Autor Wątek: pielęgnacja okolic oczu  (Przeczytany 20439 razy)

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-05-02, 19:30:01 »
Cytat: "limonka85"
czesc!!!!!!!!!!!!Firma dermika ma zabiegi na pielegnacje okolic oczu.


Każda firma ma coś do zaoferowania na okolice oczek...  :D
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-05-03, 18:11:03 »
na jakie zabiegi moglaby sie wybrac do gabinetu?

I jakich krmow uzywac? Jest to osoba ktora ma 23 lata.

Poprawcie mnie jesli sie myle - zmarszczek nie da sie usunac (omijajac oczywiscie takie metody jak botox czy cos) jedynie kremami mozna je wyplycic?

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-05-04, 14:18:57 »
Poprawcie mnie jesli sie myle - zmarszczek nie da sie usunac (omijajac oczywiscie takie metody jak botox czy cos) jedynie kremami mozna je wyplycic?[/quote]
Cytuj



Nie mylisz się, kremy przeciwzmarszczkowe jedynie spłycają zmarszczki, chociaż niektóre firmy obiecują nie wiadomo jakie efekty

Gość

  • Gość
krem pod oczy przeciwzmarszczkowy
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-05-27, 13:13:41 »
Robia mi sie przedwczesnie zmarszczki pod oczami a mam dopiero 21 lat. Na zajeciach u mnie babeczka powiedziala ze jak najbardziej mimo iz jestem mloda moge uzywac kremow przeciwzmarszczkowych, bo sa takie kremy dla okolo 25 roku zycia.
Szukama w drogeriach i aptekach i nie moge takiego znalezc. Jedna babka mi powiedziala ze to sa za powazne kremy dla mnie.

Nie wiem jakich mam wkoncu uzywac.
Mozecie mi cos poradzic?

Gość

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-05-27, 14:07:49 »
nie mozemy sie kierowac regułkami ze szkółki ze jak mówią ze krem na zmarszczki od 25 roku to tak ma byc!!! jesli masz zmarszczki to powinnas taki krem stosowac!!! w kazdym kremie pielegnacja skóry polega na nawilzeniu!szukaj kremów gdzie w skłądzie znajduje sie gliceryna glikol propylenowy pantenol oraz emolienty taki jak chitozan kwas hialuronowy oraz kwas piroglutaminowy PCA-NA jest to składnik NMF bardzo silne własciwosci nawilzające wiąze ponad 60 % wagowych wody. Co do dokładnych firm lub nazw kosmetyków nie znam!!! wiem ze dobre kosmetyki sa z firmy SVR. Sprawdz skład INCI albo popros w aptece o pomoc napewno cos sie znajdzie!pozdrawiam

Implicite

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-05-27, 14:17:08 »
ja od 2 tygodni używam tego kremu -> http://www.galanea.pl/kn.html
dostępny jest tylko w aptekach
jestem bardzo zadowolona, nawilża i "wcisza" cerę. no i jest naprawdę hipoalergiczny. testowałam już wiele kremów hipoalerg. ale ten jest najlepszy jak do tej pory

jeśli chodzi o zmarszczki, to ja miałam mały problem ze skórą wokól oczu,jak na razie skóra jest bardziej napieta i "jędrna" ;-)

poszukaj w necie, jest wiele kremów przeciw zmarszczkowych dla takich młodych dziewczyn jak my :-)

Implicite

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-05-27, 14:18:54 »
najważniejsze - cena ok 15zł

Gość

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-05-27, 17:31:45 »
Tomasz5sk
z tym glikolem propylenowym to bym sie klocila. Mnie uczono, z wiecej on szkodzi niz daje pozytku.

Gość

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-05-27, 18:16:51 »
glikol propylenowy jest zblizony do gliceryny!!!ma bardzo dobre działanie  owszem w wyzszych stęzeniach moze niekorzystnie oddziaływac na płaszcz hydrolipidowy! w kremach jego stęzenie nie powoduje skutków ubocznych :)

Gość

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-05-27, 21:09:36 »
glikol propylenowy zostal wymyslony jakies 10 lat temy przez jakiegos goscia i mialbyc to istotne odkrycie, mial miec swietne wlasciwosci nawilzajace.
Co sie okazalo, daje on tylko uczucie swietni nawilzonej skory,  tak naprawde powoduje m.in. szybsze starzenie sie skory.

Nie wiem jak ciebie, ale nas w szkole przestrezgali przed tym.

Gość

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-05-27, 21:26:46 »
glikol propylenowy wnika w głąb warstwy rogowej i wiąze wodę!!! nie daje uczucie nawilzenia ale nawilza!!jesli cos wnika i powoduje przyciąganie wody to powoduje nawilzenie skóry. od strony chemicznej takie jest jego działanie!! chyba ze znasz inną chemię

Gość

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-05-27, 21:28:13 »
mam pytanie ! w jaki sposób powoduje starzenie sie skóry?? jakie są objawy ??? jak działa na skórę powodując jej starzenie sie

Gość

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-05-27, 21:38:08 »
glikol propylenowy zmiekcza i uelastycznia obszary warstwy rogowej!uwodnienie ma bardzo dobry wpływ na przebieg procesów biochemicznych poprawia nawilzenie korenodesmosomów ułatwiając tym samym prawidłową eksfoliację.

Gość

  • Gość
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-05-28, 14:48:35 »
sory, ale na chemii nie znam sie tak jak ty, mowie to czego mnie uczyli, a skoro tak wykladowca mowil to chyba cos w tym jest prawda?

Widze, ze zrobil sie z tego calkiem inny temat ale ciekawy, wiec fajnie by bylo jakby ktos jeszcze sie wypowiedzial na ten temat.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
pielęgnacja okolic oczu
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-05-29, 22:36:22 »
Wracając do tematu polecam krem pod oczy z firmy Mary Cohr z fitohormonami, jest naprawdę świetny, wiele moich klientek ma problem z doborem kremu pod oczy a ten krem bardzo często chwalą, jego zaletą dodatkową jest to iż posiada on drobinki rozpraszające światło więc kamufluje optycznie zmarszczki  :wink:

I zgadzam się, że kremu nie dobiera się tylko do metryki a do potrzeb skóry :D
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta