Autor Wątek: pedicure - ściągnięty pazokieć  (Przeczytany 12246 razy)

Gość

  • Gość
pedicure - ściągnięty pazokieć
« dnia: 2006-09-01, 23:38:03 »
Na dużym paluchu u nogi miałam dwa razy zrywany paznokieć okropieństwo !!! teraz rośnie mi po zrywaniu nowy paznokieć który ,jest po prostu okropny -jest szary i bardzo gruby a zarazem kruchy ,a jeszcze co najgorsze wyrósł do połowy i dalej nie chce rosnąć oczywiście na domiar złego wdała sie grzybica . Pomocy doradźcie mi co powinnam zrobić ,czy myślicie ze załozenie klamry pomoże ??? Słyszałam ze trzeba spiłować płytke żeby była cieńsza ale czy to cokolwiek pomoże nie moge sobiez tym poradzić  za odp serdeczne dzięki   :cry:

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-02, 22:06:59 »
dlaczego miałaś zrywany paznokieć??
klamra pomaga wyłącznie przy wrastających paznokciach.
Jeśli masz grzybicę,to najistotniejsze w tym momencie jest to aby ją wyleczyć,dopiero pozniej mozesz zając się względem estetycznym paznokcia.
Mozna na niego nałożyć np.akryl.
Napewno spiłowanie paznokcia z grubości nic nie pomoże.Jeśli odrasta Ci do połowy a pozniej juz nie rośnie to duze prawdopodobienstwo,ze zostało trwale uszkodzone łozysko paznokcia.
Najlepiej udaj się do dermatologa i to w miarę szybko.

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-02, 22:26:55 »
Paznokiec jest szary i kruchy, bo jest zagrzybiony....
Najlepiej z takim problemem udaj sie do lekarza, bo to choroba, a nie defekt kosmetyczny.  :(
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Gość

  • Gość
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-03, 13:45:42 »
paznokieć był zrywany dwa razy przez chirurga własnie z powodu wrastania .Pani kosmetyczka mówiła, ze jeżeli  spiłuje się go z grubości (bedzie bardziej giętki i się uniesie a poztym bedzie nim łatwiej jakoś manewrowac ) to powinno troszke pomóc . A teraz kiedy paznokieć nie wrasta ,ale jest duze prawdopodobieństwo ze bedzie i jest zniekształcony to możena nałozyc klamre -musze z nim coś zrobić żeby był ładniejszy   .dziekuje za rady :)

kasiek

  • Gość
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-03, 14:07:39 »
wylecz najpierw grzybice u dermatologa, rzeczywiście po zerwaniu mogło dojśc do uszkodzenia macierzy i wtedy pazurek będzie rósł grubszy i zdeformowany ....  lekarz dermatolog dostosuje ci kuracje do potrzeb ... prawdopodobnie czeka cie kuracja orungalem albo flumykonem i diopiero po takiej kuracji mozna mysleć o wygladzie pazurka .... zalezy jakie masz zniekształcenie, klamry korygujące koryguja pazurek i utrudniają wrzastanie, jesli jednka masz duży defekt prawdopodobnie będzie czekała cię rekonstrukcja pazurka masą :(:(:(

Gość

  • Gość
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-07, 23:31:46 »
na czym polega rekonstrukcja masą??

Aguś

  • Gość
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-01-09, 22:25:38 »
Paznokcie zainfekowane grzybicą po spilowaniu z grubosci moga sie oddzielic od lozyska. Leczyc nalezy pod kątem przyczyny a nie skutków.
Najpierw idz do dermatologa. Z tym zrywaniem paznokci to jakas masakra. Nawet bardzo wrastajace paznokcie mozna skorygowac dosc dobrze hirurgicznie- sama jestem tego dowodem. Mialam jako mloda dziewczyna tak wrosniety paznokiec na calej dlugosci walu bocznego ze nie pytajcie ile cm chirurg wyciąl z walu, polksiezyc mialam z boku bo tak rozrosnieta i znieksztalcona byla macierz-jej czesc zostala wylyzeczkowana.
Teraz lecz grzybice a pozniej wybierz sie do gabinetu "Zdrowe Nogi" na ewentualną rekonstrukcję takiej zniszczonej przez grzybice plytki i jesli to bedzie konieczne to zalozenie klamry.
http://www.portretkobiety.pl/a/10/55/grzybica-paznokci-kosmetologiczne-korekcje-zniszczonych-plytek-paznokciowych/

