Autor Wątek: Lampa Bioptron - Zepter  (Przeczytany 23516 razy)

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Lampa Bioptron - Zepter
« dnia: 2006-01-02, 14:30:19 »
Dziewczyny czy spotkałyście się z wykorzystaniem takiej lampy w gabinetach kosmetycznych?

Orientujecie się jakie ma działanie?
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-03, 10:34:45 »
Dajusia ja pracuję w gabinecie odnowy biologicznej i używamy bioptronu stale. Musze powiedzieć, ze przynosi naprawde dobre efekt.Jest to światło spolaryzwane i polichromatyczne, tzn. zawiera szeroki zakres długości fali, obejmuje swiatło widzialne i część zakresu podczerwieni. Ze względu na niską gęstośc energii wywołuje efekt biostymulacyjny w organizmie. Działaj ąc na skórę stymuluje światloczułe struktury wewnątrzkomórkowe, procesy samoleczenia i regeneracji, wzmacnia system immunologiczny, poprawia odżywienie tkanek, łagodzi bóle mięśni (oj łagodzi - sprawdziłam :) ) i stawów, wspomaga leczenie ran, owrzodzeń, odleżyn.
W kosmetyce stosuje się bioptron dla:
- zwiekszenia jędrności skóry,
- poprawy mikrokrążenia,
- redukcji zmarszczek i zapobiegania ich powstawaniu,
- światło przyczynia sie do regeneracji komórek skóry,
-złagodzenia i leczenia zmiany dermatologiczne,
- złagodzenia podrażnień i zaczerwienienia skóry
- złagodzenia zmian powstałych na skutek stresującego trybu życia
Ogólnie bioptron stosuje się dla szybszej regeneracji tkanek. POdobno ma dobre działanie przy AZS (piszę podobno bo w naszym gabinecie tego nie sprawdziłyśmy wiem od znajomej kosmetyczki).
An it harm none, do what ye will.

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-03, 14:47:38 »
Martuch a czy przeszłyście jakieś szkolenie? Wykorzystujecie lampę przy zabiegach czy "samą"?

 :D
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-03, 23:45:59 »
Do bioptronu nie trzeba specjalnych szkoleń, każdy ją może zamówić sobie do domu, są o niej instrukcje, książki i tablice z czasem i miejscem naświetlań w konkretnych przypadkach. Moja szefowa działa w Zepterze i o wszelkie niejasności pyta bezpośrednio u nich.
Jesli chodzi o stosowanie to jest bardzo różnie, stosujemy ją i przy zabiegach (głownie przy masażach) jak i samą. Swietnie działa przy różnych bólach mięśniowych, ale również bardzo ładnie wspomaga gojenie różnych zmian na skórze.
Najczęściej jest tak, że najpierw naświetlamy, potem robimy zabieg. Jesli jest taka potrzeba to na koniec również naświetlamy.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-20, 16:07:25 »
Widze temat dotyczacy lamp rozgrzewajacych, to sie tak beszczelnie wtrace. Chcialbym sie dowiedziec czy przy naswietlaniu twarzy: nosa, okolic oczu, nalezy stosowac specjalne okulary?
Prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam.

Gość

  • Gość
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-21, 22:57:00 »
Cytat: "Martuch"
Do bioptronu nie trzeba specjalnych szkoleń, każdy ją może zamówić sobie do domu, są o niej instrukcje, książki i tablice z czasem i miejscem naświetlań w konkretnych przypadkach. Moja szefowa działa w Zepterze i o wszelkie niejasności pyta bezpośrednio u nich.
Jesli chodzi o stosowanie to jest bardzo różnie, stosujemy ją i przy zabiegach (głownie przy masażach) jak i samą. Swietnie działa przy różnych bólach mięśniowych, ale również bardzo ładnie wspomaga gojenie różnych zmian na skórze.
Najczęściej jest tak, że najpierw naświetlamy, potem robimy zabieg. Jesli jest taka potrzeba to na koniec również naświetlamy.


Martuch mam pytanie - czy do naswietlań uzywacie tego preparatu oxy czy na czysta skóre czy jak?

Gość

  • Gość
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-22, 13:11:45 »
moja siostra kupiła sobie ta wlasnie lampe
i niewiem czy jej zle uzywa
czy co
moze akurat ten model jest jakis kkiepski
ale efektow zadnych
wiec??????????????????????????? :(

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-22, 22:28:34 »
Oxy czasem, szczerze mówiąc jak nam się przypomni, raczej rzadko.  Skóra  powinna być czysta, nie smarujemy niczym (oczywiście jaeśli świecisz na twarz to wskazany jest demakijaż). Za to po naświetlaniu skóra jest lepiej przygotowana na przyjęcie kosmetyków.
Caro50 nie wiem jak uzywa lampy Twoje siostra ale ja widziałam efekty na sobie, klienci też wracaja zadowoleni. Pewnie, że nie na każdego działa w takim samym czasie i w takim samym stopniu, ale tak jest ze wszystkim. Przyznaję jednak, że najczęściej stosujemy lampę przy masażach lub samą, bardzo rzadko przy zabiegach kosmetycznych. Chociaż sprawdza się przed oczyszczaniem jeśli ktoś (tak jak ja) nie znosi wapozonu.[/img]
An it harm none, do what ye will.

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-02-23, 22:13:20 »
Martuch a czy będę niedyskretna jeśli spytam ile u Was kosztuje naświetlanie???
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-02-25, 00:15:20 »
A to różnie bardzo jest - standardowa cena to chyba 9 zł za 8 min, ale nie chce skłamać. W każdym razie jesli naświetlanie jest jednorazowe to jest normalna cena a jesli cykl naświetlań to szefowa ustala z klintem indywidualnie, zaleznie od ilości. Jeśli naświetlamy przed masażem lub zabiegiem to już dodatkowo się tego nie liczy. Jutro sprawdze to jeszcze dokładnie napisze.
An it harm none, do what ye will.

Gość

  • Gość
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-10-19, 20:37:13 »
Chce sie dowiedziec czy jest ktos na tym Forum kto naswietlał sobie skore tądzikową na  twarzy  lampą bioptron i teraz moze powiedziec ze po tej kóracji na jego/jej skórze nie mam sladu po trądziku?? Bo ja własnie zaczełam taką kóracje i jestem ciekawa czy to ma sens :)

Gość

  • Gość
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-10-19, 22:37:39 »
A ja mam pytanie...
Kazda dobra kosmetyczka wie co to jest Atopowe Zapalenie Skóry ( nie bede tego tlumaczyla dokladniej, poniewaz chce poznac opinie PROFESJONLAISTEK a wiem, ze takie wiedza co to ;) ). Wiec...
Moja Mama ma AZS, ktore ukazalo sie na dloniach... Wylada to tak: skora z wewnetrznej strony schodzi a po stykaniu sie z czynnikami uculajacymi peka az do krwi i miesa... Cholerny bol... Teraz przerzuca sie juz na lydki i skore glowy i karku...
Czy ktoras z Was moze mi powiedziec czy naswietlajac ta lampa schorzenie to moze zmniejszyc swoje objawy? Mamy te lampe ale nie wiemy jak ja stosowac ( znaczy sie jak czesto w tyg i ile razy dziennie i ile minut ).
Z gory dziekuje za odpowiedz...
Pozdrawiam serdecznie

P.S.Czy ktoras zetknela sie moze z takim typem choroby? Moze znacie jakies sposoby na wyleczenie? Bo dermatolodzy nie znaja juz...

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-11-29, 19:14:25 »
mam ta lampe w domu.niewierzylam ze może pomóc ale widze po sobie i po innych ososbach efekty stosowania jej 8)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-12-04, 22:43:56 »
przeniesiono z identycznego tematu :wink:


Cytat: "demi"
Czes dziewczyny,
Mam pytanie co sądzicie o lampie BIOPTRON Zeptera, czy uzywałyscie? moja mama ma zwyrodzienie stawów chciałam jej kupic ale nie wiem czy to nie wyrzucenie pieniedzy, prosze o pomoc


Cytat: "Weronka"
słyszałam bardzo dużo dobrych na temat tej lampy. sama naswietlałam sobie nią oczy bo często mnie bolą i rzeczywiście było lepiej.


Cytat: "Martuch"
Mamy bioptron w gabinecie. Klienci są bardzo zadowoleni, szczególnie ci, tórzy mają problemy ze stawami i mięśniami. Właściwie nie można naświetlać przy nowotworach i ciąży a tak z powodzeniem każdego. Sama naświetlałam kręgosłup i bardzo pomagało.


Cytat: "glinka50"
polecam te lampy sa super  :groupjump:  warto je kupic :lol:


Cytat: "Kruszi"
Ja jej tekze uzywalam na blizne(dos suza :( po tradziku) i pomoglo. Moze blizna nie zeszla w 100%(bo to jest nie mozliwe  :wink: w koncu blizny nie mozna zlikwidowac ) ale bardzo duzo mi to dalo :) polecam :D


Cytat: "paula"
Potwierdzam, pomaga na bóle stawów i inne bóle też. Ale powiedzcie mi czy pomaga też na wykwity trądzikowe. Moja młodsza koleżanka ma trądzik, a nie chciałabym jej tą lampą zaszkodzić.


Cytat: "glinka50"
Jest super ta lampa i pomaga  :groupjump: polecam


Cytat: "tomasz5sk"
Zakupiłem sobie BIOPTRON Pro 1 do celów domowych ale zastanawiam sie czy nie uzyć go do celów zarobkowych!!jest sietny!!super działa na trądzik oraz bóle reumatyczne!!pomógł mi równiez w bólach zębów:). cena dośc wysoka ale warto


Cytat: "natalka20"
ile dales za ta lampe?


Cytat: "eleonor"
Ja też jestem ciekawa ceny.Czytałam dużo pozytywnych rzeczy na temat tej lampy.


Cytat: "tomasz5sk"
taka lampa kosztowała 7000 zł


Cytat: "Martuch"
Bioptron do uzytku domowego mozna kupić za ok 1500 - 2000 zł.


Cytat: "obsługa forum"
Moja mama tez ma chore stawy i z przykroscia musze stwierdzic, ze wyrzucla pieniadze w bloto kupujac ta lampe. Nie pomogla. Im bardziej dogrzewala lampa tym bardziej byl stan zapalny i tym gorsze byly stawy. Jej jako tako przynosilo to ulge w bólu, ale leczyc sie nie leczyla.


Cytat: "obsługa forum"
Ja tez nie zauwazylam zadnego dzialania tej lampy ani na sobie ani w gbinecie.Moze do okulisty powinnam sie wybrac...?


Cytat: "natalka20"
a ja mam chyba ta lampe w domu.chyba firmy Zest.taka mala jest. do tego jest ksiazka na co pmaga i gdzie sie mozna nia naswietlac.moze pmoze na moje bole glowy.widze ze w domu tata codziennie sie nia naswietla jesli to chodzi o ta lampe 8)


Cytat: "adrlec"
Bioptron daje świetne efekty ale przy sytsematycznym stosowaniu. Ja dodatkowo korzysatm z koloroterpii- sa dostepne kolorowe nakładki na lampe. Kazdy kolor do czego innego służy- do równych schorzeń. sa "programy" naswietlen ( ile minut, jaki kolor) i specjalne kosmetyki które wzmacniaja działanie lampy. Jak ktos bedzie zainteresowany tymi programami z koloroterpaii bioptrona to chetnie napisze.


Cytat: "natalka20"
moj tata naswietlalam sie od miesiaca codziennie ta lampe i zniknely mu bole kregoslupa. a jak pamieta to strasznie go kregoslup bolal.ja takze sie na naswitlam od pwnego czasu. :lol:


Cytat: "linek"
wiem ze mojej kuznce tez pomoglo takie cos  :lol:


Cytat: "DaJusia"
Cytat: "linek"
wiem ze mojej kuznce tez pomoglo takie cos  :lol:


Bo pomaga, jednak musi być bardzo regularnie naświetlane  :)


Cytat: "natalka20"
tak tata codziennie wieczorami sie nia naswietlal i pomoglo 8)


Cytat: "Alice"
ja biptronem nawietlalam opryszczke i mi szybciej schodzila... dziwne bo cieplo moglo pogorszyc jej stan... niestety teraz nie mam tej lampy i musze walczyc z opryszcza innymi sposobami:(


Cytat: "gratka"
witam ! podajcie mi proszę namiary na tę lampę gdzie mogę ją kupić w przystępnej cenie
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Arek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 72
Lampa Bioptron - Zepter
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-12-12, 22:59:53 »
Pozdrawiam Wszystkich.Dziwczyny ja tez myslalem o kupnie tej lampy Bioptrona ale grzebiac na internecie odkrylem cos lepszego nie wiem jak dziala ale ma te same swiatlo spolaryzowane co Bioptron lecz oprocz tego ma filtry do koloroterapi podam Wam strone www.tantum.com.pl poczytajcie sobie,oraz prosze tez o odpowiedz osoby ktore maja ta lampe, jakie jest Wasze zdanie.