Autor Wątek: sztuczne paznokcie??????  (Przeczytany 10746 razy)

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
sztuczne paznokcie??????
« dnia: 2006-08-18, 14:44:51 »
Czy sztuczne paznokcie moga byc szkodzliwe dla zdrowia i to bardzo jak sie dlugo je nosi \???????????  Prosze o opinie pozdrawiam   :P    :'-(

Gość

  • Gość
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-18, 18:13:12 »
hehe.. dla zdrowia raczej nie... Może troszeczkę dla płytki paznokciowej - no bo jakby nie patrzeć to jest obca substancja na naturalnej plytce  :o

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-18, 18:39:19 »
Nieprawidłowo nałozone, a w warunkach domowyc prawdopodobnie będą nieprawidłowo nałożone i długo noszone moga spwodowac np grzybice paznokci.
Dlatego sztuczne paznokcie przyklejamy raz na jakiś czas na impreze, po czym usuwamy!
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
hmmmmm
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-19, 09:22:50 »
Czy sztuczne paznokcie po dlugim czasie noszeniu moga doproawadzic do konkretnej choroby typu rak???????? :roll:  bo tak slyszalam prosze o opinie i diekuje za odpowiedzi pozdrawiam :D

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-19, 12:13:51 »
ale o ajkie sztucze paznokcie ci chodzi?>>????o zelowe, akrylowe??czy takie przyjlejane ze sklepu?????????
o raku jeszce takiego czegos nie slyszalam :bubble:

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-21, 11:09:37 »
chozi mi o akryl zel jedwab i tipsy :boom:

Gość

  • Gość
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-25, 21:17:09 »
Ja uważam że najmniej szkodliwe są żele bezakrylowe a akrylu nie stosuję i nie będę bo jest toksyczny no i moim zdaniem najbardziej szkodliwy

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-26, 13:19:01 »
Ani zel, ani akryl nie sa szkodliwe dla zdrowia!!!!
Gdyby tak było byłyby dawno wycofane z uzycia.
Prawidlowo nałozone i usuniete z paznokci pozostają bez wpływu na ich zdrowie.

Niestety, jest az za duzo osób, które robia zajmuja sie stylizacja paznokci bez odpowiedniego przygotowania i to przez ich prace i braki w wiedzy mamy takie oto mity :

Cytuj
Ja uważam że najmniej szkodliwe są żele bezakrylowe a akrylu nie stosuję i nie będę bo jest toksyczny no i moim zdaniem najbardziej szkodliwy
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-26, 21:19:14 »
TAK!!!
Trzeba tępić niewiedzę, gusła i przesądy ... najbardziej zdrowe są żele i akryle z witaminami ;) i w ogóle wszystko z witaminami jest najzdrowsze nawet strychnina ;D...
Ludzie obudźcie się. Najbardziej toksyczne jest samo życie, w ciągu całego życia zeżremy tyle konserwantów, że nasze trupy przez wieki nie ulegną rozkładowi a Wy wierzycie w bajki, że tipsy są szkodliwe. Wódka też jest szkodliwa w nadmiarze :D.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Podobno myślenie nie boli...
Devil may cry...

Gość

  • Gość
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-26, 21:55:00 »
Odpowiadam Albertynie:
 Zajmuję się stylizacją paznokci   od 8 lat i nie uważam że mam jakieś braki wiedzy . Jestem po kursie Alessandro .

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-26, 22:56:13 »
zgadazm sie z mako wszystko co jemy co wdychamy jest szkodliwe. ale tego ze tipsy doprowadzaja do raka to pierwsze slysze i pewnie ktos jakis bubel puscil :lol:

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-28, 10:27:54 »
Jak niejest szkodliwy akryl dla zdrowia jak jest dla was i osoby ktorej robicie wkoncu to wdychacie a efekty pojawiaja sie choroby ukladu oddechowego najmniej oczekiwanym momencie  |-)

Gość

  • Gość
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-28, 11:08:02 »
Zgadzam się z glinką. Pozdrawiam