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-01-09, 23:08:28 »
Z tym korygowaniem chirurgicznym to tez różnie bywa. :( Ja miałem i zrywany paznokieć i wycinany z boku. Jak już odrasta to też trzeba pilnować żeby nie zaczął wrastać bo może się odnowić. Mi pomogła przy tym nieświadomie stosowana metoda Ani. ;)

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Agatta

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 330
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-01-14, 15:39:24 »
Ja miałam zrywany pazurek :cry:  ale na szcżęście wyrósł mi nowiiutki, dużo ładniejszy :wink:
I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach stylizacji paznokci użytkowych PL 2008
I miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach stylizacji i zdobienia paznokci 2008



Gość

  • Gość
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-03-08, 19:07:01 »
tez mialam niezlego pazura sama do dzis nie wiem z czego, w kazdym bac razie byl okropny:/ mama powiedziala zebym sobie zastosowala riwanol sie troche zdziwilam wrecz smiac mi sie chcialo (bo w sumie to ona zawsze na wszystko riwanol:P)  pomyslalam ze chyba bedzie trzeba pojsc do lekarzyka i anoz bedzie czekala mnie wizyta u chirurga tak tez sie stalo a chirurg co na to? zebym sobie zastosowala riwanol sie niezle zdziwilam no,ale zrobilam tak nosilam sie z riwanolkiem i bandazem na stopie po jakims czasie obrzydliwy paluch odpadl dalej stosowalam riwanol a paznokiec w tym czasie sobie rosl i stosowalam te metode az wyrosl calkowicie nowy piękny paznokiec:).

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-03-09, 00:13:25 »
Cytat: "Bena"
 po jakims czasie obrzydliwy paluch odpadl dalej stosowalam riwanol a paznokiec w tym czasie sobie rosl i stosowalam te metode az wyrosl calkowicie nowy piękny paznokiec:).


Jak "paluch" odpadł to na czym wyrósł paznokieć? ;)
Rivanol czy jak to zwą stosuje się w tym przypadku bo jest to środek odkażający. Nie wiem jak chodziłaś z tym paznokciem ale zapewniam Cię, ze w pewnych przypadkach po jakimś czasie paznokieć potrafi sprawić to, że nie daje się chodzić. Chyba, że ktoś jest masochistą.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-03-09, 00:47:03 »
hehe a to moj błądzik mały:P toż to  pazurek odpadł;)  paluch na szczęście się trzyma i ma się dobrze;)

S-Y-L-W-I-A

  • Gość
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-03-10, 16:30:09 »
Wczoraj była u mnie klientka która za pomocą swoich zębów zdjęła sobie tipsy,pazurki wyglądały ok oprócz jednego,który częściowo był pęknięty i bardzo miękki nie miałam pojęcia co z tym fantem zrobić. Jak można naprawić taki paznokieć??

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-03-10, 20:06:52 »
Ja kiedys prawie mialam zrywany paznokiec, na szczescie zszedl sam, a potem byl sliczniutki i bardzo uwrazliwiony
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
pedicure - ściągnięty pazokieć
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-03-19, 10:17:22 »
Mam klientkę,która miała zrywany paznokieć,odrasta fatalnie,a żeby móc ubrać sandały,naklejam jej zwykły tips. Trzyma się długo,a ona nie wstydzi się pokazać palce