Autor Wątek: Urząd pracy sponsorujący kurs  (Przeczytany 56188 razy)

Gość

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-12-11, 20:24:45 »
Są dwa powody z jakich Urząd Pracy może sfinansować taki kurs:
-uprawdopodobnienie zatrudnienia czyli przyszły pracodawca podpisuje z Urzędem Pracy umowę, że zatrudni kursanta na conajmniej 6 miesięcy
-gdy kursant otwiera sam własną działalność gospodarczą natychmiast po ukończeniu kursu

To przy dofinansowaniach unijnych na zasadach ogólnych, wtedy pula do wydania zamyka się w kwocie 1000 Eur.

Druga pula dotyczy finansowania szkoleń niepełnosprawnych bezrobotnych, zatem te panie które mają orzeczoną tzw "grupę" mogą ubiegać się o przyznanie środków w dwóch różnych działach.

Gość

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-12-11, 21:04:46 »
gaba ja jestem niepełnosprawna czyli jakie sa warunki uczestnictwa kursu? takie same jak przy zdrowych bezrobotnych musze mieć załatwione miejsce zatrudnienia po kursie lub firmę?

Offline biedroneczka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 268
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-12-11, 22:15:02 »
u nas robili ostatnio kurs manicure i wizażu ale się nie załapałam bo nie mam 25 lat.paranoja przecież to nie od wieku zależy.a może się mylę? :roll:
http://iso400.go.pl
zapraszam na stronkę mojego męża

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-12-11, 22:30:16 »
No, niestety biedroneczko ale z tym tak jest, dla mnie skandal. Skoro mam ponad 30 lat to nie mogę chcieć założyć swojej firmy i dowiedzieć się wielu rzeczy na kursach np. o dofinansowywaniu z UE, prowadzeniu firmy itp. A raczej mogę ale nikt mi w tym nie pomoże... Widać tacy jak ja to już tylko do piachu tylko kto tych darmozjadów z  ZUSu opłaci?:/ :evil:

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-12-11, 22:36:26 »
wklejam z innego tematu

Cytat: "sun_nails"
Dziewczynki a moze wiecie cos albo słyszałyscie o Urzędzie pracy w Gdyni..Chciałabym zrobić kurs w bass cosmetics akrylu ,żelu,zdobnictwa i wydusic ile sie da..Juz napisałam bardzo treściwe podanie z adresem firmy gdzie chce sie szkolić ,które chce złozyć w najbliższym czasie
mam nadzieje ze zostanie to rozpatrzone pozytywnie
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-12-13, 15:06:11 »
Ale mam lipe jak mnie nie zatrudni na 6 miesiecy to bede musiala oddac kase UP  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  to mi nie odpowiada nikt nie da nam 100% gwarancji :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-12-13, 15:08:55 »
zgadzam sie z Mako
i uważamże jak iść na kurs to lepiej samaemu za niego zapłacić a nie prosić o beznadziejne kursy w urządzie pracy

Gość

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-12-13, 15:55:21 »
Moja siostra tez sie dowiadywala w UP o takie dofinansowanie...jeden wielki koszmar przynajmniej w Krk :cry:  Jezeli chcesz "wyciagnac" pieniadze na wybrany przez Ciebie kurs to jest taka szansa dosc "marna"..ale wlasnie musisz miec potwierdzenie zatrudnienia przez pracodawce (co juz zostalo napisane wyzej)...a zanim Ci przyznaja jakiekolwiek pieniadze to uplynie duzo czasu....wiec i pracodawca,ktory de facto mialby ochote cie zatrudnic do tego czasu gotów sie rozmyślić. Dodatkowo najchetniej przyznaja dofinansowania zwiazane z utworzeniem nowego stanowiska pracy...czyli takiego, ktorego do tej pory w firmnie jeszcze nie było  :? Ewentualnie kieruja na kursy, ktore sa juz w realizacji i na ktore musisz sie zapisywac pol roku wczesniej...np w Krk do konca tego roku przyjmuja zapisy na kursy manicure/pedicure a potem koniec...musisz czekac kolejny rok  : thumbdown : Ale wiem np. ze w Łodzi wszytsko jest przeprowadzane o wiele sprawniej....moze zalezy od miasta  :roll: Tak czy inaczej warto probowac...chociaz nie zawsze latwo przychodzi...moze trzeba sie nie poddawac i byc konsekwentnym...nawiedzac ich 5 razy dziennie to moze cos poskutkuje :wink:

