Autor Wątek: czy potrzebny kurs?  (Przeczytany 7348 razy)

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-05-25, 22:21:40 »
Nino to ciekawe co piszesz szkoda tylko, że tak mało jest osób szkolących, którym zależy żeby czegoś nauczyć. Ja znam mnustwo osób, które jak pisałam naobiecują biora większe pieniądze, kurs pare dni trwa a tak naprawde nic nie nauczą pożądnie. Byle wziąsć kase i chodu   :lol:  A te osoby, które "lepią" jak napisałaś te paznokcie pewnie są po takim właśnie kursie gdzie jest wszystko i nic.

Dlatego mój szacunek powinno być więcej takich osób szkolących jak Ty. Robiąc takie szkolenie człowiek wie, że nie wywala pieniedzy w błoto. A dziewczyny, które chcą skrócić czas najwyrażniej nie podchodzą do tego poważnie.

Offline Nina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-05-25, 22:48:36 »
To przykre, ze się tak zdarza. Dlatego zawsze przed szkoleniem nalezy dokładnie sprawdzic kwalifikacje instruktora, porozmawiac z nim, znalezc  stronę internetową i przyjrzec się jego pracom.
Warto trochę zarzucic go pytaniami, wtedy okaze sie czy jest to osoba cierpliwa, skłonna do pomocy. Bo przeciez po takim szkoleniu warto by instruktor byl osoba, która sie nie odetnie od kursanta tylko nadal pomoże drobnymi radami.

Głowa do góry, naprawdę nie wszyscy, szkolą tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Owszem, każdy chce byc wynagrodzony za swoją pracę ale jak do tego dochodzi pasja to szkolenie daje efekt i jest bardzo mile wspominane :)
Szkolenia i dystrybucja Akzentz Nina Gajewska "Efect" (75)643 88 38

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-05-29, 11:04:52 »
Wlącze się w rozmowe i napisze tak.  Akurat nasze Centrum  prowadzi dosc dlugie szkolenia (do 9 dni) ktore obejmuja cały zakres stylizacji paznokci.
Zajecia od 11 do 17-18 codziennie plus egzamin praktyczny teoretyczny.....i wiecie co ? ....jakby mozna bylo ten czas jeszcze wydłuzyc wcale by go nie bylo  za dużo...

Praca stylistki tylko pozornie wydaje sie byc latwa. Większosc nie zauwaza podczas usługi precyzji wykonania, ktora sie musi póżniej  wyuczyc w czasie szkolenia. I tu sie zaczynaja schody.... i zdziwienie  :roll: kazdego dnia nowe wyzwanie, nowe techniki  i coraz wyzszy stopien wtajemniczenia i trudności.
(  9 dni cięzkiej pracy.)Nauczyciela i uczących się. Kazdego dnia omawiane problemy na jakie napotkamy, poprawianie blednych ruchów, ćwiczenie dłoni, naszej manualności, realnie zaczynamy wyczuwac branie odpowiedzialnosci za tą  prace  i wymog  naprawde dobrych umiejetnosci.

I powiem tak...uważam, ze gdyby tylko mozna bylo to pogodzic organizacyjnie to kursy powinny byc jeszcze dłuższe.

Myślę, ze wtedy poziom  wszystkich usług bardzo by sie poprawił.  

Tylko nawet jeśli szkoła o tym rozmyśla -  to od strony kursantek zaraz wychodza  ograniczenia czasowe(plus zwiazane z tym wieksze koszty) i jednak wolą jak  najszybciej zdobyc nowe umiejetnosci.

I tak to wygląda jeszcze od innej strony.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Nina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-05-30, 00:06:01 »
Elena, myslę, ze dla nas organizacyjnie dłuzsze kursy da sie pogodzic, ale masz rację, nie wszystkie przyszłe stylistki tego chca.
Jestem jednak coraz lepszej myśli patrzac w przyszłosc, poniewaz mimo  że to w Polsce niepopularne, dziewczyny coraz częsciej wybierają kursy, które trwają dłuzej, bo chcą się poprostu nauczyc zawodu.
Szkolenia i dystrybucja Akzentz Nina Gajewska "Efect" (75)643 88 38

zyzia72

  • Gość
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-06-01, 17:51:32 »
Witajcie ponownie!
Wydaje mi się, że jeżeli komuś zależy na jakości swej pracy, to na pewno wybierze dłuższy kurs, przygotowujący żetelnie przyszłe stylistki.
I oby takich kursów było jak najwięcej- stawiających na jakość, a nie ilość.
Gdyby zaproponowano na moim kursie dodatkowe godziny nauki innej metody   , nawet za dopłatą - nie zawachałabym się !
 Czy jest kurs uczacy przedłużania tylko na szablonie?

Offline Nina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-06-01, 22:24:37 »
U mnie są kursy doszkalające, na których skupiamy się na wyłapaniu błędów i wtedy zajmujemy sie dopracowaniem tego, co sprawia największą trudnosc. Jasli masz problem z formami to znaczy, ze pracujemy głownie nad tym aby ten problem rozwiązac.
Formy są trudne tylko na początku, kiedy nie wiemy jak sie do tego zabrac.
Szkolenia i dystrybucja Akzentz Nina Gajewska "Efect" (75)643 88 38

zyzia72

  • Gość
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-06-02, 18:36:59 »
Nino bardzo dziekuję za zaproszenie!!! Gdyby to było trochę bliżej nie zastanawiałabym się  ani chwili. Ale niestety nie mogę obecnie pozwolić sobie na taką trasę.
Gdyby ktoś wiedział o tego typu kursie doszkalającym w okolicach Krakowa, czy Nowego Sącza to przoszę dajcie znać!

