie a znajome wracają i polecają dalej :) ŻYCZĘ POWODZENIA I NIE ZAŁAMUJCIE SIĘ ! Chociaż i mnie pewnie jeszcze jakieś wątpliwości i gorsze dni najdą :)

Pozdrawiam Was dziewczyny   :wink: :wink:

Offline Jagna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 171
Odp: Początki
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-12-12, 08:08:53 »
Super że mimo początkowych problemów udało ci się działalność rozkręcić, życze ci dalszych sukcesów i zadowolonych nie upierdliwych klientek :)

Offline EwaOch

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Początki
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-12-15, 00:08:28 »
Witajcie, dziś otworzyłam swój Gabinet.
Mucaki - przeczytałam Twoją historię i trzymam kciuki. Zobaczymy jak będzie - otwieram dokładnie w tym samym okresie. Mam zamiar sporo włożyć w reklamę i trochę liczę, że poznają mnie klientki w okresie świateczno - noworocznym.
Jeśli masz jakieś dobre rady, chętnie posłucham.

Offline nutelka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Początki
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-12-17, 23:16:55 »
EwaOch ja też dopiero zaczęłam:) Jak te pierwsze dni? Powodzenia w rozkręcanku:)

Offline mucaki

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Początki
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-12-13, 10:08:13 »
Hej kochane!
Jak tam wasz biznes? Jestem tutaj znowu po 2 latach 😊
ten rok był bardzo dobry zarabiam na siebie klientki wracają
Przychodzą jednak chwile np teraz że jest kiepsko listopad cieńko,  grudzień zapowiada się tak samo....
Weszłam na duży ZUS 😕 i dobija mnie to 😕 opłaty są duże mi wychodzi miesięcznie 2tys.
Mam już w głowie czarne scenariusze i myślę że trzeba będzie to zamknąć 😟😟😟  mam nadzieję że moje kłopoty są chwilowe.
Jeśli chodzi o dobre rady? Przede wszystkim być sumienna w tym co się robi, umieć podejść do klientek i UWAGA nie zniżki cen i nie robić promocji zbyt często, kto ma przyjść i tak przyjdzie nie ważne czy ta promocja będzie czy nie choć nie ukrywam że dobrą promocją salonu od czasu do czasu jest wystawienie czegoś na grupie ja robiłam tak na początku i masa klientek została i polecał dalej.

A jak Wam mija ten przedświąteczny czas??
Pozdrawiam Was serdecznie 

Offline maddy

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Początki
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-07-12, 09:02:10 »
Witajcie :) Mam prośbę do tych bardziej doświadczonych w promocji własnego salonu. Wiem już, że warto zainwestować w reklamę internetową i póki co sporo klientek trafiło do mnie przez facebooka co mnie cieszy. Ale zastanawiam się nad dodatkową reklamą w okolicach Lubina (salon mam w Lubinie). Wiem, że agencja reklamowa Wrocław wykonuje małe banery i plakaty reklamowe, tylko zastanawiam się, czy jest sens reklamować się w małych miejscowościach w ten sposób. A może wystarczą same ulotki roznoszone pocztą? Nie wiem jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie. Wykonuję też makijaż i myślałam, żeby pod kątem wesel się reklamować, w końcu teraz jest gorący okres na śluby.

Offline ButterflyHurtowniaKosmety

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
  • www.butterflyhurt.pl - moje miejsce
Odp: Początki
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-07-12, 11:07:58 »
Banery mówią o istnieniu salonu. Z kolej ulotki informują o promocjach. Pytanie jaki jest budżet i jaki cel mamy osiągnąć.
Zaopatrzenie salonów kosmetycznych.

Offline maneczka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Początki
« Odpowiedź #11 dnia: 2017-01-03, 12:55:23 »
Myślę, że fajnym pomysłem na reklamę swojego gabinetu jest zarejestrowanie swojego gabinetu na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Niewielkim kosztem można przyciągnąć kilka klientek ze swojej okolicy, które właśnie szukają zabiegów jakie oferujesz. Ze swojej strony mogę polecić portal : cenzura :
« Ostatnia zmiana: 2017-01-11, 10:14:25 wysłana przez Tomek »

Offline Maja_Tom

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Początki
« Odpowiedź #12 dnia: 2017-02-13, 22:28:56 »
Spokojnie i bez nerwów :przytul:, każdy biznes należy rozwijać etapami. Przeanalizuj swój gabinet, zobacz jakie ma plusy i minusy, co warto zmienić a co nie, następnie zrób sobie plan działania i realizuj go po kolei. Proponuję też znaleźć coś na co klienci zwrócą uwagę. W swoim gabinecie postawiłam na akcesoria, rękawiczki, kubeczki, maseczki, i tym podobne, wszystko kolorowe i estetyczne, znalazłam je na solomedica. Klienci bardzo często zwracają uwagę na higienę i gdy widzą że wszystko jest jasne, czyste i kolorowe od razu wiedzą, że trafili w dobre ręce. Proponuję zatem przeanalizować wszystko, zrobić plan i znaleźć swój sposób.

Offline LiLi

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Początki
« Odpowiedź #13 dnia: 2017-04-20, 11:47:56 »
Dokładnie, nie ma się co stresować, bo to nie o to tu chodzi. Choć jestem przekonana, że bez solidnej pracy się nie obejdzie.

Offline evelinkaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Początki
« Odpowiedź #14 dnia: 2018-04-24, 14:27:25 »
Musisz wprowadzić coś nowego do gabinetu w takim razie żeby przyciągnąć klientki jeśli narzekasz na pustki to coś jest nie tak ale rozumiem cie ja tez tak mialam. Z ciekawostek powiem ci ze ostatnio kupilam urzadzenie AquaSure ktore sluzy do oczyszczania wodorowego i duzo klientek na to jest efekty sa widoczne to i sie zyski zgadzaja sprawdz sobie !