Gość

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-12-14, 22:30:57 »
A jak nie bedzie chciał mnie nikt zatrudnić, przecież po parodniowym kursie to bez sensu..myslałam o działalnosci ale skąd brac na to pieniądze?? a jeżeli juz skieruja mnie na ten kurs a nie bedzie zatrudnienia trzeba oodac pieniadze za kurs??ktos słyszał moze o takim przypadku,,,albo nie zarejestruje firmy ,bo jeszcze chciałabym pocwiczyć z pół roku?? :roll:

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-12-16, 11:11:30 »
Tak jezeli nie znajdzie pracy po tym kursie albo nikt cie nie zatrudni bedziesz musial oddac kase po nie dotrzymales umowy z UP to jest wlasnie lipa

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-12-21, 12:26:45 »
Cytat: "glinka50"
Tak jezeli nie znajdzie pracy po tym kursie albo nikt cie nie zatrudni bedziesz musial oddac kase po nie dotrzymales umowy z UP to jest wlasnie lipa


a mnie zastanawia po co oni to organizują? przecież żaden pracodawca nie podpisze umowy z kimś kto jest świeżo po kursie i nie ma doświadczenia. Moze powinni zmienić regulamin/

Offline justyneczka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-12-22, 22:18:49 »
Ja robiłam kurs z Urzędu Pracy w jaworznie. U nas Urząd robi przetargi na kursy i oni sami decydują gdzie dany kurs sie odbywa Trzeba pojsc do Urzędu Pracy i dowiedziec sie jakie kursy teraz organizuja albo jakie maja plany, zapisac sie i czekac :) ja musialam przyniesc zaswiadczenie, ze albo otworze wlasna dzialalnosc po kursie, ale zaswiadczenie od pracodawcy, ze ROZWAŻY moje zatrudnienie po skończonym kursie, co go do niczego nie zobowiazuje;) Wiec poszlam do pierwszego lepszego salonu mi mi takie cos napisali. Ale z tego co wiem duzo dziewczyn nie przynioslo zadnego zaswiadczenia a kurs zostal im przyznany. Ja jestem zadowolona z kursu, byl to miesieczny kurs, akryl i żele, i prowadzila go Pani z firmy Edge. Takze ja jestem zadowolona i wystarczy pojsc do urzedu pracy i popytac co i jak :D

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-12-23, 14:57:31 »
Cytat: "justyneczka"
wystarczy pojsc do urzedu pracy i popytac co i jak :D

Sądze, że to najlepsze zdanie podsumowujace te dyskusje!  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-12-29, 02:11:44 »
Dzisiaj byłam kolejny raz w UP dowiedziec sie co z czym..
Po pierwsze...nie trzeba byc zatrudnionym na okres 6 miesiecy..dla nich liczy sie tylko że trzeba być zatrudnionym dalej ich nie interesuje co pracodawca zrobi z pracownikiem..tak samo z działalnoscia gospodarczą..
Mozna po kursie ja otworzyć a juz po miesiacu ewentualnie zawiesić i nie poniesiemy żadnych z tego tytułu konsekfencji.. to raz.. :) co mnie bardzo cieszy jak mi to babka w UP dzisiaj to powiedziała.

Na pieniadze na wybrany kurs czeka jest nie dłuzej niż 30 dni..
Po kursie trzeba jak najprędzej otworzyc tą działalnosć(jeżeli ktos chce np działalnosć)ale niema określonego terminu..mogą to być miesiąc, dwa,moze i trzy..oby nie było to dwa lata..tak powiedziała mi kobieta..

niewiem moze co miasto to jest inaczej..ja jestem z Gdyni i powiem wam że w miare usatysfakcjonowała mnie wypowiedź tej kobiety..

Oprócz tego moge sobie wybrać placówke szkolenia,np. w bass cosmetisc pakiet za 1700 zł(jest tam wszystko) i materiały szkoleniowe też pokrywaja koszty..


acha i jest jeszcze jedna rzecz.to o czym napisałam wyzej dotyczy kursów indywidualnych..

W UP posiadaja równiez kursy grupowe po których nie trzeba podejmować pracy i zakładać działalnosci..i Oni wtedy decydują gdzie jaki kurs i za ile..i jakie zapotrzebowanie ma dany rynek na stylistów paznokci..
Ale mnie to niestety nie zadawala..
Myśle że ten kurs indywidualny jest o wiele lepszy..

Offline Avangarda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 44
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-01-15, 00:59:22 »
U nas w AVANGARDZIE mozna sobie takie szkolenie zrobić. Tylko trzeba pójśc do UP i złżć stosowne dokumenty.
Zapraszam i pozdrawiam
Agusia
AGNIESZKA STACHOWIAK
Instruktor Stylizacji Paznokci


TEL. 518 424 458          gg 6706867