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-06-03, 01:37:00 »
Zyzia to tylko kwestia dogadania się z instruktorem aby zrobić taki kurs tylko na formie. Jestem pewien, że zarówno w All4nails u Darianny jak i w MASTER u Eleny możesz zrobić taki kurs. Najlepiej zapytaj je, przecież są na forum.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

zyzia72

  • Gość
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-06-03, 22:45:54 »
Mako dzięki za informacje. Weszłam już na inne stronki forum i spotkałam się z ocenami kursów Eleny . Myślę, że to jest to  :!: .
Mam nadzieję, że właśnie przez forum uda mi się z nią skontaktować.
Serdecznie pozdrawiam!

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
czy potrzebny kurs?
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-06-20, 10:56:11 »
Cytat: "zyzia72"
Witajcie ponownie!
Wydaje mi się, że jeżeli komuś zależy na jakości swej pracy, to na pewno wybierze dłuższy kurs, przygotowujący żetelnie przyszłe stylistki.
I oby takich kursów było jak najwięcej- stawiających na jakość, a nie ilość.
Gdyby zaproponowano na moim kursie dodatkowe godziny nauki innej metody   , nawet za dopłatą - nie zawachałabym się !
 Czy jest kurs uczacy przedłużania tylko na szablonie?



I tu odpisze z wlasnego doswiadczenia....przykladowy niedawny kurs.

Pracowalysmy codziennie przekraczajac czas ustalony w  Umowie.
W sumie wyszlo dodatko  nieodplatnie 10h./j.l
Zaproponowalam grupie jeszcze 1 dzien dodatkowy rowniez w ramach bezplatnych godzin....i wyszlo tak,  ze czesc osób ochoczo chciala z tego skorzystac , a druga wrecz nalegala na ukonczenie  kursu w terminie.(ograniczenia czasowo-urlopowe)
Kurs wg. Umowy 9 dniowy. Tyle tylko, ze moglam przedluzyc codzienne zajecia i to tez tylko 1h poniewaz dziewczyny miały busy o danej godz.

  :roll:  Niestety zycie rodzinno-zawodowe  kursantek nie zawsze pozwala na  pełną dyspozycje czasowa. Chocby sie proponowalo to gratisowo.
Niestety takie czasy  w pogoni nastały :wink:


P.S
Teraz doczytalam inny temat nie "na temat" hihi. Tak jak Mako odpisal  Jest fajna letnia oferta dot. metody akrylowej-praca na formie i nie tylko:)
Oczywiscie zapraszam.
      
      Dodane po 41 min.:
                     Chcialam jeszcze nawiazać do wypowiedzi Catrine.

Nie do konca zgodze sie z tymi wypowiedziami.
Zwlaszcza w kwestii zdobywania nowego zawodu.
Skoro by tak bylo to- zaden Urzad Pracy nie skierowałby swoich bezrobotnych na odbycie takiego kursu.
Nie wspominajac o dotacjach, ktore te osoby otrzymuja na otwarcie wlasnej dzialalnosci w tym kierunku.

I znowu ostatni przyklad z zajec.
 Dziewczyna mloda bezrobotna okolice N. Sacz. zapisana na 3 dniowe szkolenie.(same zele)
W 2 dniu zachecilam ja do wizyty w przynaleznym UP i rozmowe w sprawie dotacji.
Oczywiscie nastawiona bojowo udala sie do Urzedu.
Padly pytania z jednej i drugiej strony.
Okazalo sie ze wiedza, ktora otrzymala juz pierwszego dnia zajec  byla na tyle wystarczajaca w Jej odpowiedziach, ze pani urzedniczka przyjela wniosek do rozpatrzenia.
Po kolejnej wizycie dziewczyna otrzymala dotacje.
Malo tego juz (taki fart) znalazla fajny lokal w swojej okolicy i zaczyna dzialanosc jako manicurzystka, stylistka wraz z pedicure.
Kosmetyke dopiero zaczęła.

I tym sposobem ze szkolonka 3 dniowego na zasadzie przyszlego  dlubania w domu, narodzila sie konkretna nowa dzialanosc.
Poza tym Jej wykonanie egzaminu w  okolicy wzbudzilo duze zainteresowanie.
Pani modelka (dosc odwazna ) juz pieknie ja zareklamowala .
Dziewczyna  młoda, zdolna , zaradna  wzięla "byka za rogi".

Choc wczesniej tak szybkich planow nie miala.


Druga kursantka w tej samej grupie idac  tym sladem rowniez zlozyla do  UP wniosek. I......prosze już  otrzymala duze pieniazki na zakupy.
Niom i czy nie warto interesowac sie konkretnie tym co sie zamierza robic.
A jak robic to robic to od początku do konca z głową.. . :wink:
To Egazmin o ktorym wspominałam, ale było kolorowo :wink: Na te okolice wzór  okazal sie" trafiony, zatopiony" :D

www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039