Offline glinka50

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-28, 16:56:28 »
MAKO wez mnie nie rozsmieszaj  :lol:  jeszcze powiesz mi ze wogule nie sa szkodliwe tipsy zle nalozony tips a moze miec grzybice wg ciebie to nie jest szkodliwe  8O  8O  8O  8O

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
sztuczne paznokcie??????
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-08-29, 19:15:27 »
Cytat: "glinka50"
Jak niejest szkodliwy akryl dla zdrowia jak jest dla was i osoby ktorej robicie wkoncu to wdychacie a efekty pojawiaja sie choroby ukladu oddechowego najmniej oczekiwanym momencie  |-)


Ja nie rozumieć, co Ty wdychać? Ty mieć chyba choroby układu nerowego. :D Bo ja mam choroby układów już od dziecka chyba ;) zwłaszcza hamulcowych.
OK teraz poważniej nieco.
Jeśli chodzi Ci o wdychanie proszku akrylowego to gratuluję, ja nigdy tego nie próbowałem ;). Prawdopodobnie biega Ci o smrodek liquidu... no tak czasami śmierdzi ale to nie oznacza, że jest toksyczny o ile go ktoś nie popija, powoduje raka mózgu albo grzybicę. Doświadczone stylistki twierdzą, że żele potrafią nawet bardziej uczulać od akrylu, więc nie wiem skąd ta nagonka na akryl. Choć może wiem. Byłem na jednm pokazie sporej polskiej firmy nazwy nie wspomnę... i właścicielka, kobieta ponoć z wykształceniem piszczała, że akryl to najgorsze beee, ze oni tylko żel polecają (nawiasem mówiąc pokaz dotyczył nowej linii żeli - wiecie, rozumiecie ;) hehe). Tylko no wlaśnie akryl też mają w ofercie ale jedynie z tego powodu bo konkurencja też go ma i ludzie się pytaja to w ofercie mają ale nie polecają (hipokryzja nie? ;)).Bo w cywilizowanym świecie to akrylu już sie nie używa. No mniej więcej taka gadka szmatka.
Sorki ale jaja mogą odpaść ze śmiechu :D. Nie jestem jakoś wybitnym expertem ale wiem że akrylu np. używają wybitni mistrzowie w USA gdzie stylizacja nie jest od wczoraj tylko od lat co najmniej kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu i gdzie już dawno odkryto by te wszelkie złe wlaściwości akrylu. Jakos nadal akryl jest tam uzywany, dziwne co? Oczywiście ciągle pracuje się nad udoskonalaniem składu to przeciez jest normalne żeby produkt był bezpieczniejszy i lepszy.
Poza tym jeśli juz tak o to wdychanie biega to:
1) porządna odsysaczka!!!
2) Porządna wentylacja!!!
To nie tylko przy akrylu.
No ale jak ktoś wali paznokcie w chacie i smrodzi to już nie moja wina, w wielu niby gabinetach odsysaczki nie uświadczysz nie wspominając o środkach do dezynfekcji lub luxusie jakim jest wentylacja. Trzeba wybierac takie gdzie te luxusy są. Sorry ale jak spawacz będzie spawał bez okularów to też będziecie mendzily że od tego oślepnie. Przy każdej pracy obowiązuje BHP co znaczy ni mniej ni więcej jak Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Nawet gdy się siedzi na pupie i przekłada papierki na biurku.
Reasumując, stylizacja paznokci oczywiście może być szkoliwa dla osoby wykonującej zabieg i dla klientki gdy osoba wykonująca zabieg nie jest odpowiednio przeszkolona i nie posiada odpowiedniego zaplecza technicznego. Jak ktoś chce zaoszczędzić i idzie gdzieś za taniochę zrobić pazury to niech się cieszy gdy tylko grzyba załapie.. bo to i tak szczęście i niezależnie czy zrobi sobie akryle, żele czy inne jedwabie!

Pozdrawiam
Mako :twisted: [/url]
Devil may cry...